Şimdi Ara

NASIL SUSTURTACAZ BEYLER ? HANİ TECRÜBE ?!?!??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • YAW ARKADAŞLAR ... COOLER MASTER PRAETORIAN KASA VE ÖNDE 1 ADET 12CM'LİK VE ARKADA 2 ADET 8 CM'LİK FAN VAR... ISLEMCI X2 3800 STOCK FAN , EKRAN KARTI X800 GTO2 ... SADEDE GELEYIM... : KASA AZA BIRAZ SESLI... NAPMAMI ONERIRSINIZ AZ BIRAZ SISTEMI SUSTURMAK ICIN... ?

ISLEMCI FANI ? YOKSAM EKRAN KARTI SILENCER ? NE YAPMAM LASIM AMA NEY ?

• kasa fanlarını sök kalan fanları 5v a bağla

ben speed fan ile fana ayar cektiriyorum en hızlı fan 1500rpm de dönüyor

vga için silincer al
  • arkadaki 2 adet 8 lik fanı çıkartıp 1 tane 12 'lik düşük devirli fan takmanı öneririm.
    ses devam ediyorsa psu'yu değiştirebilirsin, ekran kartı fanını da silencerla değişebilirsin.

önce sesin kaynağını bulman lazım: kasadaki fanların fişini çekerek ses yapan elemanları tespit et

• işlemci fanını değiştir.özellikle 8mm fanları çıakr.
  • ekran kartına silencer tak
    o modeller biraz sesli
  • Ayni boyutta 2 fanın arasında ne kadar ses farkı olduğunu bizzat yaşadım. Fanlarını sesiz olan modellerle değiştir. 80mm'likleri 120mm yap. (işlemciye aparat takarak 80-120mm yapabilirsin. Kasanıda 12mm yap 7v'a dönüştür. Ekran kartına da taktın mı silencer al sana sessiz pc. İçerdeki IDE ve flopy kablolarını dikkatlice birbirlerinden ayır. Üst üste koy. Elektrik bantıyla sıkı sıkı sar küçük parmak kalınlığında bir halat gibi olsun. Sağda solda gezinen CPU kablolarını sar. Kasanın içinde daha rahat hava dolaşsın ki 7v işe yarasın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.