Şimdi Ara

Ölümsüz olmak mümkün mü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
1.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • turritopsis nutricula isimli bir denizanası türünün ölümsüz olduğu kanıtlandı Sizce?

• isim yanlış doğrusu turritopsis dohrnii
    ama acayip bi iş yapmıyor ki asexual reproduction değil mi hücrenin yaptığı iş? transdifferentiation zaten bilinen olay?

Int J Dev Biol. 2007;51(1):45-56
    http://www.ijdb.ehu.es/web/descarga/paper/062152js
    Cell Research (2014) 24:141-142
    http://www.nature.com/cr/journal/v24/n2/pdf/cr2013165a.pdf

• quote:

Orijinalden alıntı: Korsan

Ölümsüzlükten şunu anlıyorum :

O varlığı karadeliğe atarsak ölmemeli

Neden onu alıyon ki bu ismini verdiğim canlı dışarıdan fiziksel olarak bir darbe veya yaşam ortamı değiştirilmedigi sürece sonsuza kadar yaşıyor sen tutupta kellesini vurursan tabi ölür
  • quote:

Ölümsüzlükten anladığımız farklı o halde

Sana göre nedir
  • quote:

Üstte yazdım aslında, hatta bununla ilgili konu bile açmayı düşünüyordum ölümsüzlük formülünü bulup bir insana enjekte ederlerse ne olur diye magmada yaşayabilir mi örneğin? Cevap hayırsa bu, ölümsüzlük değildir

Öyle bir ölümsüzlük bulunacağı sanmıyorum ama şöyle olabilir insanlardaki hücre bölünmesi bir şekilde durdurulup organların kendi kendine yenilemesi sağlana bilirse olabilir ama tabi kara deliğe atılınca ölür ama fiziksel darbe almadan sonsuza kadar yaşar
  • Ölümsüzlük önümüzdeki 20 yılda kesin gerçekleşecek artık yaşlanmaktan ölmek degil hatta gençleşmekte mümkün olacakken tek engelde kazalar, savaşlar, kavgalar sonucu ölümler
  • quote:

Sizin söylediğiniz ölümsüzlük değil uzun yaşamak

İnternet paketleri gibi yani sınırsız derler ama bir kotası olur :)
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    Elfler gibi yani
  • Ölümsüzlük bulunursa zamana karşı filmindeki gibi olur sonumuz. Yani sana bana yaramaz o ölümsüzlük.
  • quote:

Orijinalden alıntı: byakrep

Ölümsüzlük bulunursa zamana karşı filmindeki gibi olur sonumuz. Yani sana bana yaramaz o ölümsüzlük.
    Evrenin kendisi bile ölümsüz olmadığı için mümkün değil.
  • Turritopsis Nutricula'daki ölümsüzlük "biyolojik ölümsüzlük" anlamında.İnsanların hayalindeki "ölümsüzlük" bu canlı için geçerli değil.Eğer bu canlıyı fiziksel şiddet almayacağı uygun bir ortamda bırakırsanız hücrelerini yenileyebildiği,bir nevi yeniden doğmuş gibi olduğu için hiç ölmeden yaşayabilir.Fiziksel şiddet uygularsanız vücut fonksiyonlarını yitirerek ölür.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Biological_immortality

"Turritopsis dohrnii, or Turritopsis nutricula, is a small (5 millimeters (0.20 in)) species of jellyfish that uses transdifferentiation to replenish cells after sexual reproduction. This cycle can repeat indefinitely, potentially rendering it biologically immortal. This organism originated in the Caribbean sea, but has now spread around the world."

Denizanalarının küçük türü Turritopsis Nutricula,eşeyli üremeden sonra transdiferansiyasyon ( hücrelerini başka tür hücreye dönüştürebilme) kullanarak hücrelerini yeniliyormuş.Bu döngü, süresiz olarak tekrarlanıyor,böylece biyolojik ölümsüzlük imkânına erişiyormuş.Bu organizma Karayip Denizi kökenli ama şimdi tüm Dünya'ya yayılmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dar-ül Harb -- 11 Temmuz 2015; 17:52:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dar-ül Harb

Turritopsis Nutricula'daki ölümsüzlük "biyolojik ölümsüzlük" anlamında.İnsanların hayalindeki "ölümsüzlük" bu canlı için geçerli değil.Eğer bu canlıyı fiziksel şiddet almayacağı uygun bir ortamda bırakırsanız hücrelerini yenileyebildiği,bir nevi yeniden doğmuş gibi olduğu için hiç ölmeden yaşayabilir.Fiziksel şiddet uygularsanız vücut fonksiyonlarını yitirerek ölür.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Biological_immortality

"Turritopsis dohrnii, or Turritopsis nutricula, is a small (5 millimeters (0.20 in)) species of jellyfish that uses transdifferentiation to replenish cells after sexual reproduction. This cycle can repeat indefinitely, potentially rendering it biologically immortal. This organism originated in the Caribbean sea, but has now spread around the world."

Denizanalarının küçük türü Turritopsis Nutricula,eşeyli üremeden sonra transdiferansiyasyon ( hücrelerini başka tür hücreye dönüştürebilme) kullanarak hücrelerini yeniliyormuş.Bu döngü, süresiz olarak tekrarlanıyor,böylece biyolojik ölümsüzlük imkânına erişiyormuş.Bu organizma Karayip Denizi kökenli ama şimdi tüm Dünya'ya yayılmış.
    insan çok kompleks bir yapıda sistem bir yerden mutlaka sorun çıkartır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E84249922

insan çok kompleks bir yapıda sistem bir yerden mutlaka sorun çıkartır.

Alıntıları Göster
    Mümkün veya imkansız demek bize düşmez. Pat diye ölümsüzlük bulunmaz ama yavaş yavaş yaşam süresi artar bu arttıkça gerisi gelir .

Arkadaşın dediği gibi insan sistemi kolay değil her şey adım adım .
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Mümkün veya imkansız demek bize düşmez. Pat diye ölümsüzlük bulunmaz ama yavaş yavaş yaşam süresi artar bu arttıkça gerisi gelir .

Alıntıları Göster
    Biyolojik olarak olumsuz olmak baska sey, hic bir zaman olmemek baska sey : )
    Surekli yenilenerek ve dogurgan kalarak olmeyen canlilar var. Ama hastalanarak olebiliyorlar.
  • quote:

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: ratch

quote:

+1

Alıntıları Göster
    İnsanın yaşam koşullarında bu mümkün değildir.. Sadece fiziksel olarak değil mental olarak da düşünmemiz lazım. Depresyondan vs ölen yığınlarca insan var. Bunları kendi vücutlarına verdikleri zarar nasıl engellenebilir? Hadi onu geçtim sadece fiziksel olarak düşünürsek ayağımızın takılıp ölme riskimiz bile var yani mümkün değildir. Ancak arkadaşların dediği gibi buna ölümsüzlük değil ancak uzun yaşamak denilebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: youallstupid

İnsanın yaşam koşullarında bu mümkün değildir.. Sadece fiziksel olarak değil mental olarak da düşünmemiz lazım. Depresyondan vs ölen yığınlarca insan var. Bunları kendi vücutlarına verdikleri zarar nasıl engellenebilir? Hadi onu geçtim sadece fiziksel olarak düşünürsek ayağımızın takılıp ölme riskimiz bile var yani mümkün değildir. Ancak arkadaşların dediği gibi buna ölümsüzlük değil ancak uzun yaşamak denilebilir.

Alıntıları Göster
    Tüm insanlığın ölümsüz olması mümkün ama aynı zamanda mümkün değil tüm insanlık ölümsüz olursa insan nüfusu dünyaya sığmaz doğum çoğalır ölüm olmadığı için sürekli çoğalırız işsizlik artar (düşündüğüm şeye bak )

ama sadece belirli kişiler ölümsüz olursa bilemem şahsen ben ölümsüz olmak istemem düşünsenizya sevdiğiniz kişiler aileniz arkadaşlarınız eşiniz herkes tek tek ölürken siz sonsuz bi hayat yaşayacaksınız iyi bişey değil bence lanetten bi farkı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savagecharmer -- 18 Temmuz 2015; 23:34:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: savagecharmer

Tüm insanlığın ölümsüz olması mümkün ama aynı zamanda mümkün değil tüm insanlık ölümsüz olursa insan nüfusu dünyaya sığmaz doğum çoğalır ölüm olmadığı için sürekli çoğalırız işsizlik artar (düşündüğüm şeye bak )

ama sadece belirli kişiler ölümsüz olursa bilemem şahsen ben ölümsüz olmak istemem düşünsenizya sevdiğiniz kişiler aileniz arkadaşlarınız eşiniz herkes tek tek ölürken siz sonsuz bi hayat yaşayacaksınız iyi bişey değil bence lanetten bi farkı yok

Alıntıları Göster
    Ben de ölümsüzlük kavramını bu şekilde düşünenlerdenim.

Yani bir insanın kulağının dibinde 100 megatonluk bir hidrojen bombasını patlattıktan sonra elini kolunu sallaya gezebiliyorsa tamam bu olmuştur derim.

• Buna en yakın canlının tardigrad'lar olduğunu düşünüyorum, onlara kıyasla insanoğlu gerçekten çok ama çok uzağında ölümsüzlüğün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazmayı_Severim -- 18 Temmuz 2015; 23:06:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: savagecharmer

Yaş 14 var mı ?

Bu tarz yorumları konu disında yapın bence .

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.