Şimdi Ara

Oyun Çalışmama problemi!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    AMD 3700+ Soket 939 işlemci
    Ati x1900xt Ekran kartı
    2x 1 GB ram
    80 GB samsung Hardisk x 2 adet
    1 Adet DVD RW
    1 Adet CD RW
    FEEL 550 400 W PSU var.

Herhangi bir oyun açtığımda 10. dakikada reset atıyor. ATİ driver olarak 9.3 yükledim reset attı. ATi driver 8.11 Yükledim reset attı. Ramleri değiştirdim, ekstra güç harcayabilecek donanımları kaldırdım ama sonuç değişmedi. OCCT ile GPU testi yaptım 30 dakika boyunca sıcaklık 97 ile 94 derece arasında gezindi ama reset olmadı. OCCT ile güç kaynağı testi yaptım reset olmadı veya bir hata bulamadı.

Sizce sistemin nesi olabilir? 10 dakikadan fazla oyun oynayamıyorum. Ekran Kartı arızalı olabilir mi? PSU yetersiz olabilir mi? Bilgisayar normal bir şeklide çalışıyor. Ama 10 dakikadan fazla oyun oynanmıyor. Yardım edeceklere şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi local1907 -- 29 Haziran 2009; 23:21:28 >

• başka bir ekran kartı ile dene mümkünse birazdaha iyi bir kartla
  • +12v çıkışı 10.67v görünüyor. PSU arızalı olabilir mi?

IRQ 18 Radeon X1900 Series OK
    IRQ 18 ALi PCI to USB Open Host Controller OK

IRQ çakışması sorun yaratır mı?

Daha üst model bir ekran kartı ile test etme durumum olamadı, buna nazaran benim ekran kartını test edebiliecek bir bilgisayar da bulamadım. Çevremdekiler genelde 300-350 W PSU kullandıklarından ve +12V çıkışı olmadığından bende PSUları yanmaması için takmadım.
  • Hocam 97 derece yazmıssın bide sorun arıyorsun oyun oynarken o sıcaklıkta nasıl calıssın makına bide psu ya sorunlu olabılır dıyorsunuz 97 derecede su kaynıyor yaw sen ekran kartının fanını kontrol et ondan yapıyordur o onu 100 derece zaten tehlıkelı nokta
  • quote:

Orjinalden alıntı: lakebodom

Hocam 97 derece yazmıssın bide sorun arıyorsun oyun oynarken o sıcaklıkta nasıl calıssın makına bide psu ya sorunlu olabılır dıyorsunuz 97 derecede su kaynıyor yaw sen ekran kartının fanını kontrol et ondan yapıyordur o onu 100 derece zaten tehlıkelı nokta

Oyun esnasında o sıcaklıklara çıkmıyor. OCCT ile test esnasında 97 dereceye çıkıp fanın daha hızlı çalışması sonucu 94 dereceye düşüyor. Birde ATİ recover aktif durumda yüksek sıcaklıkta ati kendisi zaten engeller.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.