Şimdi Ara

panasonic plasma için yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, yaptığım araştırmalar sonucu panasonic 42 gw30 almaya karar verdim ancak hemen hiçbir yerde bulamadım. Bunun yerine sd yayın izlemek için başka bir panel tavsiyesi verebilecek bir anlayan varmı acaba. Bu arada internetten alma imkanım var.

• 42st50 çok bulunan modeldir indirimlerde 1500 tl ye satılıyor ben sahibin müthiş bir ürün 2000 hz
  • o fiyata pek bulamadım internette, 3d vs önemli değil benim için, sd yayınları iyi izleyebilmek istiyorum, dahili uydu alıcsı olursa da iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jet1

o fiyata pek bulamadım internette, 3d vs önemli değil benim için, sd yayınları iyi izleyebilmek istiyorum, dahili uydu alıcsı olursa da iyi olur.

Salih Bey,

Dünde konuşmuştuk, kriterlerinizi belitrmişsiniz !

ST50 6-7 önce ben alınabilecek en iyi serilerden bir tanesi dediğimde birileri nerdeyse dövecekti, hatalıymış sorunluymuş vs, kendi sitemdede net özelliklerini belirtmiştim, şyan bakıyorsunuz forumda st50 herkes için en iyi panellerden biri konumunda !

ST50 evet yidir, dünde bir detay vermiştin, tv alırken kriterleriniz önemli diye, Adam size çıkar Toshiba al, Sharp al, Samsung al, kısaca yazarda yazar, bir sürü üretici teriminide ekler, palavra detaylarla süsler !

Size net detay veriyorum, Panasonic bu seriyi yazma sebebim 1000 liraya kadar 42 inc serilerinin bulunması, L42E5E Lcd paneldir 50-60 liralık hd reciverla dahi SD ve HD yayınlarda keyifle izlerssiniz, uzun senelerde kullanırsınız oldıukça sorun bir cihazdır !

Hep yazıyorum yine tavsiye ediyorum, her hangi mağazadan 1000 liraya kadar bulabilirsiniz 42 inclerini, şuan satılan %70 pahalı serilerden daha iyi resim sunar, hatta Bluray ve 720p resimlerde en sorunsuz görüntüyü üreten cihazlardan birisidr, Samsung E490 serisinden bahsediyorum !

Yine en ufak abaryı yapmadan, bugün E490 Panasonic ST50 kalitesine yakın resim üretir, hareketli yüksek çözünürkte ise harikalar yaratır !

Birileri çıkar HD ready alınmaz der, ciddiye dahi almayın tamamen bilgisizlikten kaynaklanan cevaptır !

Amerikada HdReady cihazı sorsanız net cevap hemen al olur, oysaki aynı Amerikada Full Hd derseniz alacağınız cevap inanılmaz zor olur, bir çoğuda kıyaslamaya dahi gerek duymaz, çeker gider !

HDReady seriler, gelen sinyali en doğal haliyle anında ekrana yansıtır, oysaki FullHd cihazlar bunu yapmaları için en az 3 farklı işleme tabi olurlar, bir yerde elene elene resim panele yansır, çoğu zamanda hareketli görüntülerde fiyasko sonuç kaçınılmazdır !

E490 al deme sebebim, Samsung yeni uyguladığı düz işmecidir, Samsung Plasmalarda bugün Panasonic seviyesinde cihaz üretimine gelmiştir ve iddia ediyorum 2013 serilerinde inanılmaz serileri göreceksiniz !

Samsung Plasmalarda arık, panel işlemcisini kasan sinyel kayıplarına sebeb olan 24p ve üzeri resim tramasını pasih hale getirmiştir, aslında detayı çok ben herkesin anlayacağı şekilde yazıyorum, E490 hareketli görüntü ve 720p üzeri resimlerde tek kelime ile harikalar yaratıyor !

E490 isz istemenizde bir sürü özelliğide berbaerinde bulunduruyor, 3D yada Ethernet yada diğer özellikler, oldukça cazip elbetteki bu kadar ucuza satılma sebebi ise bende saklıdır, kısa bir ip ucu Samsung deneme serisidir, yüksek serilerinin ilk habercisidir, aynı özellikleri üst serilerinde ve 3 misli fiyata yakında görürsünüz !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andy1 -- 20 Ocak 2013; 23:53:53 >

• e490 ın fiyatı oldukça uygun görünüyor, bu panelin dahili uydu alıcısı varmı, yoksa ful hd uydu alıcısı mı almak lazım, hangi marka ve model. Uzun araştırmalarım sonucu panasonic almaya karar vermişken açıkçası samsung plazmaya yönelmeye çekiniyorum. Birde bu panel hd yayınları nasıl gösterir (ful hd panele kıyasla)
  • quote:

e490 ın fiyatı oldukça uygun görünüyor, bu panelin dahili uydu alıcısı varmı, yoksa ful hd uydu alıcısı mı almak lazım, hangi marka ve model. Uzun araştırmalarım sonucu panasonic almaya karar vermişken açıkçası samsung plazmaya yönelmeye çekiniyorum. Birde bu panel hd yayınları nasıl gösterir (ful hd panele kıyasla)

Bütceniz uygunsa elbettei ST50 yada üstü seri alın, ama fazla para vermek istemiyorum derseniz şuan alınbilecek en iyi seriiyi yazdım E490 fiyat ve performans olarak !

Tavsiyemse dahili uydu alıcıya göre ürün seçmek bana göre mantıksızdır, sebebi ise kimse anlatmaz ve kimsede bu konuya değinmez, üreticiler yada satıcılar, kağıt üstünde onu destekler bunu destekler desede, bu garantiyi üreticinin kendisi dahi vermez, her Ülkeye göre değişen detaylardır !

En sağlıklısı ise, kaliteli bir harici reciver almaktır, panelin kendi işlemcisinden çok daha iyi resim sunacaktır, firmaların koydukları dahili uydu desteği belli standartların üstüne çıkmaz !

E490 HD resim üretmede emsali Panasonic UT50 kadar iyi resim sunar hatta 720p ve üzeri bluray filmlerde resim kalitesi yani sorunsuz resim üretmesi çok daha iyidir, resim geçişlerinde çok daha sorunsuzdur!

Bunun sebebide Samsung bu tanıtım modelinde farklı bir işlemciyi denedi, ve oldukça iyi performans aldılar nerdeyse emsali tüm serilerin üzerinde resim kalitesini sunabiliyor, aslında bu seriyi Mayıs ortalarında üst ve pahalı serilerde göreceğiz, Panasonic'i rahatsız eden bir başarı grafiği yakalayan seri oldu !

Elbettki, kafaları karıştıran soru ise HD READY olması, bunu Samsung bilrek piyasalara sürdü çunki devamı olmayacak bir seridir, direkt üst serilere geçiş yaparlar bu tanıtım serileri üstünden, Panasonicte aynı yönyemi kullanır, gelen verilere göre üst serilerini geliştirirler !

E490 HdReady olmasına kafayı takmayın, 720p,1080i resim işlemcisi tek kelime ile oldukça iyi performans çizer, hatta 3D filmlerde, Bluray filmlerde Samsung 24p üzeri resim işlemcisini pasif konumlandırmıştır, bir çok üst seriden daha harika sorunsuz görüntüyü kayıpsız şekilde sunar !

Detaylar çok sadece şunu diyebilirim, HdReady olmasını kafanıza dahi takmayın, Full Hd denilen cihazları çok iyi bilirim SD yayınlarda E490 yanına bile yaklaşamaz, bu kadarda net yazıyorum !

Bütceniz var ise illa plasma diyorsanız, VT serisi ve devamında GT-ST diye tercih yapın !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andy1 -- 27 Ocak 2013; 20:30:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: andy1

quote:

e490 ın fiyatı oldukça uygun görünüyor, bu panelin dahili uydu alıcısı varmı, yoksa ful hd uydu alıcısı mı almak lazım, hangi marka ve model. Uzun araştırmalarım sonucu panasonic almaya karar vermişken açıkçası samsung plazmaya yönelmeye çekiniyorum. Birde bu panel hd yayınları nasıl gösterir (ful hd panele kıyasla)

Bütceniz uygunsa elbettei ST50 yada üstü seri alın, ama fazla para vermek istemiyorum derseniz şuan alınbilecek en iyi seriiyi yazdım E490 fiyat ve performans olarak !

Tavsiyemse dahili uydu alıcıya göre ürün seçmek bana göre mantıksızdır, sebebi ise kimse anlatmaz ve kimsede bu konuya değinmez, üreticiler yada satıcılar, kağıt üstünde onu destekler bunu destekler desede, bu garantiyi üreticinin kendisi dahi vermez, her Ülkeye göre değişen detaylardır !

En sağlıklısı ise, kaliteli bir harici reciver almaktır, panelin kendi işlemcisinden çok daha iyi resim sunacaktır, firmaların koydukları dahili uydu desteği belli standartların üstüne çıkmaz !

E490 HD resim üretmede emsali Panasonic UT50 kadar iyi resim sunar hatta 720p ve üzeri bluray filmlerde resim kalitesi yani sorunsuz resim üretmesi çok daha iyidir, resim geçişlerinde çok daha sorunsuzdur!

Bunun sebebide Samsung bu tanıtım modelinde farklı bir işlemciyi denedi, ve oldukça iyi performans aldılar nerdeyse emsali tüm serilerin üzerinde resim kalitesini sunabiliyor, aslında bu seriyi Mayıs ortalarında üst ve pahalı serilerde göreceğiz, Panasonic'i rahatsız eden bir başarı grafiği yakalayan seri oldu !

Elbettki, kafaları karıştıran soru ise HD READY olması, bunu Samsung bilrek piyasalara sürdü çunki devamı olmayacak bir seridir, direkt üst serilere geçiş yaparlar bu tanıtım serileri üstünden, Panasonicte aynı yönyemi kullanır, gelen verilere göre üst serilerini geliştirirler !

E490 HdReady olmasına kafayı takmayın, 720p,1080i resim işlemcisi tek kelime ile oldukça iyi performans çizer, hatta 3D filmlerde, Bluray filmlerde Samsung 24p üzeri resim işlemcisini pasif konumlandırmıştır, bir çok üst seriden daha harika sorunsuz görüntüyü kayıpsız şekilde sunar !

Detaylar çok sadece şunu diyebilirim, HdReady olmasını kafanıza dahi takmayın, Full Hd denilen cihazları çok iyi bilirim SD yayınlarda E490 yanına bile yaklaşamaz, bu kadarda net yazıyorum !

Bütceniz var ise illa plasma diyorsanız, VT serisi ve devamında GT-ST diye tercih yapın !

sn. andy1 açıkçası illa plazma demiyorum genelde sd yayınları kaliteli izlemek için 55 ekran tüplü tv min yerine bir panel arıyorum. Yaptığım araştırmalardan (ki sizinde yorumlarınız bu kararı vermemde etkili oldu) plazmanın bana uygun olduğu kanısına vardım.

Sanırım gt ve vt serileri bütçemi aşıyor, e 490 ağır basıyor. Bu panel için gold bilgisayarda next minix f hd uydu alıcısı ile nasıl bir görüntü alınır acaba sd yayınlarda.

Başka bir panel tavsiyeniz varsa da değerlendiririm.

• quote:

sn. andy1 açıkçası illa plazma demiyorum genelde sd yayınları kaliteli izlemek için 55 ekran tüplü tv min yerine bir panel arıyorum. Yaptığım araştırmalardan (ki sizinde yorumlarınız bu kararı vermemde etkili oldu) plazmanın bana uygun olduğu kanısına vardım.

Sanırım gt ve vt serileri bütçemi aşıyor, e 490 ağır basıyor. Bu panel için gold bilgisayarda next minix f hd uydu alıcısı ile nasıl bir görüntü alınır acaba sd yayınlarda.

Başka bir panel tavsiyeniz varsa da değerlendiririm.

Yorumlarımı elimden geldiğince, üretici saçmalığı kısaltmaları kullanmadan yapmaya çalışıyorum, bazıları gibi teknik kısatmalarla konuşurum inan çöp paneli bile bir halt sananlar olacaktır emin olabilirsiniz !

1500 Lira bütceniz var diyelim, gayette iyi seriler alabilirsiniz 42 inc ve üstü serilerden, smart özelliği 3D gibi detaylar tercihleride malesef azaltacaktır !

Kısaca SD yayınlarda çok iyi olsun HD yayınlarda çok iyi olsun, film izlerken keyif almalıyım dersen ve 3D aramassan Panasonic L42E5E serisini tam emin olmasamda 1000 lira civarı bulabilirsin !

Samsung E550 51 inc serisi 1500 liralara sanıyorum bulursun, biraz farklı seridir ama standrt ev kullancısı için sorunsuz keyifli serilerden biridir !

Yada UT50 serisi aynı şekilde, ayıp oluyor biliyorum ama inanın Türkiyede fiyatları takip etmiyorum, forumda cihaz alanlardan fiyatı öğreniyorum, kusura bakmayın !

ST50 serisi alabilirsiniz yada ET5 serisi alabilirsiniz, şuna emin olun yazdıklarımdan memnun olma derceniz %99 derecesindede bir oran verebilirim !

Uydu alıcsına gelince, forumda konu başlığına bakın, oldukça kaliteli seriler var yada forumda bu işi yapan ikinci el satan güvenilir birindende alabilirsiniz, bir çok İnsan üst modele geçtiği için tertemiz cihazlarını satabiliyorlar !

Bilemiyorum evinizde kablo tv var ise uydu reciverada gerek yok hdbox ile Teledünya abonesi olursunuz, mükemmel kalitede görüntü alırsınız.

HD Reciver konusunda ise, sadece siz değil şuan almayı düşünenler biraz beklemelerini tavsiye ediyorum, işin rengi değişti çünki digital tv yayıncılığı çok farklı bir boyuta geldi, özellikle, Panasonic-Lg-Samsung-Toshiba televizyonları olanlar biraz daha beklesinler !

Sony cihazı olanlar aynı şekilde, sebebi ise Sony resmi olarak açıkladı smart tv yayınlarında kendi özel platformlarında deneme yayınlarına geçiyorlar Bravia tüm seri sahipleri smart tv özelliği olmasada Sony açıklayacğı usb adabtör ile bu yayınları ücretsiz izleyebileceksiniz !

Yukarda yazdığım 4 firm aslında 6 tane ikisi Bilgisayar devlerinden işlemci üreticisi, 6 firma resmi olarak ortak Smart tv yayınlarında anlaştı !

Kurulacak ortak Platformda UHD tvler için hatta 4K çözürlüklü filmlerde açıklandı bellidir 12 adetlik ile seri, UHD 4K özel kameralarla çekilmiş ve çekilecek Show programları, 3D sinema kanalları, HD kanallar, antlaşmalı spor kanalları, neyse konu yine uzadı !

Bu sebeble, HD reciverda acele etmeyin, yaz sonunu beklmeniz faydanıza olacaktır 4 üretici cihazlarını kullananlar !

Diğerlerinde ise tüm hd reciverlar inanılmaz işlemci ve dahili en az 160 gb depolamayla geliyorlar, linux işlemci kullanan firmalar çoğunlukta en azından şuan için !

Avrupada yaşayan Arkrabaları olanlar ise, ben marka yazmıyorum ama Full serverli cihazlarda satışa çıkmaya başladılar üstelikte yasal antlaşmalı satışlarla, şuan için 300 Eurodan antlaşmalı servere göre değişiyor !

Müjde açısından ise SKYTV Türkiye satışları için hazır, komple set paketlerinde her keseye göre seçenek olacak !

Not:Genel Türkiye için bu bilgin kaynağı benim, ilk kez kendi sitem ve Donanım haberde payaşıyorum, harici sitelerde yada Basında gazetelerde paylaşım yapacaklar,Lütfen alıntı kaynağını belirtsinler !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andy1 -- 28 Ocak 2013; 5:57:16 >

• @jet1

Kardeşim koskoca "Panasonicliler" ana başlığı var! oraya baksana,bu forum da aslında tek bir Pany başlığı vardır ve senelerdir
    oradan gider ve ""Ansiklopedi"" oldu orası ve tıpkı "Pioneer Ansiklopedisi" başlığı yaptığımız Pio paneller gibi

O başlığı üşenmeden sondan başa doğru okursan veya bazılarını veya hiç sıkılmazsan çoğunu okursan hem daha iyi sorularına
    cevap bulursun hem de forumdaki neredeyse tüm Pany PDP ciler oradadır çok daha spesifik olarak en azında doğrudan
    Pany PDP cilerin kullanıcı olarak tüm şeylerini öğrenirsin

++

• öneriler için teşekkürler, 42 st50 aldım ve memnunum şimdilik, beklentilerimi karşıladı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.