Şimdi Ara

PARDUSUN ÜZERİNE XP KURAMIYORUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mrb, arkadaşa pardus kurulu şeklide bir sıfır Acer laptop satmışlar. şimdi ona windows kurmak istiyoruz ve xp cd sini takıp önyükleme için tuşa basıp bekliyoruz, ilk kurulum ekranı öıkıyor, kurmak için ENTER a basıyorum, "harddisk bulunamadı" diyor ve kurmuyor. anlamadım gitti, şimdi buna xp kurmak imkansız mı? linux ise sorunsuz çalışıyor. ama root şifresini bilmiyoruz..

• baska xp cd ile dene bakalım kurulması lazım muhakkak.
  • ben 1 ay kadar önce linux u kaldırırken baya problem yaşamıştım
    linux u silince grub önyükleyicisi(başlangıçta işletim sistemi seçmeye yarıyor) de linux a ait olduğu için hasar görüyordu
    windowsu da açamıyordum mecburen linux u tekrar kuruyordum bunu 1 kaçkez tekrarladım sonra arkadaş söyledi bana da
    grub u silmek için dos tan fixmbr yazıp sonra linux u sil demişti benim problemim düzeldi senin ki de böyle birşey olabilir tabi eğer grub önyükletyicisi yüklüyse...
  • denedim. olmuyor. 2 tane sağlam oldugundan emin oldugum xp var. ikisinde de aynı mesaj çıkıyor: "sisteminie takılı bir hdd bulunamadı" çok ilginç..
  • bu pardusta dosa nasıl giriliyor bulamıyorum
  • ben windows cd sini takıp önyükleme için tuşa basın yazdıktan sonra f10 tuşuna basarak girmiştim
    ama senin durmun farklı windows cd sinden giremiyorsun zaten sorun o
    linux cd si varsa onu dene bide onla da aynı sorunu vericek mi diye eğer aynı sorunu verirse bios tandır
    sorun vermezse linux cd sinden format atmayı dene
  • Hdd nin windows için görmesi gereken bir dosya vardı hani xp kurulumunda f6 desteği ile hdd yi çalıştırmak istiyormusunuz diye soruyordu onu yüklemezsen hdd yi görmez harici olarak disketten ya da usb den tanıtmak gerek onu bul adını hatırlayamadım şimdi kahrolası microzorttan ne beklersinki zaten ayrıca pardus güzel işte mis gibi kullan gitsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson_Crusoe -- 17 Ekim 2007; 0:01:29 >
  • e şimdi napıcam peki anlamadım?? f6 ya basınca iki seçenek çıkıyor, ikisinde de yükleme yapmıyor. bu arada başka bi pardus kurdum, yine bişey değişmedi, onun üzerine de kuramıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.