Şimdi Ara

OS SADECE GÜVENLİ KİPTE BAŞLATTIKTAN SONRA RES İLE AÇILIYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • herkese selamlar. direk konuya giriyorum öncelikle donanım:
    anakart: ep35c ds3r rev2.1
    işlemci: q6600
    ram kingston hyperix 2x2 1066mhz
    ekran kartı vtx 1gb 4870
    psu: ocz 600w
    hdd: seagte 500gb
    sisteme os yüklerken (win 7 yada winxp) problem yok. yükleme sırasındaki restartlar normal yapılıyor ve os yükleniyor. ancak yükleme işlemi bittikten sonra xp yada 7 ikisinde win logosundan sonra siyah ekranda kalıyor. win xpde siyah ekran ve ardından monitör kapanıyor (power saving mode). ancak pcden ses geliyor (oturum açılma sesi) win 7de ise ses falan yok monitörde kapanmıyor sadece siyah ekran. ancak her iki os dede güvenli kipte başlatıp restart atarak sistemi sorunsuz çalışıtırabiliyorum. tüm işlemlerimi sorunsuz yapıyorum. ancak ne denediysem açılış sorununu çözemedim. bu sorundan kısa süre önce bir kaç hatalı oc denemem oldu. cmos clear işlemi yaptım pili çıkardım, bios güncelledim eski sürüm bios yükledim, ayrıca onboard ses kartım problemli bazı jackları çalışmıyor onuda biosdan iptal etmeyi deniyorum, yinede sorun geçmiyor. herhangi bir fikri olan varmı arkadaşlar? yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

• sorun çözüldü. benzer problemleri olanlar için yazıyorum. pci e slotum çatlamış ve son bir kaç pin temas etmiyormuş.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.