Şimdi Ara

Passat-Octavia-Vectra-407-C5'ten hangisi? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
1
Favori
2.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: of dead

quote:

Orijinalden alıntı: serkaninkilici

quote:

Orijinalden alıntı: of dead

Ford Mondeo ve Toyota Avensis'de eklenmeli bence hatta ikisi arasında tercih yapılabilir.

Mondeo yeni kasa alamıyorum. Fiyat yüksek geliyor. Eski kasa ise düşünmüyorum. Avensis de yine 30 bin üzeri. 30 bin üzerine çıkabilsem galiba 2006 yeni kasa fsi passat alırdım.

Siz zaten seçimi yapmışsınız bizim pek birşey dememize gerek yok neyse hayırlısı olsun.

30 bin üzerine çıkabilsem passat alırdım dedim. Ama çıkamadığım için listedeki araçlara bakıyorum hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: erensensoy55

dayımın 3 sene önceki arabası 2004 model vectraydı araba konfor performans bagaj hacmi konusunda tatmin edici fakat yağ eksiltme sorunu vardı yanlış hatırlamıyorsam yağını değiştirdikten 1-2 hafta sonra yağ uyarısı veriyordu o zamanlardada sattı zaten.Eğer temiz bir vectra bulursanız kaçırmayın derim

Bu vectralarda değil galiba tüm lpgli araçlarda olabilen bi sorun. Lpgnin yanma sıcaklığı yüksek olduğu için subaplarin aşındığını okumuştum forumda. Subap lastiklerinin değişimi gerekiyormus bu durumda.

• quote:

quote:

dayımın 3 sene önceki arabası 2004 model vectraydı araba konfor performans bagaj hacmi konusunda tatmin edici fakat yağ eksiltme sorunu vardı yanlış hatırlamıyorsam yağını değiştirdikten 1-2 hafta sonra yağ uyarısı veriyordu o zamanlardada sattı zaten.Eğer temiz bir vectra bulursanız kaçırmayın derim

Bu vectralarda değil galiba tüm lpgli araçlarda olabilen bi sorun. Lpgnin yanma sıcaklığı yüksek olduğu için subaplarin aşındığını okumuştum forumda. Subap lastiklerinin değişimi gerekiyormus bu durumda.

araçta lpg yoktu.

• quote:

quote:

quote:

araçta lpg yoktu.

:))) bu cevabi hic beklemiyordum....

• Vectra c ile ilgili bir konu paylastim.aldin mi acaba.

• quote:

Biz de tartışalım ki bilmediğimiz kullanmadığımız araçları sahiplerinden dinleyelim düşüncesindeyiz. Ama siz tartışmasız diyorsanız bütün bu araçları kullanmış ve artısini eksisini değerlendirmişsiniz diye anlarım. Bize de anlatabilir misiniz

Ben ankarada ogreciyken Arabam 2004 vectra C Babadan kalma....
    Vectra c 1.6 comfort tuplu arac performans olarak benzinde cok ama cok iyi
    mekanikte cok saglam 312binde olmasina ragmen diri bir aracti onu cok ozledim valla...
    Inanilmaz yol tutuyor bende her ne kadar esp olmasada cok kez zorladim kic atma olasiligi yok denecek kadar az. Icin acik olsun elektrik arzasi sadece kapi sansorlerinde oluyor. onun haricinde tas gibidir vectra c ler bana kalirsa tasarimlari hala cok hos gerek ic aydinlatmasi olsun gerek ambians hakkaten hos... Aklina bisi takilirsa hemen sorabilirsin

• quote:

quote:

quote:

araçta lpg yoktu.

Ayrica yag eksiltme sorununa gelirsek bu motorun calisma mantigi ile ilgili bir problem degil opeller bole ama 2 haftada falanda yag eksilmiyor lutfen sallamayin kullanmadan

• 6 senedir vectra c comfort kullanıcısıyım, ilki 2003 model 1.6 comfortu 5 sene bindim yaklaşık 85 bin km yol yaptım birkez yolda giderken sol akis kesti, birkez de devir dayım pompası arıza yaptı onun dışında bir sıkıntı yaşamadım.

sonrasında onu satıp geçen sene temmuz ayında 2008 model c2 vectra aldım. aldığımda 70 bin km idi şu an 110bin km de. yaklaşık 1 senede 40 bın km yol yaptım. uzun yolda( eşim tekirdağlı ankaradan sık sık tekirdağa gidip geldim düğün öncesi hazırlıklar malum) kontak kapattırmış değil araç. o kadar memnunum o kadar seviyorumki aracı anlatamam. 200 tl ye 10bin bakımını yaptırıyorum gerçekten çok ekonomik.

ve şehir efsanelerine geçelim. bu araç için gitmiyor, çekmiyor, astra 1.3 cdti ler albea multijetler filan geç,yomuş bu araci, yok efendim rampalarda kamyonların arkasında takılıyomuş. bunu söyleyen arkadaşların gerçekten arabalardan bilgisi yok sanırım. iki hafta önce ankaradan alanya ya gittim malum seydişehir akseki rampalarını bilirsiniz. vectra c2 aracımla tırmanma konusunda en ufak bir sıkıntı yaşamadım.
    ayrıca belirtmeliyim ki bu araç konfor ve guvenlik aracı. ama bıraz performans istiyorsanız 3-4 devir arasında vites değişimi yapın uzun yolda utandırmaz. maksimum hız sorarsanız lpg de 205 gördüm.

yakıt konusunda da bilgi vermem gerekirse lpg de. alanya ya giderken gecen senec1.99 dan depoyu doldurdum 86 tl ye toplam 550 km yol yaptı. km de ort:155 kr yaktı.
    saygılar
    araç konusunda bilgi almak isteyenlere memnuniyetle yardımcı olurum

Bu konumu 6 7 ay once vectra c konusunda paylasmistim. On senedir opel kullanicisiyim. Suan ki aracim yeni astra sedan 1.4 otomatik vites. Opel kullanan baskasini zor begenir. 2008 model vectrami mart ayinda 3 parca boyali sekilde 30 bin tl ye sattim. Alirsan 2008 model tercih et. Lpg ile cok uyumlu ecotec motor. Sorun varsa sor kardesim.

• quote:

Orijinalden alıntı: -satana-

quote:

quote:

quote:

araçta lpg yoktu.

Ayrica yag eksiltme sorununa gelirsek bu motorun calisma mantigi ile ilgili bir problem degil opeller bole ama 2 haftada falanda yag eksilmiyor lutfen sallamayin kullanmadan

uslubu düzeltirsek sevinirim.salladığım falan yok aracın kullanıcısı bizzat söylüyor.

• Passat
  • serkaninkilici S kullanıcısına yanıt
    ben şu şartlar altında yakıt mevzusu bu kadar sıkıntı iken kugayı almaya istekliyken bu aracı ciddi ciddi düşünmeye başladım çünkü zamanla 1.6 dizel otomatik sayısı artacaktır bunu alıp biraz vakit geçirip piyasaya bakılır ve daha iyi ve mantıklı olan alınır. araç 100 km de şehidr dışı 3.5 yakıyor şehir içi olsa olsa 5 olur süper bence fiyatlarda çok güzel
  • konya şartlarına göre konuşuyum 2 geçerli araba vardır birinci ve en kralı passat tır bakın wv demiyorum özellikle passat altın lira gibi yolda bagırsan satılık passatım var diye hemen kaparlar :)

arkasından vectra gelir passat kadar konforlu degil zannediyorum ki fakat donanım olarak üstün bile gelebilir ne alacak olursan ol temiz olsun ucuzuna filan atlama yeter ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: -satana-

quote:

Biz de tartışalım ki bilmediğimiz kullanmadığımız araçları sahiplerinden dinleyelim düşüncesindeyiz. Ama siz tartışmasız diyorsanız bütün bu araçları kullanmış ve artısini eksisini değerlendirmişsiniz diye anlarım. Bize de anlatabilir misiniz

Ben ankarada ogreciyken Arabam 2004 vectra C Babadan kalma....
    Vectra c 1.6 comfort tuplu arac performans olarak benzinde cok ama cok iyi
    mekanikte cok saglam 312binde olmasina ragmen diri bir aracti onu cok ozledim valla...
    Inanilmaz yol tutuyor bende her ne kadar esp olmasada cok kez zorladim kic atma olasiligi yok denecek kadar az. Icin acik olsun elektrik arzasi sadece kapi sansorlerinde oluyor. onun haricinde tas gibidir vectra c ler bana kalirsa tasarimlari hala cok hos gerek ic aydinlatmasi olsun gerek ambians hakkaten hos... Aklina bisi takilirsa hemen sorabilirsin

Opel Vectra'nın 2006 sonrası C2 kasası çok daha güzel duruyor bence. Aramalarım onlar üzerine daha yoğun açıkçası. Ama dediklerinizi çoğu vectra sahibi arkadaşımdan da duydum. gerçekten ağır başlı ve konforlu araçlar

• quote:

Orijinalden alıntı: opelmania

6 senedir vectra c comfort kullanıcısıyım, ilki 2003 model 1.6 comfortu 5 sene bindim yaklaşık 85 bin km yol yaptım birkez yolda giderken sol akis kesti, birkez de devir dayım pompası arıza yaptı onun dışında bir sıkıntı yaşamadım.

sonrasında onu satıp geçen sene temmuz ayında 2008 model c2 vectra aldım. aldığımda 70 bin km idi şu an 110bin km de. yaklaşık 1 senede 40 bın km yol yaptım. uzun yolda( eşim tekirdağlı ankaradan sık sık tekirdağa gidip geldim düğün öncesi hazırlıklar malum) kontak kapattırmış değil araç. o kadar memnunum o kadar seviyorumki aracı anlatamam. 200 tl ye 10bin bakımını yaptırıyorum gerçekten çok ekonomik.

ve şehir efsanelerine geçelim. bu araç için gitmiyor, çekmiyor, astra 1.3 cdti ler albea multijetler filan geç,yomuş bu araci, yok efendim rampalarda kamyonların arkasında takılıyomuş. bunu söyleyen arkadaşların gerçekten arabalardan bilgisi yok sanırım. iki hafta önce ankaradan alanya ya gittim malum seydişehir akseki rampalarını bilirsiniz. vectra c2 aracımla tırmanma konusunda en ufak bir sıkıntı yaşamadım.
    ayrıca belirtmeliyim ki bu araç konfor ve guvenlik aracı. ama bıraz performans istiyorsanız 3-4 devir arasında vites değişimi yapın uzun yolda utandırmaz. maksimum hız sorarsanız lpg de 205 gördüm.

yakıt konusunda da bilgi vermem gerekirse lpg de. alanya ya giderken gecen senec1.99 dan depoyu doldurdum 86 tl ye toplam 550 km yol yaptı. km de ort:155 kr yaktı.
    saygılar
    araç konusunda bilgi almak isteyenlere memnuniyetle yardımcı olurum

Bu konumu 6 7 ay once vectra c konusunda paylasmistim. On senedir opel kullanicisiyim. Suan ki aracim yeni astra sedan 1.4 otomatik vites. Opel kullanan baskasini zor begenir. 2008 model vectrami mart ayinda 3 parca boyali sekilde 30 bin tl ye sattim. Alirsan 2008 model tercih et. Lpg ile cok uyumlu ecotec motor. Sorun varsa sor kardesim.

Çok teşekkür ederim opelmania. Ben de hem kasa güncelliği hem de motorunun ywinport olması nedeniyle 2006 sonrası vectralara yoğunlaştım. Ankara'da oturuyoruz galiba ikimizde. Bu nedenle sizin beni daha iyi anlayacağınızı düşünüyorum. Şöyle ki; malum Ankara'mızda lpg'yi 2,35 gibi fiyatlardan alabiliyoruz. Diğer şehirler 2.70 gibi fiyatlardan alırken. İşte bu durum Ankara'da lpgli araçları özellikle şehir içinde dizellerden bile avantajlı hale getiriyor. Hesap şu:

Listedeki araçlardan en az ş.içi değere sahip olan araçlar 407 ve C5 1.6 HDI. Şehir içi tüketimleri 6,8 lt. 4.44 liralık mazot fiyatı ile km.de yaklaşık olarak 0,28 lira yakıt tüketimi var. Vectra C2 ise ş.içi 9,2 lt benzin tüketiyor. lpgnin %20 daha fazla yaktığını hesaplarsak bu aracın ş.içi 11 litre lpg yaktığını buluyoruz. 2,35 ten aldığımız için lpg.yi 0,26 liralık tüketim değeri elde ediliyor. Bu durumda dizel ve lpg hemen hemen aynı değerlere geliyor.

• Aslında para konusu sıkışık olmasa dediğiniz yapılabilir tabii ki, mantıklı bir şey yapıyorsunuz sonuçta..

• quote:

Orijinalden alıntı: rahimavci

konya şartlarına göre konuşuyum 2 geçerli araba vardır birinci ve en kralı passat tır bakın wv demiyorum özellikle passat altın lira gibi yolda bagırsan satılık passatım var diye hemen kaparlar :)

arkasından vectra gelir passat kadar konforlu degil zannediyorum ki fakat donanım olarak üstün bile gelebilir ne alacak olursan ol temiz olsun ucuzuna filan atlama yeter ki

Doğru söylüyorsun Rahimavcı. İşte bu altın lira özelliğinden dolayı özellikle tam lpg uyumlu en güncel modeli olan 2004-2005 passatlara 40 bine kadar fiyatlar isteniyor.

• Vectra alirsan eger usta konusunda yardimci olurum. 10 senedir devamli gittigim usta var baskent sanayiinde.

• Tabii ki cok iyi olur. Ustasını bulduk, vectra yi bulmak kaldı. Umarım bu konuda da çok beklemem temiz bir vectra bulurum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rahimavci

konya şartlarına göre konuşuyum 2 geçerli araba vardır birinci ve en kralı passat tır bakın wv demiyorum özellikle passat altın lira gibi yolda bagırsan satılık passatım var diye hemen kaparlar :)

Doğru söylüyorsun Rahimavcı. İşte bu altın lira özelliğinden dolayı özellikle tam lpg uyumlu en güncel modeli olan 2004-2005 passatlara 40 bine kadar fiyatlar isteniyor.

Çok konuştum biliyorum ama sunuda söylemeden gecemeyecegim 1.6motor yakıt iyide olsa performans üzüyor biraz

Ha bu arada yag yakma olayı motor eskimeden ortaya Çıkmaz benim aracim 180 binde çok şükür yok öyle birşey

• Performans benim önceliklerim arasında ilk üçte değil. Bu nedenle 0 dan 100 e 12 snde çıkıyormuş çok da önemli değil. Bir kaç tanıdık galericiye de haber bıraktık. Uygun bi vectra denk gelirse haber verecek. Artık beklemeye başlıyoruz. Vectra, passat ve 407 için yattık pusuya

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.