Şimdi Ara

Ne Yapmalı??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

yardımcı olursanız sevinirim....

" benim fuji A310 tatılın ortasında zortladı. acık hava/guneslı ortamda resimleri asırı flash lı gıbı cok parlak sekilde nesnelerin bazı kısımlarını belli belirsiz gostermek suretıyle cekıyor.

fujının ıthalatcısını aradım. ucuza kurtulusu tekrar programın yuklenmesi, pahalısı ıse lens inin ya da ana kartının degısımı olarak acıkladı ama lens mesela eur 150 mus. oha falan oluyor insan. zaten makineyi usd 240 a hong kong dan almıstık.
    "

• garantisi yokmu ya .. 2 yılı geçtimi makiyanı alalaı ne iş bu!??
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakangokduman

garantisi yokmu ya .. 2 yılı geçtimi makiyanı alalaı ne iş bu!??
    sanırım garantisi yok,

bu cihaza ne sekilde mudahele edilebilir,yahut 250-300 dolara hangi cihazları onerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: spider146

sanırım garantisi yok,

bu cihaza ne sekilde mudahele edilebilir,yahut 250-300 dolara hangi cihazları onerirsiniz?

Alıntıları Göster
    canon a70-a75-a80..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakangokduman

canon a70-a75-a80..

Alıntıları Göster
    Şimdi programı bozuksa bu iş basit firmware yüklenecek o kadar
    ancak program ve lens ne alaka
    lenslerinin böyl bir bozukluğa yol açacağını sanmam çünkü lensleri nasıl bozacaksın, mercek bu, zarar görse kalitesiz çeker net çekmez, ama aşırı ışıklı falan sanmam

servis servis olsa algılıyıcısı falan bozulmuştur derdi. Ben onunda olacağını sanmam ama,
    Kameranda NigthShot varmı, nigthshot var ise ve gündüz güneş ışığında nigthshot ı açtıysan böyle bir sonuçla karşılaşabilirsin, ccd algılayıcına bye bye dersin...

işin gerçeği durumunuz servisin insafına kalmış ne dese hımm deemk zorundasınız. Ya bu işten anlıyan birini bulup servise o götürecek

temiz iş olsun yeni kamera diyorsan

eğer kulaktan kulağa yayılan söylevleri sevmem,
    koyunluk yapmam,

diyorsan çekinmeden git ve SONY alabilirsin derim..
    İyi Fiyat+Kalite+Servis
    hepsi mevcut

• quote:

Orijinalden alıntı: sinbo

Şimdi programı bozuksa bu iş basit firmware yüklenecek o kadar
    ancak program ve lens ne alaka
    lenslerinin böyl bir bozukluğa yol açacağını sanmam çünkü lensleri nasıl bozacaksın, mercek bu, zarar görse kalitesiz çeker net çekmez, ama aşırı ışıklı falan sanmam

servis servis olsa algılıyıcısı falan bozulmuştur derdi. Ben onunda olacağını sanmam ama,
    Kameranda NigthShot varmı, nigthshot var ise ve gündüz güneş ışığında nigthshot ı açtıysan böyle bir sonuçla karşılaşabilirsin, ccd algılayıcına bye bye dersin...

işin gerçeği durumunuz servisin insafına kalmış ne dese hımm deemk zorundasınız. Ya bu işten anlıyan birini bulup servise o götürecek

temiz iş olsun yeni kamera diyorsan

eğer kulaktan kulağa yayılan söylevleri sevmem,
    koyunluk yapmam,

diyorsan çekinmeden git ve SONY alabilirsin derim..
    İyi Fiyat+Kalite+Servis
    hepsi mevcut

Alıntıları Göster
    gündüz nightshot açınca nasıl bozuluyor lens onu anlamadım...
    ayrıca sony nin yedek parçaları fln çok pahalı unutmayalım aman diyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: owin

gündüz nightshot açınca nasıl bozuluyor lens onu anlamadım...
    ayrıca sony nin yedek parçaları fln çok pahalı unutmayalım aman diyorum

Alıntıları Göster
    Sevgili sinbo,

Mesleğini bilmiyorum ama her ne hikmetse ülkemizde herkes kendi işinden çok başkalarının işinden anlar...
    Yazdıklarını bir kaç kere okudum...sonuçtada senin saçmaladığına karar verdim (umarım seni kırmamışımdır ama ne yapayım senin hakkındaki düşüncem buydu dürüst olmak gerekirse...)

• quote:

Orijinalden alıntı: burkay_dh

Sevgili sinbo,

Mesleğini bilmiyorum ama her ne hikmetse ülkemizde herkes kendi işinden çok başkalarının işinden anlar...
    Yazdıklarını bir kaç kere okudum...sonuçtada senin saçmaladığına karar verdim (umarım seni kırmamışımdır ama ne yapayım senin hakkındaki düşüncem buydu dürüst olmak gerekirse...)

Alıntıları Göster
  • quote:

Orijinalden alıntı: surfer

Alıntıları Göster
  • quote:

Alıntıları Göster
    burukay
    bende senin nerede ne kadar kapasiteli birisi oldugunu biliyorum.(Her ne hikmetse senin bulunduğun memleketteki insanlar kendi işlerinden çok başkaların işinden daha çok anlıyor(İstisnalar hariç,ben çok değerli insanlarda tanıdım)
    simdi bende senin hakkinda atip tutmaya baslarsam ayıp olur.sonucta burasi bir paylasim sitesi herkes bilgisini paylasiyor.herkes bildigi kadar (dogru yada yanlis)bilgisini tecrübesini paylasiyor.
    Sonucta arkadas sacmalamis olabilir.BU topic i acan arkadas herhalde verilen önerileri okuyup hangisinin dogru yanlis oldugunu anlayabilir.

Forumda seni takip edecegim.Dijital fotograf makinaları hakkında yorumlarından bizde senin ne kadar bilgili oldugunu görecegiz.(O zaman birileri sana dürüst olup eğer saçmalamış olduğunu söylerse lütfen sende kırılma)

Herkesten tekrar tekrar özür dilerim.

Bilgi paylaşıldıkça değerlidir.Bunu unutmayalım

• quote:

Orijinalden alıntı: magicboyguccino

burukay
    bende senin nerede ne kadar kapasiteli birisi oldugunu biliyorum.(Her ne hikmetse senin bulunduğun memleketteki insanlar kendi işlerinden çok başkaların işinden daha çok anlıyor(İstisnalar hariç,ben çok değerli insanlarda tanıdım)
    simdi bende senin hakkinda atip tutmaya baslarsam ayıp olur.sonucta burasi bir paylasim sitesi herkes bilgisini paylasiyor.herkes bildigi kadar (dogru yada yanlis)bilgisini tecrübesini paylasiyor.
    Sonucta arkadas sacmalamis olabilir.BU topic i acan arkadas herhalde verilen önerileri okuyup hangisinin dogru yanlis oldugunu anlayabilir.

Forumda seni takip edecegim.Dijital fotograf makinaları hakkında yorumlarından bizde senin ne kadar bilgili oldugunu görecegiz.(O zaman birileri sana dürüst olup eğer saçmalamış olduğunu söylerse lütfen sende kırılma)

Alıntıları Göster
    Sevgili magicboyguccino,

Benim nerede ne kadar kapasitede biri olduğumu bilmen hoşuma gitti demek ki benimwww.fotograf.net sitesinin forum bölümündeki tamirci köşemde uzman sıfatıyla yazdığım yazılarımı ,yinewww.netfotograf.com web sitesinde oğlumun adı olan burkay nicki ile bilir kişi sıfatıyla yazdığım yazıları ve yinewww.burukay.com web sitemi geçmişimi,eğitimlerimden ana başlıkları ve sertifikalarımı okudun.Ne güzel!
    Benim hakkımda atıp tutacağın konuları inan bana çok merak ediyorum.10yaşında dükkan süpürerek mesleğe başlamış 28 yıllık bir fotoğraf makinesi ve video kamera tamircisi hakkında söyleyeceklerini hakikaten merak ediyorum...ama bu arada seni de merak ediyorum kişilik yapını,sıfatını /mesleğini ve herşeyden önemlisi eğitim düzeyini ....Umarım memleketimin yetiştirdiği gerçek delikanlılardan birisindir ve burada 2.paragrafta belirttiğim meraklarımı giderirsin...Yazacaklarını merakla ve sabırsızlıkla bekliyorum çavuşum...
    Ha unutmadan....Sinboyla ilgili olan görüşlerimde bir değişiklik olmadı....Onun "servis servis olsaydı .."diyerek haddini aştığı kişi yılların ustası fuji servisi Cemal (hayyemde yetişmiş, kendini aşmış dürüst ve işini bilen bir usta)
    Sevgili dostum herkes nerede durması gerektiğini bilecek...Senin dediğin gibi bilgi paylaşıldıkça güzeldir ama BİLGİ .Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlara saçmalıyorsun denir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burkay_dh -- 21 Temmuz 2004, 13:40:08 >

• quote:

burukay

Alıntıları Göster
    ccd nedir?

• quote:

ccd nedir?

Alıntıları Göster
    kafam karıştı,

madem oyle bende su sekilde sorayım...

bildiginiz,

adam gıbı bir dıgı fotograf mak tamir servisi var mı?
  • quote:

kafam karıştı,

madem oyle bende su sekilde sorayım...

bildiginiz,

adam gıbı bir dıgı fotograf mak tamir servisi var mı?

Alıntıları Göster
    Yokmu bileniniz arkadaslar...
  • quote:

Yokmu bileniniz arkadaslar...

Alıntıları Göster
    spider benimde aynı şey başıma gelmişti.ama ben bi şekilde exposure ayarını yükseltmişim.ayarı düzeltince resimler düzeldi.belkide sizdede böyle bi sorun vardır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: jovian

spider benimde aynı şey başıma gelmişti.ama ben bi şekilde exposure ayarını yükseltmişim.ayarı düzeltince resimler düzeldi.belkide sizdede böyle bi sorun vardır...

Alıntıları Göster
    exposure ayarı nedir?:)
  • quote:

exposure ayarı nedir?:)

Alıntıları Göster
    benim gibi anlamayan cok herhalde burda:)
  • quote:

benim gibi anlamayan cok herhalde burda:)

Alıntıları Göster
    Burkay,
    Sen benim ne demek istedigimi anlamamışsın anlaşılan

sen, hic tanımadigin birisi hakkında, o kişinin kim oldugunu bilmeden, ona saçmaladığını söylüyorsun .

bende sana : simdi bende senin hakkinda atip tutmaya baslarsam ayıp olur .

yani senin hic tanımadigin bir insan hakkında atıp tutarak ,bana göre küçük düşürücü laflarını bende sana söylesem, ayıp olur diyorum.

Eğer o kişi hata yapıyorsa bunu mod yada admin arkadaşlara iletirsin gerekli uyarı yapılır.Yada Pm atarak yanlış düşündüğünü söyleyebilirsin

Tekrar herkesden özür diliyorum ve söyleyeceklerimi bitiriyorum

• quote:

Burkay,
    Sen benim ne demek istedigimi anlamamışsın anlaşılan

sen, hic tanımadigin birisi hakkında, o kişinin kim oldugunu bilmeden, ona saçmaladığını söylüyorsun .

bende sana : simdi bende senin hakkinda atip tutmaya baslarsam ayıp olur .

yani senin hic tanımadigin bir insan hakkında atıp tutarak ,bana göre küçük düşürücü laflarını bende sana söylesem, ayıp olur diyorum.

Eğer o kişi hata yapıyorsa bunu mod yada admin arkadaşlara iletirsin gerekli uyarı yapılır.Yada Pm atarak yanlış düşündüğünü söyleyebilirsin

Tekrar herkesden özür diliyorum ve söyleyeceklerimi bitiriyorum

Alıntıları Göster
    magicboyguccino ,

Evet ne demek istediğini anlamakta zorlandığım doğru örneğin şu cümlende olduğu gibi: "bende senin nerede ne kadar kapasiteli birisi oldugunu biliyorum.(Her ne hikmetse senin bulunduğun memleketteki insanlar kendi işlerinden çok başkaların işinden daha çok anlıyor(İstisnalar hariç,ben çok değerli insanlarda tanıdım) " Sen burda ne diyorsun?

• quote:

Sevgili sinbo,

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: burkay

Sevgili sinbo,

Pek Aziz Burkay,

Birileri fikir soruyo
    ben fikrimi söylüyorum
    haa yanlış olduğumu düşündüğün yerler varsa,
    adamsan,
    " yaa bak şunu yanlış biliyorsun şu şu yüzden söyle olur" dersin

adam değilsen
    hatalarımı söylemeden böyle etrafa saldırır hayat hikayeni anlatırsın banane senin hayat hikayenden....
    ilk önce adam ol

yazımı bir daha okudum bir şey göremedim haa bu budur dememişsim bence bundan olabilir demişim
    BENCE demişim, BENCE ANLIYON beyin fırtınası....
    yardımcı olmaya çalışmışım
    sen ise hiç bir şey dememişsin sadece durum dururken kuduz gibi saldırmışsın
    adam gibi söyle herkez öğrensin......

nigthshot açıkken güneş ışığında çekim yaparsanız makinanızın CCD algılayıcısı bozulur garanti dışı kalır.
    KAYNAK SONY kullanım klavuzu
    bence mantıklıda ışığa baya hassas konuma deçtiğinde aşırı ışık zarar verebilir.

lens bozukluğundanda aşırı ışıklı çekeceğini sanmam, diyorum
    yanlışsa anlat öğrenelim

Cemal de kimdir tanımam nerden karıştırıyon olayı Cemal e nerden bağladım anlamıyorum

ama unutma
    ilk önce adam ollll

şurda iki saat konuşmussun 1 kelife faydalı öğretici lafın yok
    o zaman burda işin yok uzaaaaa

şölye lavuklar geliyo insanın asabını bozuyo durup durruken bee

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.