Şimdi Ara

Nvidia 310M 1 GB mı 512 mb mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar almayı düşündüğüm ( aslınada siparişini verdiğim :) ) lenovonun ekran kartını araştırırken ilginç birşeyle karşılaştım. Notebookcheck isimli site bu ekran kartının 512 mb olduğunu söylerken nvidia ve pc yi satan yerler 1gb olduğunu hatta yanlış hatırlamıyorsam 2700 küsürlere çıktığını söylüyorlar.

Kartın 512 mb olduğunu söyleyen birçok da yabancı kaynak var bu işin aslı nedir ?

Notebookcheck :http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-310M.22439.0.html
    Nvidia:http://www.nvidia.com/object/product_geforce_310m_us.html

Aydınlatırsanız memnun olurum iyi günler...

• 512MB kendi belleği var 2.8'e çıkmak için sistem belleğinden yer. sormadan niye alıyorsun kardeşim değiştirmek gibi bir şansın varsa HD5650 chipsetli bir model al çünkü aldığın chipset dandik biraz.
  • Cevabınız için teşekkür ederim.
    Notebook da teknoloji seçiminde birazda ısı sorunu varmı yokmu, üreten firmanın geçmişi nasıldır gibi şeylere bakmak gerek diye düşünmekteyim. Lenovoyu size anlatmayacağım hepiniz kalitesini biliyorsunuz. Düşüncem dediğiniz gibiydi fakat dediğiniz özelliklerde doğru dürüst bir pc bulamadım. Sorsaydım bana HP Pavilion dv-6 3031 modellerinden yada Dell in bir takım modellerinden en son olarak acer,casper, asus vs gibi firmalar önerecektiniz. ( Soran arkadaşların cevaplarına baktım :) ) Dell'in istediğimi modelini bulamadım. HP dv6 gayet şık bir dizayna sahip fakat ısınma sorunu var. "Isınma sorunu yok alüminyum kasa olduğu için ısıyı kasaya veriyor" diyen arkadaşlarım var. Bence sorun var neden var ? Dell 1564 ve Lenovo nun z560 modelide alüminyum/metalik kasa ama nedense HP kadar ısınmıyor buda bir sorun olduğunun göstergesidir diye düşünüyorum ( Kendi yorumum ). Bunun yanı sıra macbook pro lardada Nvidia 320M kullanıyorlar lenovonun kullandığı ise 310M her ne kadar kullandıkları işletim sistemleri farklı kaynaklar tüketsede windows 7 yi götüreceği düşünmekteyim. Son olarak PC yi ne amaçla kullandığınızda çok önemlidir. Benim amacım Cinema 4D, Photoshop gibi grafik araçlarının yanında Visual studio gibi yazılım araçları kullanmak. Kalkıp oyun oynaycak halim yok kaldıki youtube dan birkaç videoya baktım Nvidia 310m üzerinde çok rahat GTA IV, cod modern warfare 2 gibi oyunlarıda oynuyorlar.

Son olarak donanım konusundaki bilgilerim kısıtlı yukarıda yazdıklarım tamamen kendi yorumumdur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi calculusby -- 23 Eylül 2010; 23:12:30 >

• oyun oynamayacaksan hocam elbette ki yeterlidir dediğin işleri yapmak için hocam. B.i.o.n.i.c nickli hocama sorarsan onda da lenovo var.
  • o ekran kartı 10gb belleği olsada aynı performansı verir 512mb belleği olsada aynı performansı verir..
    ekran kartının performansını bellek miktarı belirlemez..

ama kullandığınız kart oyunlarda düşük performans göstermekle beraber oyun harici uygulamalarda yeterli olacaktır(tabiki çapına göre)
    yinede daha performanslı bir model seçilebilirdi
  • fark etmez 50gb da alsan aynı performansı verir
  • Elbetteki eğer yeterli bütcem olsaydı daha performanslı bir şey alabilirdim. Bu arada aldığım bilgisayar Lenovo z560 ( i5 modeli ) :) hepsiburada.com un azizliğine uğradığım için hala elime geçmedi. Fakat bir yere sordum bu durumun nedenini eski modellerin 512 mb olduğunu fakat yeni 310m lerin 1 gb olduğunu söylediler. Tüm yorumlar için teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.