Şimdi Ara

ösym cezamı kesti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • beklenen sonuçlar açıklandı ve bende istedğim kadar iyi bi sıralama elde ettim ama geçen sene yerleştiğim için ösym okul puanımın yarısını kırdı ve beni 20 bin kişi arkaya attı .hak ettiğim yerin 2. öğretimi bile tutmaz durumda. tamam kabul ceza verilsin ama okul puanın yarısı da çok ağır değil mi bunu yerine aobp 0.15 yerine 0.12 ile çarpılabilirdi
    tabiki hazırlanırken böyle olacağını biliyordum ama bu kadar koyacağını tahmin etmemiştim. ve aslında daha iyi geleceğini de düşünmüştüm ama mat herşeyi mahvetti.
    Şuan mf 4 sıram 49 bin. herkes teselli veriyor ama düşününce baya bi hayatım kaydı gibi. neyse tercih yapıcam. bölüm öneren arkadaşlar varsa dinler araştırırım..

• Aynı durumdayız 75 Binden 91 Bine attı.(MF4) Kahretsin.!
  • 2010 yılında sizin şuan okumak istemediğiniz bölümleri okumak isteyen insanların hakkını yediniz. az bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: radressss

2010 yılında sizin şuan okumak istemediğiniz bölümleri okumak isteyen insanların hakkını yediniz. az bile.

daha güzel anlatılamazdı
    bence puan kesilmemeli, bölüme yerleşene 3 yıl öss girme yasağı getirilmesi lazım
  • konuşması kolay yarın sizin başınıza gelsin belki anlarsın. yada hiç anlama boşver
  • quote:

Orijinalden alıntı: tobeornottobe1907

konuşması kolay yarın sizin başınıza gelsin belki anlarsın. yada hiç anlama boşver

arkadaşım istediğin olmuyorsa seneye kal istediğin yere git geçen yıl benimde başıma geldi( ham puan 38 binokul puanlı 58 bin) oldu. ben dedim seneye kalıcam ilk tercih yapmadım ek yerleştirmede istanbul üni. bilgisayar müh i.ö. yeni alçıldı ve girdim. istediğin yer olmuyorsa seneye kal. tekrar aynı sorunu yaşama ek yerleştirmede kılavuza bak belki yeni açılan iyi bir yer çıkar.
  • beyler 95bin mf4 ile iyi bir yer gelirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: radressss

2010 yılında sizin şuan okumak istemediğiniz bölümleri okumak isteyen insanların hakkını yediniz. az bile.

+1
  • Öncelikle geçmiş olsun ama radressss haklı onlyone abartmış
  • Şu sistem içinde en mantıklı uygulamalardan birisidir bu puan kesimi. Madem okumayacaktınız tercih yapmasaydınız. Siz yaptığınız için hedefi şu an okuduğunuz yer olan birisi geçen sene belki de açıkta kaldı veya başka bir yere gitmek zorunda kaldı.
  • Benim merak ettiğim madem gitmek istemiyordunuz, neden gitmek istemediğiniz yerleri tercihlerinizde yazdınız?
    İstediklerinizi yazın, tutarsa tutar tutmazsa açıkta kalırsınız puanınız düşmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertjonathan

Benim merak ettiğim madem gitmek istemiyordunuz, neden gitmek istemediğiniz yerleri tercihlerinizde yazdınız?
    İstediklerinizi yazın, tutarsa tutar tutmazsa açıkta kalırsınız puanınız düşmez.

aile baskısı diye bişey var sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: tobeornottobe1907

quote:

Orijinalden alıntı: mertjonathan

Benim merak ettiğim madem gitmek istemiyordunuz, neden gitmek istemediğiniz yerleri tercihlerinizde yazdınız?

aile baskısı diye bişey var sanırım

Onlarda da kazanamadıktan sonra aile baskısı oluyor
  • o zaman kusura bakmada derdini bize değil git ailene anlat. bir de yarın sizin başınıza gelirse anlarsınız demişsiniz. yarın bir gün senin yaptığını sana yapsalar sen de anların onların durumunu. yada hiç anlama boşver
  • Saçmalamayın ya, girerken bilmiyor muydun kesileceğini.

Sen yat kalk bu yeni sisteme dua et. Kontenjanlar bu kadar bol olmasa o 49 binlik sıralaman ile çok daha kötü yere girerdin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Saçmalamayın ya, girerken bilmiyor muydun kesileceğini.

Sen yat kalk bu yeni sisteme dua et. Kontenjanlar bu kadar bol olmasa o 49 binlik sıralaman ile çok daha kötü yere girerdin.

arkadaşım kesilebileceğini biliyordum dedim zaten başını okuyup yorum yapsan keşke .
    ben kabul ediyorum ceza olayını. ama benim yerime girecek adam ben girmedim diye en kötü 5 bin aşağıdaki bölüme girdi. onun dışında yüksek puanlı adamda ek yerleştirme ile bölüme(benim boş bıraktığım kontenjana) girdi. ayrıca seneyede bu ceza sistemi toptan kalkacak veya iyice hafifletilecekken bu sene bize vuran bu ceza sistemi bence acımasızca. şimdi diceksiniz kendi başına gelince böyle diyor. hayır ben daha liseye başlarken abilerimiz böyle bi yanlış yaptıkları için öss de tama yakın yapmaları gerekiyordu. yada hayatlarının bi senesi gidiyordu. bu kadar vicdansız olunmamalı bence. şans bu ki sistemin cezası biraz daha hafifleyip başımdan geçti. ben bu kadar ters düşünce olduğunu tahmin edemedim özür dilerim. ben bundan sonra sınava girmicem zaten benim için farkeden bişey yok. ama yarın bizim kardeşlerimizin başına böyle birşey gelmesin. zaten ösym de cezayı hafifletiyor. bence doğruda yapıyor. neyse konu gereksiz uzadı. yorum yapan herkese teşekkürler

• ösym cezayı daha da hafifletmez. o zaman bildiğin kaos olur insanlar istedikleri yeri kazanamayıp gelecek sene de sınava gireyim ama elimde de bi bölümüm olsun diye tercih yapmaya ve kontenjanları doldurmaya başlar. böyle bişeyin olması imkansız. bence şu durum bile saçma eskiden daha çok puan kırılıyomuş bence de kırılmalı, doğru olan bu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.