Şimdi Ara

Nikon D90 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
425
Cevap
3
Favori
44.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: magicboyguccino

birde şu açıdan düşünsek;
    video özelliği eğer sensörün 24 kare (yada kaç kare ise) fotoğraf çekerek oluşturduğu gibi bir mantıkta çalışsa anı dondurma yada anın bir bölümünden uygun kareyi çıkarmamızı sağlarsa nasıl olurdu? (şuanki çözünürlük bizi tatmin etmeyebilir. ama ileride neden sensör çözünürlüğü ile aynı kalite çekim olmasın :) )

o dediğin şey bayaaaaaaaaaaaa bi ileride olur kannımca
  • standartlarda bunu engeller zaten :)

quote:

Orjinalden alıntı: sepulturgay

quote:

Orjinalden alıntı: magicboyguccino

birde şu açıdan düşünsek;
    video özelliği eğer sensörün 24 kare (yada kaç kare ise) fotoğraf çekerek oluşturduğu gibi bir mantıkta çalışsa anı dondurma yada anın bir bölümünden uygun kareyi çıkarmamızı sağlarsa nasıl olurdu? (şuanki çözünürlük bizi tatmin etmeyebilir. ama ileride neden sensör çözünürlüğü ile aynı kalite çekim olmasın :) )

o dediğin şey bayaaaaaaaaaaaa bi ileride olur kannımca

• yeniliğe bu kadar karşıysanız ,
    alın filmli bir makine , banyoyu da kurun evde..mis

şu foruma koyulan fotoğrafların çoğu ,
    photoshop vb program yardımıyla işlendikten sonra
    buraya konuluyor..fotoğraf anı yansıtmaksa eğer ,
    hani nerde slr fotoğraf makinesine saygı sevgi.
    o anda gökyüzü öyle değildi ??

liveview bile kullanmam ne o öyle diyorsun da ,
    hele bi sor adam onu ne diye koymuş ,
    sen hiç uzun atlama müsabakaları izledin mi ?
    yere yatıpta fotoğraf çektin mi ?
    pardon sen photoshopla fotoğraf düzenliyordun..

çok değil 3-5 sene sonra örneğin bir futbol maçında ,
    600mm lensle fotoğraf çekilirken
    aynı anda o anı super slow motion olarak izleme şansında olacak.

nikon bir devrim yapmıştır ,
    eksiği vardır tabiki ama
    gelişerek devamı gelecektir.
  • "wagenhaus" arkadaş, teşekkürler; iyi cevap yazmışsın. Yazılanları okuyunca kendimi engizisyon mahkemesinde zannettim. Bu ne tutuculuktur anlamadım.
    Bende fotoğraf makinesi olarak Canon 400D, kamera olarak da Sony HC3 HD kamera var. İyi kötü iki alanla da yakından ilgim var ve Nikon'un yaptığı bu DSLR'lerin video çekebilme (hem de HD) olayı uzun zamandır beklediğim en büyük yeniliklerden biri.
    Consumer sınıfı kameralarla uzaktan yakından ilgilenenler bilir: Bunlarda objektifi değiştiremezsin, sensörler fotoğraf makinelerine göre küçüktür, alan derinliği olayı fazla yoktur, enstantene, diyafram ayarlarına müdahele edemezsin, edenler vardır (HV20-30) ama kısıtlıdır, ISO ayarı yoktur, zum, netleme düğmelerle yapılır. Kısaca her şey kısıtlıdır. Bu söylediklerimi yapabilecek, kendimi geliştirebileceğim kameralar ise (prosumer) 10-15.000 YTL'den başlıyor. Şimdi elimde bunların hepsini daha az paraya yapabileceğim bir fırsat var Nikon D90 sayesinde. Düşünün; daha az paraya önüne istediğin, konuya uygun objektifi takabileceğin, istediğin enstantene, diyafram, pozlama, iso ayarını yapabileceğin, zumu, netllemeyi objektifin halkasını çevirerek yapabileceğin bir kameran var.
    Tabi şimdi 20.000 YTL'lik bir kameranın yaptığını Nikon D90'la tam yapamam. Ekiklikler çok tabi. Ama bu bir başlangıç. İlerleyen süreçte bu işi daha da geliştirip mükemmel video kalitesinde ful HD (1080p, hem de progressive) görüntüler görebileceğiz DSLR'lerde. Bu kaçınılmaz. Sonunda kamerayla fotoğraf makinesi bir noktada birleşip tek cihaz hâline gelecektir.

• Kullanıcıların beklentileri önem taşımakta.
  • 28 ekimde amerikadan gelicek arkadaşımdan d90 getirtmeyi planlıyorum. ABD cıkış fiyatı 18-105mm vr lens dahil 1300 dolar olucak suanda stoklarda yok ama beklemedeyiz.kişisel bi görüş katmam gerekirse fiyat performans uygun bir makina olucak.Yaklaşık 2 haftadır makinayı inceliyorum.biçok forumda makinanın geliştirilen özelliklerinden bahsediliyo vede tabiki dvideo özelliğinden belki slr makina kullanıcıları olarak fazla kullanmayacak özelliklerden biri olsada giriş seviyesinde bir kullanıcı için ilgi çeken bi özellik bence bide nasıl bizim halkımız bir cep telefonu alırken bluetooth'u olsun foto ceksin video ceksin yanında da 2 tane ek özellik olsun hemen havada kapyosa bence d90 nında bu tarz meraklıları olucaktır.
  • BEN d-slr like makinemde video çekmiyorum.neden böle bişi yapıyorlar anlamıyorum fotoğraf makinesi ayrı kamera ayrı.sonra ccd sini alırsın eline verdiğin para çöpe gider.başkada bişi demicem.
  • DSLR bir makinada video çekim olması ilk başta hoş karşılanmaz..Bende aynı fikirdeyim.
    Bu tepki gayet dogal ...
    Ama bunu alay konusu etmemeli bence.
    İLK'ler hep yadırganır..
    ama şimdi tukaka edilen alay edilen bir zaman sonra bunu şu an yapmayan markaların başına gelirde onlarda bir adım daha ileri gidip geliştirince bak o zaman sen halimize...
    bekleyelim görelim..kim haklı ?????
    burası Türkiye..Orası ise Japonya
    ilerleyen zamanın neler getirecegini,görecegiz..

• İki elle 1.5 kiloluk bir makineyi tutup video çekmek...
    Hamallık!
  • Tamam kabul, istediğin lensle video çekebiliyosun hem de eldeki aletin sensör kalitesiyle! Herşeye eyvallah ama en basitinden görünüşüne yakışmıyo abicim, SLR diyoruz şurda, reflex makina diyoruz onu da p.ç ettiler

*Sigma 4,5mm fisheye ile video çekmek isterdim doğrusu
  • quote:

Orjinalden alıntı: PlutosDaddy

Tamam kabul, istediğin lensle video çekebiliyosun hem de eldeki aletin sensör kalitesiyle! Herşeye eyvallah ama en basitinden görünüşüne yakışmıyo abicim, SLR diyoruz şurda, reflex makina diyoruz onu da p.ç ettiler

*Sigma 4,5mm fisheye ile video çekmek isterdim doğrusu

Walla aynen ettiler

Pentaxta oyle bırsey olmaz :D
  • Dur hele K300d gelsin sizin görürsün, webcam falan olcak diyolar
  • quote:

Orjinalden alıntı: PlutosDaddy

Dur hele K300d gelsin sizin görürsün, webcam falan olcak diyolar

Hakan bunun k300d ye kadar cok var.... sızınkıler yapmıs...

Ilk cıvıtan sız oldunuz

zuzuzuu
  • Sizinkiler DSLR'ı bulmuş, balık baştan kokar
  • hahah

tamam Nıkon DSLR-LIKE sınıfında kalmıs

saka bı yana abıcım bakıyorum da mıllet eskıden dalga gecerdı bu makıne kac Mp ve Vıdeo ceker mı dıye?
    Bak artık hepsı mevcut olmaya basladı
  • Yok artık tüketici bilinçlendi Alex;

Geçen gün Tophane'de otururken 3 tane kız geldi, bi masaya oturdular; D80 almış biri sanırım, daha yeni belli. Arkadaşlarını çekerken "bu niye karanlık bu niye bulanık" vs vs derken (standart klişe) arkadaşı bu kaç megapiksel diye sordu, "bu profesyonel kızım bunda piksel yok" dedi

Gülsem mi ağlasam mı bilemedim, dumur!

• off yaw

Ben de dun once Hayyamdayım.Neyse adaptore bakıyorum.Mustafa abıde yoktu 1 adamda var dıye oraya gıttım.Nese bı kız geldı Canon obejktıf ıstıyor.adam verdı kıza 28-105 o da bozuk.Adam bir de utanmadan dıyor kı bu hemen hemen sıfır bir objektıftır dıye.Yaw bu nedır dedım?Neyse kızın makınesıne baktım.Neyse sonra Mustafa abıye goturdum.Kız 175 lıraya 28-105 USM aldı.Mustafa abıye goturmeden sordum ne zamandır ugrasıyorsun dıye 1 yıldır dıyor.Gunduz cekımler ıcın 1600 ISO kullanmaz mı????
    Neyse sonra Hayyamdan çıktım işe giidiyorum Kız da beşiktaşa gidiyor.Biraz sohbet ettik, bu kadar mı meraksız kalır bır ınsan.....

Ya mıllet kendisini bılınclı oldum diye sanıyo ama aslında hala aynı yerde sayıyor.
  • Hayırlı uğurlu olsun D90 ABD de piyasaya çıktı fiyatı kit halinde 1299USD... Bakalım artık detaylı incelemeler gelir bence uygun bir fiyattan çıkış yaptı biraz daha düşüşle çok satılcak gibime geliyor fırsat olursa getirtecem bende....
  • Daha önce verildimi bilmiyorum ama fk de bir üyeden gördüğüm ve çok komiğime giden bir şey =)
    D90 ın video çekmesinden sonra muhtemel yeni çıkacak nikon modeli

• gayet guzel gorunuyor ama tek sorun bence lensi taktigin zaman agirlik merkezi cok onde olacagindan dengeyi saglamak zor olabilir.
    bu tur fotograflari falan gordukce gercekten Nikon u tekrar tekrar tebrik ediyorum ciddi bir cesaret sergilediler bence.Halbuki yaptiklari sadece(teknik detaylardan cok da emin degilim ama) liveview daki goruntuyu saniyede 30 kare olacak sekilde kaydetmek.O zamanlar cok fotografla ile icice degildim ama ilk liveview ciktigi zaman da ayni turden komiklikler sakalar yapilmis miydi diye merak ettim.
    quote:

Orjinalden alıntı: sokak_papagani

Daha önce verildimi bilmiyorum ama fk de bir üyeden gördüğüm ve çok komiğime giden bir şey =)
    D90 ın video çekmesinden sonra muhtemel yeni çıkacak nikon modeli

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.