Şimdi Ara

Motul Beni Hayal Kırıklığına Uğrattı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
0
Favori
58.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bakin yazdim, yukarida onerilen ESP - FE - Clean gibi yaglar dusuk SAPS degerlerine sahiptir. Bu yaglar Dizeller icin ozellikle DPF filtresiyle uyumlu gelistirilmis yaglardir.

Low SAPS - Mid SAPS Yagin Omuru Kisa olur.

LPG ve Benzin gibi yuksek yaniciligi olan yayimi fazla olan yaglarda bu kadar ince yag kullanmaniz, orta vadede ufak yag galerileri ile dusuk basincta yaglanan ust takima zarar verebilir.

Eger kisa donemde 5.000 - 8.000 km'de bir yag degisimi yapacaksaniz kullanabilirsiniz, ama orta vadeli 15.000 -20.000 km kullanimlari icin tavsiye edilmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xweser X kullanıcısına yanıt
    Kesin olarak söylüyorum mobil1 esp 5w30. İkisini de kullandım.Motor sesi ve gidişinde fark oluyor.Zaten mobil1 daha pahalı.10000 km yaptım yağ değişirken rengi tam kararmamıştı bile.Bir de mazotu hep shell (fuel save olmayan) alacaksın.
  • Benzin lpg li bir aracta hangi yagi onerirsiniz bu durumda?

• quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sparhawk

Motul falan fantazi, toyota supra mı kullanıyorsunuz arkadaşlar. İsmi güzel diye değişik markalara girmeye gerek yok. Şu an ülke piyasasında en güzel yağlardan biri mobil 1 formula esp, ustalar bile aynı şeyi söylüyor.Alın memnun mesut kullanın.

liqui moly nasıldır? ismi kötü ama kendi iyimidir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NextMove

Benzin ve LPG'li bir araca ESP kullanmaniz onerilmez. M1 5w30 ESP iyi bir yagdir, ancak dusuk Total Base Number'a sahiptir. Yaglama degerleri yuksek olmasi yani sira yag film kaliciligi dusuktur.

Dizel gibi DPF filtresi olan, w30 yag kullanimi gerektiren genellikle Turbosarj bir aracta kullanilmasi tercih edilir. Ancak Benzinli bir aracta ust kapaktan farkli mekanik sesler duyabilirsiniz. 20.000KM dayanmayabilir. 8-10bin km civarinda degistirmeniz gerekir. Bunun nedeni TBN dusuk olmasi dolayisiyla SAPS azaltimidir, Sulfur ve Fosfat yag filmi denilen tabakalasmayi arttirr. Benzinli motorlarda mumkun oldugunca fullSAPS kullanilmasi tavsiye edilir. Ozellikle Atmosferik motorlarda.

1.6 atmosferik lpgli bir motor için fullsaps olan yağ marka modellerine birkaç örnek verir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

liqui moly tam sentetik 10-40 4lt yağı 50 liradan bulunca stok yaptım
    ben çok memnunum

tuvnera herkes senin gibi ucuz bulamaz.fazlaysa sucuklu yumurta yap fazla bekletme

• Yag konusu aslinda biraz psikolojik ama dpf li araclar icin uretilen yaglar yuksek sicakliklarda bozulma gosteriyorlar hatta bir ara boyle bir makale vardi normalde tam zitti olmasi beklenir ama bunlar anlik olumcul sonuclar dogurmuyor sonucta siz bu yagi benzinli hatta lpg li bi araca koyarsaniz durum degisir saps degeri vizkozite hava sicakligi devir sayisi falanda yaptigiiniz tercihlerw uymali.

Benim yazilimli 1.6 d aracima yazlari 5w 30 dpf gerektirmeyen yag koyuyorum kislari ise tekrardan dpf standartlarina uygun yaga geciyorum

Ozellikle uzun sureli Performansli kullanimda fark cok fazla

• Mazotşist kullanıcısına yanıt
    5w-30 icin kullandigin yag, Motul 5w30 energy - CASTROL MAGNATEC STOP-START 5W-30 A5 - Shell Helix Ultra ProfessionalAF 5W-30

0w-40 icin Mobil1 0w-40 - Motul X-Max 8100 - Castrol Edge 0w-40 A3/B4

5w-40 icin Motul X-cess 8100 5w40

Kisacasi a3/b4 ya da a5 ACEA spesifikasyonunu gordugun bir cok yag fullSAPS olarak gecer.

Senin aracina 30 degil 40 agirlikta yag tavsiye ediliyor olmali.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KingOfAnarchy -- 27 Şubat 2018; 15:10:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NextMove

5w-30 icin kullandigin yag, Motul 5w30 energy - CASTROL MAGNATEC STOP-START 5W-30 A5 - Shell Helix Ultra ProfessionalAF 5W-30

0w-40 icin Mobil1 0w-40 - Motul X-Max 8100 - Castrol Edge 0w-40 A3/B4

5w-40 icin Motul X-cess 8100 5w40

Kisacasi a3/b4 ya da a5 ACEA spesifikasyonunu gordugun bir cok yag fullSAPS olarak gecer.

Senin aracina 30 degil 40 agirlikta yag tavsiye ediliyor olmali.

Bilgiler çok değerli teşekkür ederim, aracın kılavuz tavsiyesi 5w 30

• quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

hepsiburada dan aldıysanız kesin sahtedir, son zamanlarda adı çok sahte ürünle anılıyor.

hepsiburadada n11 gibi farklı satıcılar var.satıcı hepsiburada ise sahte çıkmasının imkanı yok.

• ozeba O kullanıcısına yanıt
    Iklime ve butceye gore tam sentetik A3/B4 veya A5/B5 Spesifikasyonuna uygun Ureticinin verdigi araliktaki agir olan (5w30 ve 0w40 yaziyorsa kitapcikta 0w40) olani oneririim.

Genellikle Mobil1 0w-40, Motul 8100Xcess 5w-40 eger Atmosferik ise Tam sentetik 10w-40 A3/B4 veya A5 ozellikli olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

hepsiburada dan aldıysanız kesin sahtedir, son zamanlarda adı çok sahte ürünle anılıyor.

hepsiburadada n11 gibi farklı satıcılar var.satıcı hepsiburada ise sahte çıkmasının imkanı yok.

hepsiburada bu sahtekarlara kucak açmaya devam ettiği sürece hepsiburada da sahtekardır. 43 inc tv yerine üstüne 43 inc tv etiketi yapıştırıp cezve gönderen satıcıyı yanlışlık olmuş diye koruyorsa benim için bitmiştir. çoğu alışverişimi oradan yapıyordum ama artık direkt n11 i açıyorum en azından havuz var bir sorun oldumu ilgileniyorlar.

• hardcrss kullanıcısına yanıt
    orada önemli olan satıcı hepsiburadadan alışveriş yapmak.bende n11 de çok sorun yaşadım mesela,oradada kurumsal firma çok az sahtekar daha çok.

gittigidiyordaki teknosadan aldığım sıfır telefon başkasını adına kayıtlı çıktı

• Çok normal aldığınız yağ kaliteli bir yağ değil. Motulün en düşük serikeriden. Eğer daha iyi bir seri isterseniz 8100 xclean bakılabilir.

Focus 1.6 lpg için, Mobil 1 0w40 ve mobil 1 5w40 yağını, ayrıca petronasın synthium 0w40 ve 5w40 yağlarını tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

orada önemli olan satıcı hepsiburadadan alışveriş yapmak.bende n11 de çok sorun yaşadım mesela,oradada kurumsal firma çok az sahtekar daha çok.

gittigidiyordaki teknosadan aldığım sıfır telefon başkasını adına kayıtlı çıktı

• acr kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Kılavuzda tavsiye edilen 30 serisi yerine 40 serisi yağ tavsiye etme sebebini öğrenebilir miyim?

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Son günlerde hepsiburada ile açılan birkaç konu var forumda. Hepsinde de satış ilanında orijinal ürün vs yazmasına rağmen yan sanayi/çakma ürün yollamışlar müşterilerine. Üstelik bugün denk geldiğim şarj aleti konusunda satıcı hepsiburada gözüküyormuş

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Merhaba ufuk-34JD58,

Konu ile ilgili sizinle görüşmek ve yardımcı olmak isteriz. İrtibat bilginizi, PM olarak iletmeniz halinde ilgili ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

n11.com
  • Başlık yanlış açılmış, doğrusu ;" çakma motul beni hayal kırıklığına uğrattı" olacaktı.

• quote:

Orijinalden alıntı: caner4141

Başlık yanlış açılmış, doğrusu ;" çakma motul beni hayal kırıklığına uğrattı" olacaktı.

Hepsiburada.com'da hepsiburadanın satıcı olarak kendisinden aldım. Eğer bu yağ çakmaysa online alışverişi bırakırım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.