Şimdi Ara

Öğrenci İşi Yükseltme [Kombinasyon için yardımcı olursanız mutlu olurum]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ŞUAN VAROLAN Sitemim:

Anakartım: Gigabyte GA-G31M-ES2C v2
    Ramim: 2 GB DDR2 400 Mhz
    Ekran Kartım: 1GB nVidia GeForce 9400 GT DDR2 128 bit
    İşlemcim: Intel Pentium Dual Core CPU E5300 2.6 GHz
    Power: bilmiyorum.
    Monitörüm: AOC 22' e2043Fs 1600x900 çözünürlük

Arkadaşlar elimdeki anakart max neleri destekliyor, elimdeki imkanlarla nasıl en iyi seviyeye yükseltirim bilmiyorum. Bana yardımcı olur musunuz?
    Bu anakartıma

• hangi ram,
    • hangi ekran kartı,
    • hangi işlemci,
    • hangi güçte bir power almalıyım uyum için?

Bütçem yeni bilgisayara yetersiz olduğu için yeni bilgisayar alamıyorum o yüzden elimdeki imkanları değerlendirmek istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d00ktor -- 3 Mart 2017; 22:3:31 >

• Quad core işlemci destekler

Maksimum 4 gb (2x2) şeklinde RAM destekler

Anakarta göre en fazla bu kadar olur
  • Hocam 3.nesil i3

Gtx 750ti

8 gb ram yeter

3.nesil anakart

Oyun vs istiyor isen bu seni götürür gidebildigi yere kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 3 Mart 2017; 22:6:50 >
  • algoritma kullanıcısına yanıt
    Hocam araştırmalarım sonucu şu listeyi buldum:http://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-G31M-ES2L-rev-2x#support-cpu
    Herhalde buradaki tüm işlemcileri destekliyor. Ama ekran kartı-ram-işlemci hangisini seçmem gerektiğini bilmiyorum. Elimdeki imkanları, sistemim neyi max destekliyorsa en iyisini yaparak değerlendirmek istiyorum.
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    Hocam dönüşünüzün için teşekkür ediyorum. Lakin şuan anakartım önerdiklerinizi desteklemiyor. Söylediklerinizi 2.el alarak da sanırım daha masraflı oluyor. Varolan sistemi yükseltmem daha uygun olmaz mı sizce?
  • Hocam bende ögrenci oldum bilirim bunları kesin oyun oynanacaktır zaten sisiz siztem ölmüş beni gömün diye yalvarıyor tam net ne kadar para vericeksin bide nerde yasıyorsun ona göre parçaları bakcam cok uyguna yaparız
  • Tam bütçe verirseniz çok daha iyi olur.
  • Hocam sen anakartım dursun onun dışındakileri değiştireyim masraf yapmayım diyosun ama zaten anakart belki de sistemde en uygun fiyata bulunabilecek parçası. Ekran kartı, Ram, işlemci bunları güncelleyebileceksen anakarta da bi el atman gerekecek..
  • 6 x 100 bir arkadaşıma borçlanarak 600 TL ayırabiliyorum en fazla. Bilgisayarım patlamasa borçla iş yapmam da.. Çöp olduğu için hiçbirşey yapamıyorum artık bilgisayarda. İstanbul Avrupa yakasındayım.

Varolan sistemimi max desteklenen parçalarla yükseltmek sanki daha avantaj gibi geliyor.

:?
  • Hocam 600 e bu parçaların hepsini temin ederin ben sana yollicam burdan bekle
  • Asrock H61M-PS Anakart

İlan No: 378801989

http://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-asrock-h61m-ps-anakart-378801989/detay

Hocam hepsi 500 tl 100 tl nin 50 tl sinede bi ram daha çekersin hocam 50 tl kalıyor sana

intel i3-3220 3.30GHz 1155 Pin 3. Nesil İşlemci

İlan No: 404458931

http://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-intel-i3-3220-3.30ghz-1155-pin-3-nesil-islemci-404458931/detay

KİNGSTON 4 GB 1333MHZ DDR3 RAM

İlan No: 406031910

http://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-kingston-4-gb-1333mhz-ddr3-ram-406031910/detay

sıfır fiyata daha iyisi yok!!!

İlan No: 396298438

http://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-sifir-fiyata-daha-iyisi-yok-396298438/detay

Hatta bunlara pazarlık bile dene tutar sa senindir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 3 Mart 2017; 22:34:36 >

• hocam arkadaşın belirttig8 gibi quad islemcileri destekliyor anakartiniz [ bios sürümünüze göre guncelleme gerektirebilir.] ram destegi zayifmis ama 2*2 ram ile idare wdeceksiniz.

simdi bütçenizi belirtmemissiniz benim tavsiyem

q8400_ q9400 gibi bir islemci alabilirsiniz. 80 - 100 tl civarina bulabilirsiniz forumdan.

2 gbdaha tam takviyesi yaparsiniz.

quad islemci ile 750ti kullanabilirsiniz. 300 tl civarina bulunabiliyor. 300 cok derseniz 200 civarina gtx 650 veya r7250 [ gddr5 olmasina dikkat ediniz] alabilirsiniz. bu ekran kartları cok guc harcamaz sizi extra psu masrsfina sokmaz.

elinizdeki sistemin en oluru bu dur arkadaşım.

yeni nesil oyunlari oynatmasa da hic yoktan iyidir. 300 /350 tl ye bu işi cozebilirsiniz.

bu forumda cok çöpçü arkadaş var. fps olarak cok yuksek beklentiniz yoksa low medium ayarlarda cok oyunu acar.

kolay gelsin.

• musta35 kullanıcısına yanıt
    şuanki anakartım 750ti veya gtx 650 destekliyor mu hocam emin misiniz :/
  • pm atarsan arkadaşım var.. sana uygun birşeyler bulabiliriz.. 600 tl ye fena şeyler çıkmaz.
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    mantıklı hocam eğer daha düşük bütçeye elimdeki imkanları değerlendiremezsem bu yazdıklarınız iyiymiş çok sağolun zamanınız için, mahçup ettiniz.
  • Hocam herkes iyi bişi ister ileri için 3.nesil iyi olucaktır sonrası için bi ram bide ekran kartı tamam devam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: d00ktor

şuanki anakartım 750ti veya gtx 650 destekliyor mu hocam emin misiniz :/

desteklemeden kastiniz nedir.? neden desteklememesin ki
  • musta35 kullanıcısına yanıt
    Bendeki anakart PCI Express 2.0 x16 ama 750ti PCI Express 3.0 hocam o yüzden dedim.
  • o onemli degil hocam usb 2.0 usb 3.0 gibi düşünün. karti takarsiniz ama pci 3.0 ozelligini kullanamazsiniz.

siz asagi yukari bir butce belirtirseniz daha saglikli tavsiye alirsiniz. ben en dusuk butce ile olacagi soyledim. eger 600 700 bandina cikarsaniz secenekleriniz artar. intelin yeni cikardigi pentium 4560 var i3 6100 e kafa tutuyor. fiyatida 250 tl. yeni oldugu icin 2. elini bulmak zor. anakart 4gb ddr4 ram ve ekran karti toplamda 700 tl civari harcarsiniz. hem guncel hemde gelecege donuk sisteminiz olur. paraniz oldukca i5 islemci ram takviyesi yaparsiniz.
  • Bence g4560 üzerine sistem kurabilirsiniz on board hd610 ekran kartı ile bir süre idare edip ileride ikinci el güzel bir kart alabilirseniz uzun göre götürür.

Örnek olarak:

g4560 ikinci eli bulmak zor olabilir o yüzden sıfır fiyatı 270 tl diyelim
    h110 anakart 220tl ye msi ın modeli var 220tl sıfır 200 tl altına 2. eli bulunabilir.
    ikinci el 4gb veya 8gb ddr4 ram ile birlikte çok rahat 600tl ye bu üçlüyü alabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.