Şimdi Ara

Nikon D90

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
425
Cevap
3
Favori
44.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nikon D80'in veliahtı olacak D90 modelini tanıttı.

Bazı özellikleri 12.3 mp, LiveView özelliği ve film çekebilme özelliği D-Movie

http://www.nikonusa.com/Find-Your-Nikon/Product/Digital-SLR/25446/D90.html

http://www.dpreview.com/news/0808/08082702nikond90previewed.asp

Nikon D90

Nikon D90

Nikon D90

• film çekme özelliğine sahip ilk dslr sanırım ama inşallah kaliteden ödün vermemişlerdir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ŞahEser

film çekme özelliğine sahip ilk dslr sanırım ama inşallah kaliteden ödün vermemişlerdir
    NIKON böyle devam ederse giriş seviyesi makinalarını dslr-like modellerle bir tutmaya başlayacaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ŞahEser

film çekme özelliğine sahip ilk dslr sanırım ama inşallah kaliteden ödün vermemişlerdir
    İkinci bir sensor kullanmadıysa kaliteden odun verilmistir muhtemelen. Satıs icin bu tur seylere yonelmek live view, video cekme vs D-SLR nin anlamını bozuyor bence. Mp de doyuma ulasınca satısı koruklemek icin bu tur seyleri cıkarmaya basladılar. Bakın hareketli lcd koymamıslar olay belli bundan sonraki satısı garantilemisler hareketli lcd koyarlar. Sonrada IS eklerler vs vs gider.
  • quote:

Orijinalden alıntı: antique

NIKON böyle devam ederse giriş seviyesi makinalarını dslr-like modellerle bir tutmaya başlayacaz

Alıntıları Göster
    video nun olması sadece bir satış/pazarlama stratejisi ve DSLR almak isteyen ve bilgisi olmayanları kandırabilmek için eklene bir özellik bana göre...

nikonun ne yapamaya çalıştığını anlayabilmiş değilim, canon 30d,40d,50d gibi birçok ozelliği barındıran gövdelerini çıkarıyor ama gelin görün ki nikon bunlara bir cevap veremiyor üstelik D90 ın hangi sınıfta olduğunu anlamak bile zor... video cekimi olan bir DSLR makina şahsen ben boyle bir makinam olsa utanırım video cekmeye

• quote:

Orijinalden alıntı: sepulturgay

video nun olması sadece bir satış/pazarlama stratejisi ve DSLR almak isteyen ve bilgisi olmayanları kandırabilmek için eklene bir özellik bana göre...

nikonun ne yapamaya çalıştığını anlayabilmiş değilim, canon 30d,40d,50d gibi birçok ozelliği barındıran gövdelerini çıkarıyor ama gelin görün ki nikon bunlara bir cevap veremiyor üstelik D90 ın hangi sınıfta olduğunu anlamak bile zor... video cekimi olan bir DSLR makina şahsen ben boyle bir makinam olsa utanırım video cekmeye

Alıntıları Göster
    Bu makinadan adam olmaz video çeken dslr mi olur sensörü alırsın eline

• quote:

Orijinalden alıntı: emryrgc

Alıntıları Göster
    eğer gerçekten video çeken bir dslr ise nikon sçmş...
    düşünmesi bile güldürüyor insanı
    eline dslr almışsın ve video çekiyorsun
    ben de hep merak etmişimdir; vide çeken dslr ne zaman çıkacak, kim çıkarack diye...
    buyrun rezillik
    ve dslr amacından çıkar(digital single reflex+video=dslrv)

• quote:

Alıntıları Göster
    FK de geyikler başlamış bile

http://www.fotokritik.com/forum/69494?sort=ASC
    quote:

dabılyu dabılyu dabılyu videokritik nokta kom

quote:

fotokritiğe video da eklenebilsin :))

quote:

" d90 kullanan arkadaşlara bir sorum olacak, günbatımında video çekerken istediğim sonuçları alamıyorum, hangi ayarları kullanmam lazım? " :))

quote:

Artık düğünlerde filan yanınıza gelip "bu vidyo çekiyo mu abey" diye soranlara boynu bükük bakmiyciiz, yaşasın yeni 12 mp'lık VDSLRCAM :D

• quote:

Orijinalden alıntı: 10_ur

eğer gerçekten video çeken bir dslr ise nikon sçmş...
    düşünmesi bile güldürüyor insanı
    eline dslr almışsın ve video çekiyorsun
    ben de hep merak etmişimdir; vide çeken dslr ne zaman çıkacak, kim çıkarack diye...
    buyrun rezillik
    ve dslr amacından çıkar(digital single reflex+video=dslrv)

Alıntıları Göster
    bayonete uyan bir adet hoparlör geliştirmişler
    lensi çıkarıp onu takınca hafıza kartındaki mp3 leri
    yüksek volumede dinleyebiliyormuşsunuz

ayrıca,
    bu makinenin özellikle düğün salonlarındaki kargaşayı
    çözmesi için çıkarıldığını duyurmuş Nikon bir taşla iki kuş

• quote:

Orijinalden alıntı: graphtec

ayrıca,
    bu makinenin özellikle düğün salonlarındaki kargaşayı
    çözmesi için çıkarıldığını duyurmuş Nikon bir taşla iki kuş

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: graphtec

öliyorum
    18-55 mm hoparlör

• quote:

Orijinalden alıntı: 10_ur

quote:

Orjinalden alıntı: graphtec

öliyorum
    18-55 mm hoparlör

Alıntıları Göster
    orayada yazmıştım
    NİKON ALLAH BELANI VERSİN
    quote:

Biri digic 4 ile dünyanın en hızlı işlemcisini, en hızlı AF sini ve iso 12800 ü üretsin hem de orta sınıf bir slr için diğeri de video çekimini yenilik diye eklesin...

• quote:

Orijinalden alıntı: sepulturgay

orayada yazmıştım
    NİKON ALLAH BELANI VERSİN
    quote:

Biri digic 4 ile dünyanın en hızlı işlemcisini, en hızlı AF sini ve iso 12800 ü üretsin hem de orta sınıf bir slr için diğeri de video çekimini yenilik diye eklesin...

Alıntıları Göster
    harbi bi de mp3 çalsaydı kesin alırdım

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: emrcan

• quote:

Orijinalden alıntı: Katze

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    ya kusura bakmayın da bunu tartışmaya bile açmak ve ötesine geçip savunmak bana ve de çoğu insan çok ters gelecektir
    ben kalkıp ta bir DSLR de vide çekme olayını asla sindiremem
    bana göre bilinçsiz tüketici için bir atak olmuş
    yani şöyle söyleyelim: "abi bu makina kaça kaç video çekiyor" diyen biri için uygun makina..
    sanırım pazarlama stratejisi uğruna ürünler kendinden ferâgat edecekler ve böyle yarı canavar makinalar ortaya çıkacak..
    berbat bir durum

• quote:

Orijinalden alıntı: Katze

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Şaka gibi. Nikon kesin tanıtımını "ilk HD DSLR" olarak yapar bir de üstüne. İşin garibi büyük ihtimalle yine Sony sensör kullanacaklar, eğer öyleyse Sony'nin kendi modellerinde böyle bir girişimde bulunmaması çok ilginç, Sony sever çünkü böyle naneleri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

Şaka gibi. Nikon kesin tanıtımını "ilk HD DSLR" olarak yapar bir de üstüne. İşin garibi büyük ihtimalle yine Sony sensör kullanacaklar, eğer öyleyse Sony'nin kendi modellerinde böyle bir girişimde bulunmaması çok ilginç, Sony sever çünkü böyle naneleri.

Alıntıları Göster
    D90'da CCD değil CMOS sensör varmış bu arada.

Peki video için ek olarak farklı bir sensör mü kullanılacak ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adnan Ak

D90'da CCD değil CMOS sensör varmış bu arada.

Peki video için ek olarak farklı bir sensör mü kullanılacak ki?

Alıntıları Göster
    quote:

d90 kullanan arkadaşlara bir sorum olacak, günbatımında video çekerken istediğim sonuçları alamıyorum, hangi ayarları kullanmam lazım? " :))

• quote:

Orijinalden alıntı: Zaba

quote:

d90 kullanan arkadaşlara bir sorum olacak, günbatımında video çekerken istediğim sonuçları alamıyorum, hangi ayarları kullanmam lazım? " :))

Alıntıları Göster
    Yahu olay ne kadar da abartılmış...

Bilinçsiz tüketiciden falan bahsediliyor ama buraya yorum yazanların ne derece bilinçli oldukları tartışılır bence.. Nikon makinesine bir özellik koymuş, sonuçta diğer özelliklerden feragat etmeden buna sahip olabiliyorsunuz. tamam ne derece gerekli bir özellik onu zaman göstercek şahsen şu ana kadar slr makinamda hiç video çekme ihtiyacı hissetmedim ama şu an öyle bir tutum içindesiniz ki, koca nikon mühendisleri bu işi bilmiyor da siz daha iyisini biliyormuş havası esiyor forumda.

Pentax K20D deki 21 fps shooting olayını herkes alkışlıyordu. burada enstantane perdesi açılıp kapanmıyor sadece sensöre belli aralıklarla enerji verilip kesiliyor bu sayede saniyede 21 fotoğraf çekmiş oluyorsunuz. Nikon da sadece bu olaya bir de ses kaydı ekmemiş. Zaten incelerseniz "24fps motion jpeg" olarak geçiyor nikonun resmi sitesinde..

Bu işin teknik kısmından anlayan bir mühendis olarak, ben nikonun yaptığını değil de şu an sizin burada yazdığınız yorumları komik buluyorum. İleri de böyle bir makinam olsa video özelliğini hiç kullanacağımı sanmıyorum.. ama yine de madem nikon bunu diğer özelliklerden feragat etmeden D90 a eklemiş, bence kötü bir olay değil. Yine de herkesin kendi bilir..

• quote:

Orijinalden alıntı: relaxman39

Yahu olay ne kadar da abartılmış...

Bilinçsiz tüketiciden falan bahsediliyor ama buraya yorum yazanların ne derece bilinçli oldukları tartışılır bence.. Nikon makinesine bir özellik koymuş, sonuçta diğer özelliklerden feragat etmeden buna sahip olabiliyorsunuz. tamam ne derece gerekli bir özellik onu zaman göstercek şahsen şu ana kadar slr makinamda hiç video çekme ihtiyacı hissetmedim ama şu an öyle bir tutum içindesiniz ki, koca nikon mühendisleri bu işi bilmiyor da siz daha iyisini biliyormuş havası esiyor forumda.

Pentax K20D deki 21 fps shooting olayını herkes alkışlıyordu. burada enstantane perdesi açılıp kapanmıyor sadece sensöre belli aralıklarla enerji verilip kesiliyor bu sayede saniyede 21 fotoğraf çekmiş oluyorsunuz. Nikon da sadece bu olaya bir de ses kaydı ekmemiş. Zaten incelerseniz "24fps motion jpeg" olarak geçiyor nikonun resmi sitesinde..

Bu işin teknik kısmından anlayan bir mühendis olarak, ben nikonun yaptığını değil de şu an sizin burada yazdığınız yorumları komik buluyorum. İleri de böyle bir makinam olsa video özelliğini hiç kullanacağımı sanmıyorum.. ama yine de madem nikon bunu diğer özelliklerden feragat etmeden D90 a eklemiş, bence kötü bir olay değil. Yine de herkesin kendi bilir..

Alıntıları Göster
    Nikon firması araştırmış ki böyle bir müşteri kitlesi var herhalde.. Zaten profesyoneller için bir çok modeli var..
    Yanına da bunu koyayım herhalde demiş. Fotoğrafçılıktan anlamayan müşteri potansiyeli o kadar yüksek ki
    profesyonelleri kırmayı tercih etmiş. Merk etmeyin bu model yok satar.. Arkasından diğer markalarda onu izler.

• quote:

Orijinalden alıntı: nodar

Nikon firması araştırmış ki böyle bir müşteri kitlesi var herhalde.. Zaten profesyoneller için bir çok modeli var..
    Yanına da bunu koyayım herhalde demiş. Fotoğrafçılıktan anlamayan müşteri potansiyeli o kadar yüksek ki
    profesyonelleri kırmayı tercih etmiş. Merk etmeyin bu model yok satar.. Arkasından diğer markalarda onu izler.

Alıntıları Göster
    d90 ıle cekılmış vıdeolar

http://chsvimg.nikon.com/products/imaging/lineup/d90/en/d-movie/

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.