Şimdi Ara

OTOMATİK VİTES ARACI MANUEL OLARAK KULLANMAK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
6.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

aracım ford fiesta titanium powershift 1.6.... 2013 model.

vites kolunun "s" kısmında araç manuel oluyor sanıyorum.

bu yakıt tüketimini etkiler mi ? teşekkürler.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Otomatik Vites Aracı Manuel Olarak Kullanmak Zararlı Mı?

Otomatik vites araçlar, manuel şanzımanlı araçlara göre daha kolay ve rahat bir sürüş deneyimi sunar. Ancak, bazı sürücüler, çeşitli nedenlerle otomatik vites araçlarını manuel olarak kullanmak isteyebilirler.

Otomatik vites aracınızı manuel olarak kullanmak, aracınıza zarar verebilir. Otomatik şanzımanlar, manuel şanzımanlardan farklı olarak tasarlanmıştır ve manuel kullanım için uygun değildir. Bu nedenle, otomatik vites aracınızı manuel olarak kullanmayı denemeden önce, aracınızın kullanım kılavuzunu dikkatlice incelemeniz önerilir.

Ancak, bazı otomatik vites araç modelleri, "manuel kullanım modu" veya "spor modu" gibi seçenekler sunar. Bu modlar, sürücülerin vites değişimlerini manuel olarak kontrol etmelerine olanak tanır. Eğer aracınız bu özelliğe sahipse, manuel kullanım modunu kullanırken vitesleri yavaşça ve dikkatli bir şekilde değiştirmeye özen göstermelisiniz.

Otomatik vites aracınızı manuel olarak kullanmayı düşünüyorsanız, öncelikle aracınızın kullanım kılavuzunu kontrol etmeli ve aracınızın bu özelliği destekleyip desteklemediğini öğrenmelisiniz. Ayrıca, manuel sürüş hakkında temel bilgilere sahip olmanız ve aracınızı güvenli bir ortamda çalıştırmayı denemeniz önerilir.

Sonuç olarak, otomatik vites aracınızı manuel olarak kullanmak aracınıza zarar verebilir. Eğer aracınız bu özelliği destekliyorsa ve manuel sürüş hakkında temel bilgilere sahipseniz, manuel kullanım modunu dikkatli bir şekilde kullanabilirsiniz. Ancak, bu özelliği desteklemeyen otomatik vites araçları manuel olarak kullanılmamalıdır.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • S kısmında araç yine otomatikte olur fakat vitesleri daha üst devirlerde atarak daha performanslı bir kullanımı size sağlar. S spor vitestir.
    Vitesleri yüksek devirlerde değiştireceği için yakıt tüketiminizde ciddi oranda artacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkecelik -- 15 Kasım 2013; 0:52:56 >
  • ben aracı manuel hale getirip yakıt tasarrufu sağlan zannediyordum halbuki...

araç benzin içiyor mübarek.
  • powershiftte nasıl bilmiyorum ama hondada S moduna aldığınızda araç 5 ileriden 4 ileriye düşüyor ( yani 5. vitesi kullanmıyor) ama kulakçıklara iki kere tıklarsanız tamamen manuel moda geçiyor ve vitesi siz ayarlıyosunuz.araç otomatik olunca kulakçıktan vites atmak bile amelelik gibi geliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şimdi şöyle: araç s de iken manuel moda geçiyor ve işaretlere basınca aracın vitesi değişiyor.

bu durumda araç manuel oluyor. bu yakıtı nasıl etkiler ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eerkann

ben aracı manuel hale getirip yakıt tasarrufu sağlan zannediyordum halbuki...

araç benzin içiyor mübarek.

LPG'siz binilmez ona

• Bırakın vitesi otomatik olarak değiştirsin. Gaz pedalıyla fazla oynamadan sakince kullanın. Tüketiminiz düşer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eerkann

merhabalar.

aracım ford fiesta titanium powershift 1.6.... 2013 model.

vites kolunun "s" kısmında araç manuel oluyor sanıyorum.

bu yakıt tüketimini etkiler mi ? teşekkürler.

bildiğim kadarıyla powershift focus ve fiestalarda manuel kullanım modu yok
    mecbur otm kullanacaksınız
    s modu ise vitesleri max devirde atar
  • Vitesle uğraşmak yerine gaz tepkimelerinizi kontrolde tutun. Tüketiminiz azalacaktır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.