Şimdi Ara

Nvidia 540m Algılanmaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yaklaşık 1 sene önce Exper Nr13e aldım altına Zalman soğutucuda aldım altına herşey cillop gibi işliyordu. Sonra altındaki Zalmanın usb girişi bozulunca deaktif oldu çalışmıyor yani,bende bu aralar hd olarak bağlıyorum öyle oyun oynuyorum
    ilk zamanlar güzeldi fakat son zamanlarda bi garipleşti driverdandır dedim baktım yeni sürümü var indirdim artık aygıt bulunamıyor diyor sanırım herşeyi diğer ekran kartıyla devreye sokuyor çünkü kasmaya başladı. Aygıt yöneticisinde bile ekran kartı gözükmüyor nvidia panel zaten bulunamadı diyor. Napmam gerek? Eğer yandıysada servise götürmeden önce emin olmak istiyorum tamamen? Napabilirim?
    Şimdiden teşekkürler.
    Bu arada GPU derecesini 96 C ye kadar gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fuander -- 24 Nisan 2012; 14:27:42 >

• Sorun donanımsal gibi gözüküyor, servise vermeniz sizin için daha iyi olur.
  • ekran kartı 96 derece cok fazla .. bence servıse gosterın ..surucu bulmama sorunu ıle farklı mı yoksa bırbırıyıle baglantılı bır sorun mu bılemıyorum ama ekran kartına bır baktırmak gerekır dıye dusunuyorum ..

..bunun dısında son drıvere sıstemın gormemesı yukleyememıs olmanız drıver ıle ıglılı bır sorun olabılr .. su anda boyle bır durum ara ara forumda gozume carpıyor..ama ısı degerı cok yuksek ..
  • Driver yüklüydü fakat bir süre sonra nvidianin kendini kartı görmemeye başladı yanı nvidia denetim masasına girdiğimde kart algılanamadı diye açılmıyordu,driverlarımda tamamen günceldi en sonda yüklemedi kart algılanamadı diye. Garantisi hala devam ediyor servise versem karşılarmı? Bide bu ısıyı düşürmek için napabilirim altında Zalman var o bozulduktan sonra böyle oldu zaten. Ama stock halinde bu kadar ısınması benim suçummu?Bide fan bölümünü yerden yüksekte tutuyorum
  • sorun muhtemelen donanimsal
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fuander

Driver yüklüydü fakat bir süre sonra nvidianin kendini kartı görmemeye başladı yanı nvidia denetim masasına girdiğimde kart algılanamadı diye açılmıyordu,driverlarımda tamamen günceldi en sonda yüklemedi kart algılanamadı diye. Garantisi hala devam ediyor servise versem karşılarmı? Bide bu ısıyı düşürmek için napabilirim altında Zalman var o bozulduktan sonra böyle oldu zaten. Ama stock halinde bu kadar ısınması benim suçummu?Bide fan bölümünü yerden yüksekte tutuyorum

sıstemın ısıdan dolayı zarar gormesını sorun etmezler dıye dusunuyorum ..hıc dusunmeden yollayın servıse .. sızın yapabılecegınız bır durum gorunmuyor ..ustelık garantılı urun .. ıcı acılmaz bışı yapılmaz ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: nıggaa

quote:

Driver yüklüydü fakat bir süre sonra nvidianin kendini kartı görmemeye başladı yanı nvidia denetim masasına girdiğimde kart algılanamadı diye açılmıyordu,driverlarımda tamamen günceldi en sonda yüklemedi kart algılanamadı diye. Garantisi hala devam ediyor servise versem karşılarmı? Bide bu ısıyı düşürmek için napabilirim altında Zalman var o bozulduktan sonra böyle oldu zaten. Ama stock halinde bu kadar ısınması benim suçummu?Bide fan bölümünü yerden yüksekte tutuyorum

sıstemın ısıdan dolayı zarar gormesını sorun etmezler dıye dusunuyorum ..hıc dusunmeden yollayın servıse .. sızın yapabılecegınız bır durum gorunmuyor ..ustelık garantılı urun .. ıcı acılmaz bışı yapılmaz ..

Garantisi olmasa zaten bi bakardım ondan hiç dokunmuyorum direk servise vereceğim. Ama bi bi kere oldu tekrar olma olasılığı yokmu sonuçta? Bu laptopların tek fanları daha fazla devir yapan bir fanla değiştirelemezmi? Benim heryerde kocaman zalman la mı dolaşmam gerek?

• işte servıse verdıgınızde bu durumu anlatırsanız sıze oluru neyse zaten yardımcı olacaklardır.. sonucda laptoplarda ısı sorunları kronık .. yanı o yuzden acer ların experlerın adı cıkmıs ısı konusunda .. hele bırde sısteme yuklendıgınız zaman halıyle ısı olacakdır .. onemlı olan sıze sorun cıkarmayacak derecelerde olmasıdır..

...fanları daha fazla devır kısmen sorunu cozebılr.. fakat bu sefer sureklı calısırlar ve bır sure sonrada sesınden rahatsız olursunuz .. ve halıyle zamanla stabıl calısmayabılrler..

..gereken neyese yapılmsı sorunu servıse aynı sekılde aktarın ..umarım ışıne saygısı olan servıs elemanları denk gelır ve sorununuzu cozerler ..
  • combofix yaptıysanız yeniden kurulum yapın,yapmadıysanız bios update yapın.olmadı ondan sonra gönderirsiniz garantiye.
  • quote:

işte servıse verdıgınızde bu durumu anlatırsanız sıze oluru neyse zaten yardımcı olacaklardır.. sonucda laptoplarda ısı sorunları kronık .. yanı o yuzden acer ların experlerın adı cıkmıs ısı konusunda .. hele bırde sısteme yuklendıgınız zaman halıyle ısı olacakdır .. onemlı olan sıze sorun cıkarmayacak derecelerde olmasıdır..

...fanları daha fazla devır kısmen sorunu cozebılr.. fakat bu sefer sureklı calısırlar ve bır sure sonrada sesınden rahatsız olursunuz .. ve halıyle zamanla stabıl calısmayabılrler..

..gereken neyese yapılmsı sorunu servıse aynı sekılde aktarın ..umarım ışıne saygısı olan servıs elemanları denk gelır ve sorununuzu cozerler ..

Hocam yanlış anladın,ben o fan yerine devri daha yüksek bir fan takılabilirmi dedim yüksek devirde çalıştırmak değilde :)

• quote:

quote:

işte servıse verdıgınızde bu durumu anlatırsanız sıze oluru neyse zaten yardımcı olacaklardır.. sonucda laptoplarda ısı sorunları kronık .. yanı o yuzden acer ların experlerın adı cıkmıs ısı konusunda .. hele bırde sısteme yuklendıgınız zaman halıyle ısı olacakdır .. onemlı olan sıze sorun cıkarmayacak derecelerde olmasıdır..

Hocam yanlış anladın,ben o fan yerine devri daha yüksek bir fan takılabilirmi dedim yüksek devirde çalıştırmak değilde :)

pardon hocam ..

• quote:

quote:

quote:

pardon hocam ..

hocam öyle birşey mümkünmü yani diyorum :D

• büyük fan takman mümkün değil olsa bile fanın büyüklüğünden ziyade soğutma sisteminin nasıl konumlandırıldığı önemli ısınma sorunun muhtemelen 1 sene olmuş tozlanma sorunu vardır.bu leptopun soğutması normalde tek fan çıkışı olduğundan işlemci ve ekran kartı oyunlarda yüksek olabilir 90 derece görebilir işlemci ekran kartıysa işlemci ve ekran kartı sıcaklığı bibirini etkilediğindenekran kartı ısısıda artıyor haliyle tozlanma durumunda bu şekilde arkadaşlarımdan biliyorum elime çok leptop geçti bir program açlıştırdığımda ekran kartı ve işlem ci 90 küsürlerde çalışıyordu temizlikten sonra normale döndü birinci durum temizki fanları temizlerin,işlemciye termal macun sürdürün.
    2. olarak ekran kartı sürücüsü konusunda önceden normaldiyse sonradan güncellemede hata verdiyse program ekle kaldırdan nvidia sürücülerini komple kaldırın sitesinden son sürümünü tekrar yükleyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 28 Nisan 2012; 4:50:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

büyük fan takman mümkün değil olsa bile fanın büyüklüğünden ziyade soğutma sisteminin nasıl konumlandırıldığı önemli ısınma sorunun muhtemelen 1 sene olmuş tozlanma sorunu vardır.bu leptopun soğutması normalde tek fan çıkışı olduğundan işlemci ve ekran kartı oyunlarda yüksek olabilir 90 derece görebilir işlemci ekran kartıysa işlemci ve ekran kartı sıcaklığı bibirini etkilediğindenekran kartı ısısıda artıyor haliyle tozlanma durumunda bu şekilde arkadaşlarımdan biliyorum elime çok leptop geçti bir program açlıştırdığımda ekran kartı ve işlem ci 90 küsürlerde çalışıyordu temizlikten sonra normale döndü birinci durum temizki fanları temizlerin,işlemciye termal macun sürdürün.
    2. olarak ekran kartı sürücüsü konusunda önceden normaldiyse sonradan güncellemede hata verdiyse program ekle kaldırdan nvidia sürücülerini komple kaldırın sitesinden son sürümünü tekrar yükleyin

Son dediğinin hepsi denendi,eski kurulu olan driveri bile yüklemeye çalıştım sonuç yok. Hatta bilgisayar>yönette gözükmüyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.