Şimdi Ara

Overlock sonrası uygulama sorunları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Emektar bir sistemime birkaç oyunda darboğaz olduğu için bios üzerinden klasik hız aşırtma yaptım.Birkaç deneme sonrası voltaj hatası ve işlemci yük altında kaldığı yönünde uyarı verdi bunun üzerine overlock u bitirdim ve windows açıldı.

Fakat windows açıldığında ekran kartını görmüyordu, aygıt yöneticinde ismi gözüküyor ama uygulaması sanki hiç yüklenmemiş gibiydi.

Ek olarak garip uygulama hataları veriyordu.

Epic games birbiri ardına crash uyarısı veriyordu.Gönder dediğimde donuyordu vs.

Çözüm olarak en klasik şekilde biosu default hale getirdim.

Biosu flash üzerinden tekrar güncelledim

Ramlerin yerini değiştirdim

Düzelmedi ben de

Format attım birkaç kez

Bios pilini 1 -2 dk çıkardım.

Windows normal şekilde açılıyor

Sistemde bir sorun yok gibi ancak internet explorer a tıkladığım an donuyor bu defalarca oldu.

Wİndows 10 'da edge tıkladığımda açılmıyor

Chrome kurayım diyorum kuramıyorum.Bir kez tesadüfen kuruldu ama açılmadı.

Marketten uygulama indirirken de sorun yaşanıyor

Yani uygulama tabanlı sorunlar yaşanıyor,

Bu esnada mavi ekran hataları aldım.

clock_watchdog_timeout hatası veriyor bekleyince

Birkaç kez de whea uncorrectable error hatası verdi

PArça arızasından şüpelendim ama tarayıcı açmaya çalışırken donması garip geldi.Farklı tarayıcı, uygulama vs kurarken bu gibi bir hata neden olabilir.

Şu an ramleri de çıkartıp , bios pilini söktüm ve tamamen güçten çektim

Acaba sorun kaynağı nedir

Sistem i7-3770k

asus p8z77-v deluxe

16 gb ddr3 1600 mhz ram

6700 xt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Menthor -- 1 Şubat 2023; 9:29:1 >

• Mavi ekran hatalarını görünce direkt Windows sürümü geldi aklıma. Başıma gelmişti kontrol etmenizde fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orsak26 -- 1 Şubat 2023; 10:9:39 >
  • orsak26 O kullanıcısına yanıt

Merhaba, Güncel windows 10 sürümünü denedim.

Farklı olarak elimde windows 8.1 vardı onu da denedim.

Değişmedi, web tarayıcı açmayı deneyince temiz format sonrası bile sistem donuyor, arada mavi ekrana düşüyor.

• Yaptığınız overclock dan sonra biosu sifirlladığınızda tüm bios ayarlarınız tamam değil sanırım. erisimler veya hızlarda bir sorun olabilir. biosun ince ayarlarını yaparak deneyin. mesela 1600mhz ramler acaba 1.5v mu 1.65v mu? birde overclock yaparken pci-e hızını 66mhz de bıraktınız mı? yoksa autoda mıydı?

• Din Djarin kullanıcısına yanıt
    Merhaba biosu birçok kez sıfırladım,format attım ama her sıfır kurulumda bazı uygulamaları açarken donuyor ve mavi ekran veriyor özellikle web tarayıcı ,
    Masaüstünde ya da farklı işlemlerde yük altında bir sorun olmuyor hiç görmedim bu tip hata
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.