Şimdi Ara

Nikon D90 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
425
Cevap
3
Favori
44.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Webcam olarak da kullanılabiliyorsa pek bi dehşet durur
    Şaka bi yana nikon un açtığı bu kapıdan bakalım diğer üreticiler de dalacak mı? Her ne kadar bullenmek biraz zor gelse de ben takipçisi modeller de göreceğimizi düşünüyorum.
  • pes valla bir üründe bir özellik var diye bu kadar şikayet edilirmi. Fiyatında şikayet eden yok, görüntü kalitesinden şikayet eden yok,ayar seçeneklerinden şikayet eden yok sorun video çekiyor olması. Evet evet düşümdümde sorun büyük bu makina video çekiyor. Bu makinayı bence Türkiye sınırlarınadan içeriye sokmayalım.Bir ara taksimde toplanıp gösteri falan yapalım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: emrcan

quote:

Orjinalden alıntı: murats123

Bence video çekimi çok güzel ve gerekli bir özellik yakında diğer üreticilerde uygulamaya başlar

O zaman artık fotoğraf makinasıda alamıyacaz

ne alaka

video çeken makineler kötü fotoğraf çekerler diye bir şartmı var

• Sende başka bir model al mecburmusun D90 almaya
    quote:

Orjinalden alıntı: emrcan

quote:

Orjinalden alıntı: murats123

Bence video çekimi çok güzel ve gerekli bir özellik yakında diğer üreticilerde uygulamaya başlar

O zaman artık fotoğraf makinasıda alamıyacaz
  • Aynı zamanda webcam de oluyormu?_
  • D90 da D80 den farkli sadece video ozelligi yok.Adamlar CMOS sensoru koymuslar, EXPEED goruntu islemcisi koymuslar, sensor temizleyici koymuslar, cok iyi bir LCD koymuslar,livewiev koymuslar eee yanina bir de video koymuslar.Ornek fotolara baktigim zaman D80 in en zayif noktasi olan dusuk isik, yuksek ISO fotograflari D90 da gayet basarili geldi bana.Adamlar hem mevcut ozellikleri gelistirmisler hem de ekstra ozellikler koymuslar bunun sakincasi ben hala anlayabilmis degilim.Eger fotograf kalitesinden vesaire odun verilmis olsa elestiriler hakli olur ama onda da gelisme var.
    Bir de su ana kadar ben de dahil hic bir DSLR kullanicisi makinelerini kullanirken keske video da cekebilseydi dememisizdir ama emin olun D90 kullanicilari bir sure sonra iyi ki video cekebilme ozelligi koymuslar diyeceklerdir.
  • @parantezz video özelliği ekstra bir özellik hatta makinada durur ama sen kullanmazsın diyecek sözüm yok. Böyle yapılarak bence makinanın asaleti ortadan kalkıyor.
  • Bu bakis acisi tabi ki herkes farkli dusunuyor, benim icin dedigim gibi sadece ekstradan bir ozellik ve olmasinda bir sakinca ya da komik bir durum yok.Bu canli onizleme gibi eninde sonunda olacak birseydi bence ve ilk Nikon yapti.

quote:

Orjinalden alıntı: yavkaysaw

@parantezz video özelliği ekstra bir özellik hatta makinada durur ama sen kullanmazsın diyecek sözüm yok. Böyle yapılarak bence makinanın asaleti ortadan kalkıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yavkaysaw

@parantezz video özelliği ekstra bir özellik hatta makinada durur ama sen kullanmazsın diyecek sözüm yok. Böyle yapılarak bence makinanın asaleti ortadan kalkıyor.

Makinenin asaletimi olur? DSLR lerimizi asalet olsun millet görünce dibi düşsün diyemi alıyoruz? Bence mantıksız bir yaklaşım D90 tahmin ettiğim fiyat aralığına oturursa giriş seviyesi dahil tüm müşterileri toplayacak gibi duruyor sırf video özelliği ile demiyorum tabi... D90 ın bir üst sınıfındada 50D çok başarılı olacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarpuli -- 4 Eylül 2008; 10:40:13 >
  • yani bu dediğimden nasıl bunu çıkardın anlayamadım. dslri bana göre asil yapan tek işi layığıyla fotoğraf çekmedir.(video çekme yada film izleme olayı değil zaten şu topikte yazılanlar benim dediklerimi destekler nitelikte) yani başkasına hava atma değil benim kastim. acaba Ara Güler bu makinayı görse ne derdi bir düşün sadece.
  • Nası kızıyorum ya livewiev şart videoda bak ne güzel olmuş deniyor bazı arkadaşlar tarafından. Şahsi bi kızgınlık değil ama işin bide şu yönünden bakın arkadaşlar; video çekimi için üretilmiş "kameralar" var ve sen slr makine alıyosan zaten video değil "fotoğraf" çekiceksin belliki. Compact makine ile şu slr'leri karıştırmayın arkadaşlar. Tabiki bir slr makineye video çekimi komik ve gereksiz. Şimdi iki saat slr nedir tarihi nedir girmeyelim koyun önünüze takkeyi düşünün bakalım bu durum sizcede komikmi değilmi hatta gereksizin önde gideni çoğumuza görede...
  • Bence saçma değil teknik anladam aştılar artık bir çok olayı vide da zaten gelmesi muhtemel bir şeydi neyse Fish Eye video su güzel.

Olympus ve Panasonic Micro Foru Thirds denen bir şey çıkardı merak etmeyin
  • Tarihe baktığımız zaman şu an D-SLR makinelerdeki Liveview ve video dışındaki tüm özellikler SLR makinelerde mevcuttu galiba sadece liveview gereksiz ve video gereksiz ve komik kaçıyor galiba.Eskiden SLR makineler ile 35mm lik film kullanırken saniyede 24 görüntü almak mümkündü ama buna rağmen video çekmiyorlardı galiba.Hiçbirşey tarihteki kalmıyor herşey sürekli değişim içinde bazen bu değişimler hoşumuza gider hemen benimseriz bazen de gitmez ve benimsememiz zaman alır ama gene de benimseriz.Arkadaşlar gerekli gereksiz bu tartışılır ve kişiye göre değişir ama komik demek gerçekten komik kaçıyor bence. Bir de madem ki SLR makineler sadece fotoğraf için neden D90 in fotoğraf özellikleri es geçilip sadece video özelliğine takılınıyor bunu da anlamış değilim.Örnek fotoğrafları falan da artık çıkmışken yok video komikmiş yok liveview e gerek mi varmış gibi tartışmalar yerine "fotoğraf" larını tartışmak bence daha az komik kaçar.

• Analog la digitali birbirne karıştırmak anlamsız filmli SLr lerin 24 kare çekmesi onların film çekebilecekleri anlamına gelmez video ve foto birbirinden ayrı şeyler. Ya da snd 10 kare çeken 1dM3 ün

Bir kaç gün içerisinde belki yaron Four Thirds ile ilgili bir yazı hazırladım onu eklemeyi düşünüyorum buraya o zaman zaten D SLR ve video konusunu hatta SLR yi bile tartışırız

Video iyi mi kötü mü den çıkar biraz daha anlamlı teknik şeyler tartışırız bu konuda
    quote:

Orjinalden alıntı: parantezz

Tarihe baktığımız zaman şu an D-SLR makinelerdeki Liveview ve video dışındaki tüm özellikler SLR makinelerde mevcuttu galiba sadece liveview gereksiz ve video gereksiz ve komik kaçıyor galiba.Eskiden SLR makineler ile 35mm lik film kullanırken saniyede 24 görüntü almak mümkündü ama buna rağmen video çekmiyorlardı galiba.Hiçbirşey tarihteki kalmıyor herşey sürekli değişim içinde bazen bu değişimler hoşumuza gider hemen benimseriz bazen de gitmez ve benimsememiz zaman alır ama gene de benimseriz.Arkadaşlar gerekli gereksiz bu tartışılır ve kişiye göre değişir ama komik demek gerçekten komik kaçıyor bence. Bir de madem ki SLR makineler sadece fotoğraf için neden D90 in fotoğraf özellikleri es geçilip sadece video özelliğine takılınıyor bunu da anlamış değilim.Örnek fotoğrafları falan da artık çıkmışken yok video komikmiş yok liveview e gerek mi varmış gibi tartışmalar yerine "fotoğraf" larını tartışmak bence daha az komik kaçar.

• Hep merak eder dururdum video kameralarda neden ISO ayarı yok diye! Büyük bir eksiklik yani!
    O zaman bu Nikon'la, istersem ISO 80'e istersem ISO 3200'e getirip video çekebileceğim mi??!!??
  • "Eskiden SLR makineler ile 35mm lik film kullanırken saniyede 24 görüntü almak mümkündü ama buna rağmen video çekmiyorlardı galiba"

hocam filmler 36 kare :) nasıl video cekecek ki ?

quote:

Orjinalden alıntı: parantezz

Tarihe baktığımız zaman şu an D-SLR makinelerdeki Liveview ve video dışındaki tüm özellikler SLR makinelerde mevcuttu galiba sadece liveview gereksiz ve video gereksiz ve komik kaçıyor galiba.Eskiden SLR makineler ile 35mm lik film kullanırken saniyede 24 görüntü almak mümkündü ama buna rağmen video çekmiyorlardı galiba.Hiçbirşey tarihteki kalmıyor herşey sürekli değişim içinde bazen bu değişimler hoşumuza gider hemen benimseriz bazen de gitmez ve benimsememiz zaman alır ama gene de benimseriz.Arkadaşlar gerekli gereksiz bu tartışılır ve kişiye göre değişir ama komik demek gerçekten komik kaçıyor bence. Bir de madem ki SLR makineler sadece fotoğraf için neden D90 in fotoğraf özellikleri es geçilip sadece video özelliğine takılınıyor bunu da anlamış değilim.Örnek fotoğrafları falan da artık çıkmışken yok video komikmiş yok liveview e gerek mi varmış gibi tartışmalar yerine "fotoğraf" larını tartışmak bence daha az komik kaçar.

• neden video çekim yapımını tartışıyoruzki?
    ilk liveview çıktığındada ne gerek var deniliyordu. ancak kullanıldıkça bu yaygınlaşmaya başladı (üretici bazında) biz ne kadar kullanıyoruz o ayrı bir konu.
    bize saçma gelen birşey diğer ülkelerdeki tüketicilere cazip gelebilir. Bazen bir işte ilk olmakta başta yadırganabilir.

çok istiyorsak ve gerekli alım adedini taahhüt edersek Nikon'a başvuralım bize liveview ve video çekme özelliği olmayan d90 üretsinler :)
    bizimkiler mp3 çalsın, internete girsin, hatta cep telefonu özelliğide olsun iyi olur

Yukarıdaki cümlemi kimse ciddiye almasın

• liveview gene de fotoğraf çekmede insanın işine yarayabilecek bir özellik ama bir fotoğraf makinasından bahsediyorsak fotoğraf ile alakası olmayan bir özelliğin dslr de işi ne? biz bunu söylüyoruz. sonuçta konuştuğumuz şey bir video kamera değilki. all in one olsun bari mp3 falanda çalsın gezilerde insan sıkılır falan
  • birde şu açıdan düşünsek;
    video özelliği eğer sensörün 24 kare (yada kaç kare ise) fotoğraf çekerek oluşturduğu gibi bir mantıkta çalışsa anı dondurma yada anın bir bölümünden uygun kareyi çıkarmamızı sağlarsa nasıl olurdu? (şuanki çözünürlük bizi tatmin etmeyebilir. ama ileride neden sensör çözünürlüğü ile aynı kalite çekim olmasın :) )
    bazı arkadaşlar diyebilirki zaten fotoğraf makinası ile anı yakalıyoruz.
    ancak her bir ayna hareketinde mekanizmanın ömrü 1 kare daha azalıyor. eğer bu teknik geliştirilirse bizim perde ömrü sıkıntımız ortadan kalkacaktır.

fotoğraf makinası sensörleri uzun süreli çalışmalara (pozlamalara) karşı hassaslar.

nikon video özelliği ekleyerek, sensör teknolojisinde nasıl bir gelişim sağlamış çok merak ediyorum doğrusu.

forumdaki eski kurtlar sizi bekliyoruz, yorumlar düşünceler...

ürün hakkında daha detaylı bilgi sahibi olanlar var ise topici zengileştirebiliryada yeni link var ise ekleyebilirler...

• quote:

Orjinalden alıntı: magicboyguccino

"Eskiden SLR makineler ile 35mm lik film kullanırken saniyede 24 görüntü almak mümkündü ama buna rağmen video çekmiyorlardı galiba"

hocam filmler 36 kare :) nasıl video cekecek ki ?

zaten benim de demek istedigim buydu ama sanirim yaptigim mecaz anlasilmadi neyse mecaz yapmadan; 'Bence SLR ile DSLR karsilastirmak abesle istigaldir, cunku zaten halihazirda liveview ve de videosu olmayan DSLR makinalarda bile SLR lar da olmayan bir ton ozellik mevcut'.
    Hem bakin magicboyguccino arkadasimiz da DSLR lardaki video teknolojisinin gelistirilmesinin guzel bir artisini da yazmisken komikliklere gitmeye fazla da gerek yok kanimca.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.