Şimdi Ara

NİKON D70 Mİ CANON EOS 300D Mİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Cevap D70 bunu biliyorum ama, sorun burdan sonra başlıyor

.

Yakın zamanda makinemi Satıp DSLR alacam...
    Bütçem 1600 YTL amerikadan alacam macro çekimlerle pek ilgilenmiyorum 300D nin üzerinde standart gelen lensinin zoom u yeterli gelmeyeceğinden eminim.

Nikon D70 1600 YTL e alabiliyorum fakat hala kararsızım. Canon Eos 300D ile birlikte 70-300mm lens mi alsam yoksa Nikon D70 mi alsam...
    Çok birşey kaybetmiş olurmuyum D70 almasam...
    D70 almam dahilinde üzerinde gelen objektifin zoom unun yetersiz gelecegini biliyorum.. Paranın tamamını makineye harcamıs olacagımdan objektif alacak param kalmayacak..
    o yüzden 300D düşünüyorum

Fikriniz nedir arkadaşlar... Mertkan hocam sizde yardımcı olursanız sevinirim.

• Sevgili, @Asitane,

Nikon D70 ve Canon 300D'yi kıyasladığımızda, hemen hemen her yönden Nikon D70'in üstün olduğunu görüyoruz. Bu seçimde bence Nikon D70 almamak büyük bir kayıp olur. D70 ile birlikte gelen AF-S DX Nikkor 18-70mm f/3.5-4.5G IF-ED objektif (bir D70 kullanıcısı olarak) kesinlikle kusursuz bir objektifdir. Zaten 70-300mm'lik objektif ile birlikte 300D'yi satın aldığın zaman, mutlaka bir geniş açı objektifine ihtiyacın olacak. Kısacası aynı hesaba geliyor.

AF-S DX Nikkor 18-70mm f/3.5-4.5G IF-ED
     NİKON D70 Mİ CANON EOS 300D Mİ

Ancak Nikon D70 ile Canon 350D'yi kıyaslamak isersen de, aşağıdaki link'de bu kıyaslamaya geniş olarak yer vermiştim.

http://forum.donanimhaber.com/m_2171867/mpage_5/tm.htm

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.