Şimdi Ara

NTFS -FAT32 YARDIM ACELE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    acer 5672
    dosya sistemi FAT32 olarak gözüküyor
    ama ilk gün birseyler oldu(yanlışlıkla)
    acaba NTFS yi FAT32 ye mi çevirdim
    böyle birşey olabilirmi
    tekrar NTFS ye geri nasıl getirebilirim
    bilgi verirseniz yada yol gösterirseniz sevinirim

• tam olarak ne yaptığını yazarsan nasıl olduğunu yanlışlıkl ane yaptığını falan daha iyi olur.çünkü dosya sistemini değiştirmek yanlışlıkla biraz zor olurkarıştırdın herhalde biraz.geri dönüşümü var tabiki ama partition'ın içindeki bilgileri kaybetmeden yapılabilir mi bilmiyorum.
  • evet yanlışlıkla kolay kolay olmaz
    hatta biryerde ntfs yi fat32-fat a dönüştürülemiyeceğini duymuştum
    acaba aldığımdamı fat32 miydi
    onuda bilmiyorum
    ama bilgisayar resetlendi ve en yukarıda fat32 yazıyordu
    ve %100 olana kadar uzun bir işlem yaptı.
    ingilizce yazdığı için anlamadım ne yaptığını
  • Dosya sistemlerinin degistirilmesi icin (FAT 32 den NTFS e yada NTFS ten FAT 32 e) biçimlenderme yapilmasi gerekiyor. Senin bilgiler hala yerli yerindeyse (bilmeden formatta atılamaz) boyle bisey olabilemez :).

Senin bilgisayarin zaten FAT 32 imis. Sen bilgisayari baslat -> oturumu kapat komutlari ile kapatmadigin icin ilk aclista cikan scandisk ekranindan bahsediyorsun. Bu gayet normal korkma bi sorunun yok. Ayrica dosya sistemleri arasinda gecis yapabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KayipKral -- 26 Mart 2006; 0:56:46 >
  • formatlamışsın tekrardan sanırım windowsun olmadığı partitiondaydı düzeltmek için biligsayarımı sağ tıkla ve yönete gir ordan da disk yönetiminden partitionlarını görebilirsin istediğin partitiona sağ tıkla ve format de orda dosya sistemini ntfs yapabiliyosan yap eğer olmuyorsa windows cd'si ile boot edip düzeltmen gerekiyor
  • bu arada büyük ihtimal sana fat32 olarak geldi laptop..
  • ya ben sanırım sorunu buldum
    windows xp home
    benimki.
    bundanmı acaba nedersiniz.
  • Home yada Pro oması ile hiç alakası yok yukarıda yazdığım mesajı okumadın sanırım. Bilgisayarında korkulacak biey yada bi aksilik yok.

İstersen bi dene bilgisayarını tekrar pat diye reset dugmesinden resetle ve cıkan mavi ekranın bahsettiğin ekran ile aynı olup olmadığına bak. ve ingilizce yazan yazıların arasında SCANDISK kelimesini ara.
  • hayır işletim sistemiyle ilgili değil windowsu kurarken adamlar nedense fat32'yi tercih etmişler.harddiskin boyutu küçükse bu yüzden yapmış olabilirler.yukarıda söylediklerimi yaparak düzeltebilirsin
  • yok hdd nin boyu okadar küçük değil 100gb
    ama sanırım adamlar fat32 olarak yükleyip göndermişler.
    neyse saolun yardımlarınız için ntfs ye çeviririm artık ben
  • NTFS sistemi FAT32 ye dönüşmesi için formatlaman gerek. Ama FAT32 NTFSye data kaybı olmadan geçer.
    Komut satırından convert c: /fs:ntfs yazarsan FAT32 sürücün ntfs ye dönüşür.
  • quote:

Orjinalden alıntı: pajero

NTFS sistemi FAT32 ye dönüşmesi için formatlaman gerek. Ama FAT32 NTFSye data kaybı olmadan geçer.

bu windows yüklü kısım için de geçerli mi??
  • quote:

Orjinalden alıntı: EteRn@ll

quote:

Orjinalden alıntı: pajero

NTFS sistemi FAT32 ye dönüşmesi için formatlaman gerek. Ama FAT32 NTFSye data kaybı olmadan geçer.

bu windows yüklü kısım için de geçerli mi??

Sanırım öyle.Ben epey önce bir dergide görmüştüm bunu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.