Şimdi Ara

Passat 1.6TDI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
14.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün ankara showroomda gordum, comfortline donanımlı.
    Passat satışları biraz daha artar heralde.

• 90 hp dizel Passat tam bir facia olur bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pritt31

90 hp dizel Passat tam bir facia olur bence.
    90 hp degil zaten..105 hp 250 tork 1.6 tdi bluemotion..5 ileri manuel
  • quote:

Orijinalden alıntı: errddm

90 hp degil zaten..105 hp 250 tork 1.6 tdi bluemotion..5 ileri manuel

Alıntıları Göster
    Ben pek satışların artacağını sanmıyorum. Fiyatlara baktınız mı? Trendline 57 milyar! Dizelin bu şekilde bir anlamı yok. 49 milyara TSI al, 8 milyara da 8 sene benzin farkını finanse edersin, kullanım keyfi de cabası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caniggia

Ben pek satışların artacağını sanmıyorum. Fiyatlara baktınız mı? Trendline 57 milyar! Dizelin bu şekilde bir anlamı yok. 49 milyara TSI al, 8 milyara da 8 sene benzin farkını finanse edersin, kullanım keyfi de cabası.

satarken aynı parayı mı edecek ikisi de?kullanım keyfi konusunda da bizzat test etmeden yorum yapmamak lazım,250nm tork sonuçta...
  • quote:

Orijinalden alıntı: plateau

quote:

Orijinalden alıntı: Caniggia

satarken aynı parayı mı edecek ikisi de?kullanım keyfi konusunda da bizzat test etmeden yorum yapmamak lazım,250nm tork sonuçta...

Alıntıları Göster
    bende şaşırmış durumdayım. biraz uygun fiyatlı olsaydı düşünürdüm. ama yeni aldığım 1.6 trendline aracıma lpg takmak daha mantıklı geliyor. arada 15.000tl fark var... aynı vergi ve aksesuar segmentindeki aynı model arabaya nasıl bir motor koyarlar ki 15.000 tl pahallı olabilir. doğuş oto yine köşeyi dönme hevesinde diye düşünüyorum.
    20tdi ile 1.6 arasındaki farkı doğuş oto vergi dilimleri ile açıklıyordu... bu farkı nasıl açıklayacaklar bakalım... sanırım arz talep diyecekler...

• quote:

Orijinalden alıntı: sonerkinaci

bende şaşırmış durumdayım. biraz uygun fiyatlı olsaydı düşünürdüm. ama yeni aldığım 1.6 trendline aracıma lpg takmak daha mantıklı geliyor. arada 15.000tl fark var... aynı vergi ve aksesuar segmentindeki aynı model arabaya nasıl bir motor koyarlar ki 15.000 tl pahallı olabilir. doğuş oto yine köşeyi dönme hevesinde diye düşünüyorum.
    20tdi ile 1.6 arasındaki farkı doğuş oto vergi dilimleri ile açıklıyordu... bu farkı nasıl açıklayacaklar bakalım... sanırım arz talep diyecekler...

Alıntıları Göster
    mantıklı bir soru? doğuş oto açıkla bakalım...
    çoğu markada 1.6 benzinli ile 1.6 dizel arasında 3000Tl en fazla 5000 TL fark var ebnce maliyet farkı en fazla o kadardır. almanada 1.6 tdi pasat varmı aradaki farka bakmak lazım kaç euro

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oquzdag -- 28 Haziran 2010; 13:26:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag

mantıklı bir soru? doğuş oto açıkla bakalım...
    çoğu markada 1.6 benzinli ile 1.6 dizel arasında 3000Tl en fazla 5000 TL fark var ebnce maliyet farkı en fazla o kadardır. almanada 1.6 tdi pasat varmı aradaki farka bakmak lazım kaç euro

Alıntıları Göster
    Fiyat abartılı olmuş.1.6TDİ motoru uygun ifyatla verse satış patlaması yaşardı bu araç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdor

Fiyat abartılı olmuş.1.6TDİ motoru uygun ifyatla verse satış patlaması yaşardı bu araç.

Alıntıları Göster
    benzin-dizel yıllık yakıt fiyat farkı yıllık km ve karşılaştırılan motorların ortalama tüketimlerine göre çok değişir.
    dolayısıyla yılda 1 milyardan fazla miktarda fark oluşabilir ama yine de 8milyar fark çok fazla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: car-mania

benzin-dizel yıllık yakıt fiyat farkı yıllık km ve karşılaştırılan motorların ortalama tüketimlerine göre çok değişir.
    dolayısıyla yılda 1 milyardan fazla miktarda fark oluşabilir ama yine de 8milyar fark çok fazla.

Alıntıları Göster
    benim trendline 42.000tl bu 1.6 dizel 57.100tl fark 15.100tl, çok büyük rakam...
    yılda ortalama 22.000km yol yapıyorum
    dizel passatla 22000km x 3.8tl x 5.5lt : 4598tl lik yakıt tüketirim.
    benzinli 1.6 passat ile 22000km x 3.8tl x 10.5lt : 8778tl lik yakıt tüketirim.
    4180 tl yıllık yakıt farkı.

herkes kendine göre yorumlasın artık. yakıt tüketim değerleri şehir içi değerlerdir. ama yinede yılda en az 3000tl fark eder. ayrıca benzinlide bastıkça yakıyor, ama dizelde ne kadar bassanda motor iç basıncı vs. vs. sebeplerden dolayı fazla yakıt tüketemiyor. performanslı kullanımda çok fark oluyor.

• quote:

benim trendline 42.000tl bu 1.6 dizel 57.100tl fark 15.100tl, çok büyük rakam...

herkes kendine göre yorumlasın artık. yakıt tüketim değerleri şehir içi değerlerdir. ama yinede yılda en az 3000tl fark eder. ayrıca benzinlide bastıkça yakıyor, ama dizelde ne kadar bassanda motor iç basıncı vs. vs. sebeplerden dolayı fazla yakıt tüketemiyor. performanslı kullanımda çok fark oluyor.

Alıntıları Göster
    yılda 10 bin km yapan için
    42 bin liraya passat 1.6 trendlıne mı?
    yoksa 57 bin liraya passat 1.6 tdı trendlıne mı?
    bu arada aracı en fazla 5-6 yıl kullanırım...

• quote:

Orijinalden alıntı: tarumok

bence sorunuzun cevabı 15.100tl az para ödemek... zaten satarkende kaybınız olacaktır... 42 ye aldığınız passattan aynı konforu alsanınzda daha az zararla satacaksınız. yıllık bakım farkını ve sorunsuzluğu kanıtlanmış 1.6 motorunda masraf-bakım maliyetlerini düşünürsek...

yinede zevkler ve renkler... yada para -kolay kazanılmıyor-

...bunları söylesemde cevabı bulduğumu düşünmüyorum...

• quote:

quote:

bence sorunuzun cevabı 15.100tl az para ödemek... zaten satarkende kaybınız olacaktır... 42 ye aldığınız passattan aynı konforu alsanınzda daha az zararla satacaksınız. yıllık bakım farkını ve sorunsuzluğu kanıtlanmış 1.6 motorunda masraf-bakım maliyetlerini düşünürsek...

yinede zevkler ve renkler... yada para -kolay kazanılmıyor-

...bunları söylesemde cevabı bulduğumu düşünmüyorum...

Alıntıları Göster
    Passat 1.6 TDI 105 PS Bluemotion Technology Comfortline 59.900,00 tl.

1- sitesinde yakıt tüketminin çok düşük olduğu yazıyordu. ş. dışı sanıyorum 3.8 lt idi. cidden çok düşük bi rakam . peki bu aracın ani sollamalarda fırlatması ve yokuşlarda çekişi nasıldır ? 1400 kg bir arabaya 105 beygir dizelde olsa ağır kalabilir mi ?
    2- bluemotion teknology den kastedilen nedir ?
    3- Bu arabanın otm. versiyonu çıkmayacakmı ? ne zaman çıkar

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzhand09

1- sitesinde yakıt tüketminin çok düşük olduğu yazıyordu. ş. dışı sanıyorum 3.8 lt idi. cidden çok düşük bi rakam . peki bu aracın ani sollamalarda fırlatması ve yokuşlarda çekişi nasıldır ? 1400 kg bir arabaya 105 beygir dizelde olsa ağır kalabilir mi ?

Alıntıları Göster
    Antepli bir arkadaşım aldı bu araçtan, gerçekten yakıt tüketimi düşükmüş. Ancak ara hızlanmaları ve maksimum hızını düşük buluyor. 187 km/h'yi geçemediğini söyledi. En kısa zamanda yanına kullanmaya gideceğim deneyimlerimi paylaşırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pritt31

Antepli bir arkadaşım aldı bu araçtan, gerçekten yakıt tüketimi düşükmüş. Ancak ara hızlanmaları ve maksimum hızını düşük buluyor. 187 km/h'yi geçemediğini söyledi. En kısa zamanda yanına kullanmaya gideceğim deneyimlerimi paylaşırım.

Performans istiyorsa 2.0TDİ alıcaktı 140bg veya 170bg olanlarından.Hem hızlı gitsin hemde yakıtı koklasın çok zor gerçekten. Şahsen hem vergisi düşük hem yakıtı.Bence tercih edilir.
  • Ne oluyor bu teknolojiye yeni teknoloji ve yeni standart stratejiler gün ışığında beliriyor. İnanılır gibi değil volvo s80 1,6 lt dizel. Passat 1,6 lt dizel üstelikte 140 hp evet sıra merso ve bmw de bakalım onların planı ne örneğin bmw de 1,6 lt 160 bg dizel çıkartırsa vallahi şaşırmam ortalık karışacak pazarlıklar kızışmaya başladı tüketicinin kafasıda allak bullak olacak. Ama en çok şaırtanda volvo s80 1,6 dizel bu nedir abiciğim yaa. Aşağıda link buyrun inanmazsanız inceleyebilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_33099828/mpage_3/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cançevik -- 6 Temmuz 2010; 3:05:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzhand09

1- evet Sehir disinda (Otoban) 3.8 lt yakiyor ama buna +0,2 - 0,5 lt daha ekleyebilirsin. Aracin tasaruflu olmasi Sanziman ve Start Stop Otomatigi birde Enerji geri kazanim sayesinde bu kadar az yakiyor. Cekis olarak 105HP yetipte artiyor ama fazla bir Performans bekleme
    2- Bluemotion Technology, hem cevreye koruyor (fazla CO² degerleri yoktur) hemde az yakisi ile ekonomiktir anlamina geliyor
    3- Hayir cikmayacak, Otomatik istiyorsan AdBlue ile calisan Passat BlueTDI 2.0 TDI 143HP 6-Vites DSG alacaksin

• şu hesaba bir Allah ın kulu da itiraz etmez mi?

Bize ne şehır dışı tüketimden.

ayrıca dizel litresi 3.8 TL de değil.
    ŞEHİR İÇİ:::
    1.6 benzinli::::22.000X3.8X10.5=====> 8.700TL
    1.6 TDİ::::::22.000X3.1X5.5====> 3.100 TL

Fark yılda 5500 TL

5 yılda 27.5 bin TL:.....
    satarken dizel 7-8 bin TL fazlaya gider 2. elde..

34.5 BİN TL

unutmadan 250 torkun ara hızlanma ve yokuşteki gücü de ayrı...

FARK
    quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorele2000 -- 6 Temmuz 2010; 15:54:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gorele2000

şu hesaba bir Allah ın kulu da itiraz etmez mi?

Fark yılda 5500 TL

5 yılda 25 bin TL:.....

32 BİN TL

FARK
    quote:

ne demek istediğinizi anlayamadım.yani 1.6 dizel daha mı iyi diyorsunuz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gorele2000

şu hesaba bir Allah ın kulu da itiraz etmez mi?

Fark yılda 5500 TL

5 yılda 25 bin TL:.....

32 BİN TL

FARK
    quote:

ne demek istediğinizi anlayamadım.yani 1.6 dizel daha mı iyi diyorsunuz

Alıntıları Göster
    1.6 dizelle yılda 22bin kmden 5 yıl sonunda 34.5 bin TL daha karlı olursunuz demek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorele2000 -- 6 Temmuz 2010; 15:55:19 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.