Şimdi Ara

pc kapanma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar pc mde kapanma sorunu var kasa yatık durumda iken çalışıyor dik durumda ise 1 2 dakika sonra restart atıyor monitörde kapanıyor ama kasa çalışmaya devam ediyor sonra kasanın arkasından pc yi kapatıyorum pc yi yatık duruma götürdüğümde hiç sıkıntı olmadan çalışmaay devam ediyor
    ramleri kontrol ettim sıkıntı yok
    işlemci üzerinde ki fanıda bugün değiştirdim yine sorun devam etti geriye güç kaynağı ve ekran kartı kaldı ekran kartım atix1650 512 mb yardımcı olursanız sevinirim yani dik pozisyonda çalışmamasını bir türlü anlıyamıyorum

• Ekran kartının yada diğer parçaların kasayla ve anakartla bağlantısında gevşeklik olabilir.Ekran kartı kasa yatay durumda iken dik durur, kasayı dikey konuma getirdiğinizde eğer iyi sabitlenmemişse resete yol açabilir.

İlk olarak bunları kontrol edin.

Eğer olmazsa sorun güç kaynağında...
  • ekran kartını söktüm taktım iyice sıkıştırdım şu anda yatık durumda ve hiç bir problem yok kasayı dikledimmi restart atıyor pc çalışmaya devam ediyor monitör göstermiyor kasanın arkasından kapatıyorum pc yi yatık pozisyonda tekrardan çalıştırıyorum sıkıtnı olmuyor
  • 1. İşlemci fanı yerine tam olarak sağlıklı oturmamış olabilir... Bir klipsi bile tam oturmasa sorun çıkarıyor nalet şeyler
    2. anakart altındaki sabitleyici vidalar gevşek ise kısa devreye yol açıyor olabilir...
    3. Power kaplon gevşek tam oturmuyorsa kısa devre yapabilir aynı şekilde ekran kartı girişi içinde olabilir...
  • teşekkür edeerim bilgilendirdiğin için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.