Şimdi Ara

Passat-Octavia-Vectra-407-C5'ten hangisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
1
Favori
2.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, 2005 model HB Focus aracımı satmayı düşünüyorum. Alacağım arabanın da D sınıfı olmasını istiyorum. Yaşım 33. Araçtan beklentilerim konfor, güvenlik ve bagaj genişliği. Ankara’da oturuyorum. yani LPG diğer şehirlere oranla avantajlı fiyatta (2,35 lt.si). İş yerim ile evim arası 2 km. her gün araba kullanmak durumundayım. Bayramlarda ve uzun tatillerde Ankara-Malatya ve Ankara – Afyon arası yol yapıyorum. Bütçemiz maksimum 30 bin lira. Baktığım araçlar ise 2004-2005 passat 102 hp benzin-lpg, 2005-2008 A5 kasa Octavia 102 hp benzin-lpg, 2004-2005 vectra C kasa 100 hp benzin-lpg ve 2006 sonrası C2 kasa Vectra 105 hp benzin-lpg. Bunların dışında da 2007-2008 model 1.6 HDI Peugeot 407 110 hp ve 2006-2008 orta kasa C5 1.6 HDI 110 hp modelleri var. Bu model deryasında tavsiyelerinizi almak isterim.

• 2005 model civarı avensisleride seçeneklere eklemenizi öneririm... benim önerim avensis...
  • yüksek model al
  • yüksek model al
  • yüksek model al
  • c5
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkaninkilici

Merhaba arkadaşlar, 2005 model HB Focus aracımı satmayı düşünüyorum. Alacağım arabanın da D sınıfı olmasını istiyorum. Yaşım 33. Araçtan beklentilerim konfor, güvenlik ve bagaj genişliği. Ankara’da oturuyorum. yani LPG diğer şehirlere oranla avantajlı fiyatta (2,35 lt.si). İş yerim ile evim arası 2 km. her gün araba kullanmak durumundayım. Bayramlarda ve uzun tatillerde Ankara-Malatya ve Ankara – Afyon arası yol yapıyorum. Bütçemiz maksimum 30 bin lira. Baktığım araçlar ise 2004-2005 passat 102 hp benzin-lpg, 2005-2008 A5 kasa Octavia 102 hp benzin-lpg, 2004-2005 vectra C kasa 100 hp benzin-lpg ve 2006 sonrası C2 kasa Vectra 105 hp benzin-lpg. Bunların dışında da 2007-2008 model 1.6 HDI Peugeot 407 110 hp ve 2006-2008 orta kasa C5 1.6 HDI 110 hp modelleri var. Bu model deryasında tavsiyelerinizi almak isterim.

O listeye kesinlikle mondeo eklenmeli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoLaN -- 21 Ağustos 2013; 16:38:21 >
  • Avensis'te hiz sabitleyici sadece 2.0 motorlarda var. Vergisini ödeyebileceğim sadece 2003 modeli olacak. Tabi şehir ici yakıtını da düşünmeli. 1.6 ilanlara göz atinca comfort modelinin boş olduğu görülüyor. Elegant için de biraz fazla isteniyor gibi geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

Orijinalden alıntı: serkaninkilici

Merhaba arkadaşlar, 2005 model HB Focus aracımı satmayı düşünüyorum. Alacağım arabanın da D sınıfı olmasını istiyorum. Yaşım 33. Araçtan beklentilerim konfor, güvenlik ve bagaj genişliği. Ankara’da oturuyorum. yani LPG diğer şehirlere oranla avantajlı fiyatta (2,35 lt.si). İş yerim ile evim arası 2 km. her gün araba kullanmak durumundayım. Bayramlarda ve uzun tatillerde Ankara-Malatya ve Ankara – Afyon arası yol yapıyorum. Bütçemiz maksimum 30 bin lira. Baktığım araçlar ise 2004-2005 passat 102 hp benzin-lpg, 2005-2008 A5 kasa Octavia 102 hp benzin-lpg, 2004-2005 vectra C kasa 100 hp benzin-lpg ve 2006 sonrası C2 kasa Vectra 105 hp benzin-lpg. Bunların dışında da 2007-2008 model 1.6 HDI Peugeot 407 110 hp ve 2006-2008 orta kasa C5 1.6 HDI 110 hp modelleri var. Bu model deryasında tavsiyelerinizi almak isterim.

O listeye kesinlikle mondeo eklenmeli.

Mondeo''nun şehir içi yakıti listedeki diğer araçlardan yüksek diye biliyorum. Ama emin değilim. Değiştirmek istediğim aracının da ford olması nedeniyle farklı marka deneyimi de iyi olur kanaatindeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: sissil

c5

Cevabınız için teşekkürler. Sizce hangi sebepler c5i öne çıkarıyor?

• c5 ve 407 aynıdır fakat ben olsam c5 alırdım yükselip alçalabilen süspansiyon sistemi var
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogzdrk

c5 ve 407 aynıdır fakat ben olsam c5 alırdım yükselip alçalabilen süspansiyon sistemi var

Aslında 407 üzerindeki en önemli endişem altının yere yakın olması. Ama c5ten de çok daha yakışıklı namussuz :) peki benim ilk mesaja yazdığım bilgileri göz önüne alırsak benzinli ler ve dizeller arasında nasıl bir yorum yapılabilir sizce?

• Lpgli mondeonun yakit olarak digerlerinden farki yok.arti guncel bir kasaya sahip

• serkaninkilici S kullanıcısına yanıt
    benzinli modeller arasında tercihim 2006 sonrası vectra olurdu hep model çok eski olmaz hemde konforlu bir araçtır 407 nin görünüşü güzeldir yakıtıda üzmez ama dediğiniz gibi yere çok yakın tercihim kendini kanıtlamış 1.6 hdi motorlu bir 407 alırdım gerekirse karter koruma yaptırım dikkat ederek binerdim
  • Temiz bir 407 bulun bence. Hem dizel hem de daha yakışıklı bir araç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

Lpgli mondeonun yakit olarak digerlerinden farki yok.arti guncel bir kasaya sahip

Son kasa mondeo 2008den itibaren var diye biliyorum. Bu kasalarda temiz ilanları 35 bin üzerinde bulabiliyorsunuz. Önceki kasa da kuzenimde vardı. Çok sıkıntı çekti yakıtından ve şanzuman dan.

• quote:

Orijinalden alıntı: ogzdrk

benzinli modeller arasında tercihim 2006 sonrası vectra olurdu hep model çok eski olmaz hemde konforlu bir araçtır 407 nin görünüşü güzeldir yakıtıda üzmez ama dediğiniz gibi yere çok yakın tercihim kendini kanıtlamış 1.6 hdi motorlu bir 407 alırdım gerekirse karter koruma yaptırım dikkat ederek binerdim

Aslında kasa çekiciliği olarak en yakışıklısı 407 dediginiz gibi. Passat in ikinci eldeki gücü 200 bine gelmiş araçları bile 28_30 bine çekiyor.

• Yakınlarda 2004 Vectra C Edition aldık;
    Yakışıklı, donanımlı, güvenli ve konforlu bir araba,
    Hız sabitleyeci ve çift yönlü digital kilima dahil.

Araç çalışırken motor sesini duymadık ve hatta yanlışlıkla marşa tekrar basacaktık neredeyse, abartmıyorum!
    Kısa mesafe şehir içi ve çevre yolu kullanımında ses yalıtımı başarılı diyebilirim, viraj testi yapamadım,
    Ancak aracın ağırlığı sebebiyle yol tutuşunun sorun çıkartacağını düşünmüyorum.

Ben bu bütçe için 50-80.000 km aralığında elegance donanım Vectra C iyi bir seçenek derim,
    Kolay gelsin, selamlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alpine.

Temiz bir 407 bulun bence. Hem dizel hem de daha yakışıklı bir araç.

Umarım temiz bir 407 bulurum. Gerçi biraz zor bulunuyor. 1 haftadir düzgün bir 407 bulamadım ederi kıymetinde.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.