Şimdi Ara

ODTÜ Kimya Mühendisliği vs ODTÜ Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
1.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Başlık gayet açık, birbirine çok yakın sıralamalarla alan, aynı okulun, birbirine göreceli olarak da yakın olan iki bölüm. Ortaokuldan beri kimyaya, maddenin değişimine ilgim var.

İlk başta istediğim bölüm tıp, onun için çalışıyorum ancak ama b planı olarak bu ikisinden hangisi daha mantıklı bir karar olur sizce? İş imkanı, mesleki zevk ve mantıklılık açısından cevaplarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aldehyde -- 17 Mayıs 2015; 12:52:07 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up beyler

• Tabiki senin kararındır fakat tıp olmazsa b planı olarak diş hekimliği düşün derim. Her ne kadar odtü olsa bile bu dediğin mühendisliklerin iş imkanı kısıtlı. Ama gene de ikisinden birini soruyorsan kimya mühendisliği daha iyi evet. İtü de petrol ve doğalgaz mühendisliği son sınıf arkadaşım var çok pişman gittiğine. Zaten sırf itü olduğu için gitti

• quote:

Orijinalden alıntı: istanbul0369

Tabiki senin kararındır fakat tıp olmazsa b planı olarak diş hekimliği düşün derim. Her ne kadar odtü olsa bile bu dediğin mühendisliklerin iş imkanı kısıtlı. Ama gene de ikisinden birini soruyorsan kimya mühendisliği daha iyi evet. İtü de petrol ve doğalgaz mühendisliği son sınıf arkadaşım var çok pişman gittiğine. Zaten sırf itü olduğu için gitti

Neden pişman?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lion

quote:

Orijinalden alıntı: istanbul0369

Tabiki senin kararındır fakat tıp olmazsa b planı olarak diş hekimliği düşün derim. Her ne kadar odtü olsa bile bu dediğin mühendisliklerin iş imkanı kısıtlı. Ama gene de ikisinden birini soruyorsan kimya mühendisliği daha iyi evet. İtü de petrol ve doğalgaz mühendisliği son sınıf arkadaşım var çok pişman gittiğine. Zaten sırf itü olduğu için gitti

Neden pişman?

Çünkü türkiyede çalışmak istiyor, ailesi yeri yurdu burası. Ama türkiyede istediği maaşı alabileceği bir şirket yok. Yurtdışına gidersen çok para kazanırsın onu da söyleyeyim. özellikle amerika gibi bir sanayi ülkesinde

• Kimya ama oluyorsa boun.
  • Arkadaşlar merhaba, bu başlığı geçen ay açmışım ancak halen karar veremedim. Tıp ihtimali Kılıçdaroğlu'nun başbakanlığı kadar falan kaldı :) Yorumlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aldehyde -- 24 Haziran 2015; 15:56:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: orkunalpar

Arkadaşlar merhaba, bu başlığı geçen ay açmışım ancak halen karar veremedim. Tıp ihtimali Kılıçdaroğlu'nun başbakanlığı kadar falan kaldı :) Yorumlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim

Kimya muhendisi 80li yillarda iyi bir meslekken su an degil diyorlar cok mezun varmis issiz
    Ben de boun kimya muh niye bu kadar dusuk digerlerine gore diye bakmistim
    Cv kasan adam gene gelyor bir yerlere diyorlar ama bilemem
    Diger muh hakkinda bir bilgim yok

• KNK BENİM AKRABA ODTÜ PETROL VE DOPRALGAZ MEZUNU AMERİKADA AYLIK 35.000 $ A ÇALIŞIYOR
  • Gittiysen memnunmusun bende düşünüyorum petrol
  • Ben boun kimya muh. dusunuyorum. Ama boun disinda kimya muh yazmam

• ikiside yurt dışında iş imkanı çok geniş meslekler ama türkiyede olacaksan hak ettiğini alamazsın söyleyeyim baştan.amerikada en çok kazanan mühendislik petro mühendisliğidir kimya mühendisliği ise 3. sıradadır.avrupada yapılan araştırmalarda en zor mühendislik kimya mühendisliği seçilmiştir.
  • Kimya mühendisliği ile kimyanın pek alakası yok yanlız. Kimya seviyorsan 4 senelik kimya okuman daha iyi olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.