Şimdi Ara

Nikon D90 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
425
Cevap
3
Favori
44.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: relaxman39

Yahu olay ne kadar da abartılmış...

Bilinçsiz tüketiciden falan bahsediliyor ama buraya yorum yazanların ne derece bilinçli oldukları tartışılır bence.. Nikon makinesine bir özellik koymuş.........

Bu işin teknik kısmından anlayan bir mühendis olarak, ben nikonun yaptığını değil de şu an sizin burada yazdığınız yorumları komik buluyorum. İleri de böyle bir makinam olsa video özelliğini hiç kullanacağımı sanmıyorum.....

sanırım herşeyi bilen var aramızda ..
    herkes boşa konuşuyor burada...
    sonuca karar vermilmiş bir mühendis olarak ...
    ee nerde insanların düşüncelerine saygı

• quote:

Orjinalden alıntı: tuintu

o vidyo dediğimiz, stopmotion olmasın ?

hayır d-movie olarak gecıyor senın dedın d60 var
  • quote:

Orjinalden alıntı: emirkann

quote:

o vidyo dediğimiz, stopmotion olmasın ?

hayır d-movie olarak gecıyor senın dedın d60 var

evet doğru. hatta baya iyiymiş vidyo performansı
  • stop-motion (Time interval shooting) orta segment ve yeni giriş seviyesi tüm cihazlarda mevcut.

Sitesinden baktım da aslında çok güzel ve istediğiniz lensle çekim yapabilme fikri çok çekici..

ama gelin görün ki "sadece bu yüzden" bu cihazı almazdım...
  • cep telefonuyla fotoğraf/vidyo çekmek ne kadar saçmaysa bu da pek gerekli değil bence.

hamur yoğuran çamaşır makinesi gibi... (nasıl olsa çamaşır da yoğruluyo içerde, gibi...)

kompakt makineyle çok normal ama DSLR ile olmamalıydı...
  • Herşey bi yana elimde SLR sistemle video çektiğimi hayal bile edemiyorum ya..

70-200 VR takılı ama ben video çekiyorum
  • LiveView olayı gıbı olcakmış gıbı gelıyor bana
    kımseye gerekmıyor ama tüm makınalarda var
  • uygun formata getirilip filmleri de bu aletten izleyen insanlar görürsem nikona küserim. ıyy ilerde canon falan da böyle modeller üretirse harbiden iğrenç olur. bi de yakında mp3 çalar+3d surround effektli bir firmware yayınlarsalar tam olur bu slr makinanın yaratılışına aykırı bir kere.
  • LiveView özelliği gazetecilerin falan çok işine yarıyor, kalabalık ortamlarda yukardan fotoğraf çekmek veya eğilmesi zor yerlerde falan...

ama inşallah ben ilerde elinde DSLR'siyle vidyo çeken birine rastlamam
  • Artık kompaktcılara kafa tutucaz desenize

okadar fazlamızım yanında bir eksiğimiz vardı onuda tamamladık
  • quote:

Orjinalden alıntı: PlutosDaddy

Herşey bi yana elimde SLR sistemle video çektiğimi hayal bile edemiyorum ya..

70-200 VR takılı ama ben video çekiyorum

en can alıcı lensi vermissin ornek olarak
    ama bunun yanında bu işten pek anlamaynlar senin makinanın şeyisi daha buyuk diye kendi video kameralarını saklarlar bir kenara

• quote:

LiveView özelliği gazetecilerin falan çok işine yarıyor, kalabalık ortamlarda yukardan fotoğraf çekmek veya eğilmesi zor yerlerde falan...

ama inşallah ben ilerde elinde DSLR'siyle vidyo çeken birine rastlamam

aslında video çekme özelliği de gazetecilerin işine yarar..
    foto çekmeye gittikleri bir yerde anlık bişeyler olursa hemen video olarak kaydedebilirler, haber değeri olur..
    tabi kalite kurtarır mı onu bilemem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antique -- 27 Ağustos 2008; 18:18:37 >
  • @antique

O konuda pek sorun olmaz çünkü bir fotoğrafçı bir kameraman dolaşırlar veya başka kanaldan alırlar görüntüleride
  • quote:

Orjinalden alıntı: sepulturgay

orayada yazmıştım
    NİKON ALLAH BELANI VERSİN
    quote:

Biri digic 4 ile dünyanın en hızlı işlemcisini, en hızlı AF sini ve iso 12800 ü üretsin hem de orta sınıf bir slr için diğeri de video çekimini yenilik diye eklesin...

iyide dünyanın en hızlı işlemcisi olduğunu, dünyanın en hızlı af sine sahgip olduğunu kim söylüyorki. iso 12800de bir ilk değil sonuçta. ne bu şiddet bu celal dostum

en hızlı af olayını söyleyen bürütüs bilmemne diye bi doğa fotoğrafcısıymış. kim duydu bu amcayı bu güne kadar? görüşleri ne kadar doğru nerden biliyoruz? otoritemi yani bu konuda?

üstelik af konusunda adam demiş ki: "Fastest auto-focus I've ever used." Türkçesi Kullandığım en hızlı oto fokus. demek oluyor. yani o amcanın kullandıkları içinde en hızlısıymış. bu göreceli bir kavramdır. bu laftan gaza gelip markaları asmak doğru değildir...

• http://chsvimg.nikon.com/products/imaging/lineup/d90/en/index.html

videoları acayip iyi bu arada makinanın.

özellikle fisheye objektifle çekilenler acayip güzel geldi bana.

fotoğraf örneklerindede büyük boyları yok ama 1600 ve 3200 isoda fotolar gayet iyi görünüyor..
  • Cem Yılmazın cips reklamındaki gibi Doktor bu ne? Fotoğrafçı kullanıcak bunu... Nicephore Niepce'nin kemikleri sızlıyo resmen. Yeni segmentmi icad oluyoda haberimiz yok?

Kendi içimde nikonu savunmam...
    Diyorumki hadi saniyede 25 kare pozlasın video sinyaline bunu yazsın. Bir kaza anını yada bir müsabakada ki bir anı 25 kare kaçırmadan çeksin. Bu kareleri kurguda açar istediğini seçer basarsın... Bu büyük avantaj. Anı her noktasına kadar yakalıyosun tamam eyw. Ama bunu neden d700 gibi bi makinanın d700x gibi bi modelini (d40x adından esinlendim) çıkararak spor muhabirlerine sunmuyosun? D90, D80'in velihatı olarak sunuluyosa d80 slr giriş, birazda üstünde bi makinadır ama bir profesyonele doyum veremez... Bir spor muhabiri elinde d80 le stadyuma yada f1 yarışına gitmez. Kaçırmaması gereken kareler adına bir den fazla daha yüksek yeteneklere sahip makinalarla konuşlanır foto çekeceği noktaya.

Hala düşünüyorum bi çıkar yol bulamadım nikon adına... Hızlı makineler yapıyosun, reflexleri en iyi makinelerin var yani daha farklı ara modeller çıkarıp piyasadaki yerini dahada yükselticeğine neden d90 modeline video çekebilme yetisi veriyosun?

Çok teknik detay var satır okumalı video sinyalinin bir slr fotoğrafmakinesinde ne işi var?

Ustalarımın Leica kullanmasına hiç şaşaırmıyorum ve ısrarla 35mm poz kullanmalarına... tamam pahalı ama işin özü bu...

• Peki D90 D80 e göre tercih edilebilirmi? Açıkçası eğer fotoğraf kalitesinde bir düşüşe neden olmuyorsa video çekip çekmemesi benim için pek önemli değil. Extra mözelik işte belki 2. elde daha fazla değeri olabilir :) İkisi arasında hangisini tercih etmek gerekir? Bu arada livewiew da en illet olduğum şeydir...
  • walla ben video çekim samplelarını çok beğendim. bir dslr yanında bir de dijital kamera almaktansa bu makineyi almak tercih edilebilir. tabi bu benim gibi profesyonel fotoğraf çekmekten ziyade eğlence amaçlı dslr almak isteyenler için geçerli sanırım.
  • Bence video çekimi çok güzel ve gerekli bir özellik yakında diğer üreticilerde uygulamaya başlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: murats123

Bence video çekimi çok güzel ve gerekli bir özellik yakında diğer üreticilerde uygulamaya başlar

O zaman artık fotoğraf makinasıda alamıyacaz
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.