Şimdi Ara

Panelvan ile esnaf kurye olmak mantıklı mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar. Motokurye arkadaşımla konuştuk geçenlerde. Ayda 40-50.000 arası kazandığını söyledi. Bende acaba kendime Doblo tarzı bir araç alıp kurye mi olsam diye düşünüyorum. Sizce kazançlı bir iş mi? Yapan ya da bilgisi olan var mı? Bu arada Ankara'da yaşıyorum.

• Evet doğru söylemiş ama çok çalışırsın ytd
  • Bi ara bende düşünmüştüm ama davulun sesi uzaktan hoş geliyor panelvan araç için yaş şartları mevcut eski tip bir araç kabul etmiyorlar ayriyetten resmi açılış verip bağkurlu olacaksınız aylık bağkur 2024 itibariyle 6500 lirayı bulmuş durumda,damga ve gelir verginiz çıkacak yıllık 60 bin civarı alacağınız aracın yıllık muayenesi,yılda 2 defa vergisi,bakımı ve arızası bayağı bir gider demek ayriyetten aracın yıpranma payı çok önemli bugün bir dizel motoru yaptırmak size ortalama 70 bin üzeri maliyeti olacak ve sürekli çalışan bir aracın alt takım,soğutma sistemi ve şanzıman arızalarınıda göz önünde bulundurmak gerekli daha sonra aracı satmak istediğinizde yüksek kilometreden dolayı uyguna vereceksiniz aradaki değer kaybı bunların hepsi gider maliyetleriniz daha defterinizi tutacak muhasebeci aylık 1000 lira var iyi düşünmek gerekli

• Hocam mantıklı. Benim bi arkadaş başladı yeni, gayet memnun. Masrafları çıkarınca 24-25 bin kalıyormuş (küçük bi şehirde). Ama araba kendisinin. Ha tabii araçlarda yaş sınırıda var. 2020 mi neydi yanlış hatırlamıyorsam. O tarz bi araçta 400-450 civarıdır muhtemelen.

Bu arada motokuryeler 40-50 bin nasıl kazanıyor anlamıyorum. Çok yoğun bi bölgede değilse, günde 16-17 saat çalışmıorsa gerçekten çok iyi bi para. Motokurye bi arkadaşıma sorduğumda o kadar kazanamazlar, en kralı 20-25 kazanır demişti.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.