Şimdi Ara

Olumsuz bir durumu polise ihbar edermisiniz yoksa amaaan bana ne mi dersiniz.?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar diyelimki olumsuz bir duruma şahit oldunuz.Bir serseri bir aracı çiziyor veya bir kapkaççı kapkaç yaptı veya yabancı bir araç(çalıntı olabilir)evinizin yanında üç gündür duruyor, böyle durumlarda 155 i arayıp ihbarda bulunurmusunuz yoksa aman boşver der geçermisiniz.POLİSLERİN İLGİLENMEDİĞİNİ BİLE DÜŞÜNSENİZ kanuna aykırı gördüğünüz durumları 155 e bildirmekten çekinmeyin.Belki Avrupa daki gibi her vatandaş ihbar müessesesini çalıştırsa suç oranlarında azalma görülür.Sadece polisiye olaylar değil zabıta ile ilgili olaylarıda yetkililere bildirin siz vatandaşlık görevinizi yapın yetkililer görevini yapmazsa o onların suçu.Mesela bir betoniyer kamyonu betonları yola sızdıra sızdıra döke döke yolda gidiyor hemen zabıtayı arayın plakasını bildirin.

• Abim bir keresinde eve gelirken arabayı çalmaya çalışan 3-4 kişi görmüş.Tabi hızlıca fark ettirmeden yürümüş.Zaten olay yerine 30m yok bizim ev.Sonra anlattı bize işte polisi aradık olay sıcakken.Yakaladılar.Sonra polisler söyledi işte bunları herzaman yakalıyoruz bildiğimiz hırsızlar falan gibi.Yaşları küçük olduğundan bir şey de yapılmıyormuş herhalde.Sonra belalı tipler zaten biri siirtli biri diyarbakırlı falan böyle kürt tipler işte.Sonra abim gören kişi olduğu için tanık olacak falan.Polislerin işi ne kadar düzgün olabilirki zaten.Abimin yüzü gösterilecekmiş adamlara.Yani tanıyacaklar artık.Zaten küçük bir şehir burası Aydın.Tanıklıktan vaz geçti işte.O yüzden pek bulaşmak istemeyiz.
  • ben çoğu zaman müdahele ediyorum, çoğu zaman yanlış gördüğüm herşeyi çekinmeden uyarıyorum ama kabadayılıkla karşılaşıyorum.

en son olayım: dolmuşun dolup kalkmasını bekliyorum. önümdeki yaşlı amca yediğin simidin gazete kağıdını top yapıp dışarı attı. Kağıt küçük de değil kocaman. Sonra uyardım "amca atma,dışarısı çöp değil" dedim.. hem bana bağırdı hem de dolmuştaki diğer kimseler sanki ben terbiyesizlik yapmışım büyüğe saygısızlık yapmışım gibi bana kıl kıl bakıp beni kınayan gözlerle süzdüler.

artık ben bu ülkeden umudumu kesmeye başladım. çünkü enerjim de tükendi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.