Şimdi Ara

Peugeot 206 far/sinyal kolu arizasi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
3.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Oncelikle merhabalar arkadaslar 2004 model peugeot 206 benzinli aracim var aracimda farlar bazen kendi kendine kapaniyor kolu oynatiyorum duzeliyor bazen sinyal veriyorum farlar yaniyor bazen sinyal verince 2 kere yanip bida yanmiyor yani ozetle far ve sinyal tertibati kafasina gore calisiyor

Elektrikciye gosterdim ve sinyal/far kolunun degismesi gerektigini soyledi buda tek degil butun olarak degisiyormus parcaci 900 tl fiyat bicti sok oldum.

bu sorunu nasil cozebiliriz illa kolun degismesimi gerekir tamiri mumkunmudur yardimci olursaniz sevinirim.

• Pahalıysa bütçene göre çıkmacılara balacaksın lakin 500’den aşağı bulamazsın gibime geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreGLC

Pahalıysa bütçene göre çıkmacılara balacaksın lakin 500’den aşağı bulamazsın gibime geliyor.
    Hocam 500 cikamaya verene kadar 0 alirim 900 tl konuyu acmamin sebebi ariza acaba sinyal kolundanmi baska biryeden olabilirmi bosuna para vermeyelim
  • Class Türkyoutube
    Com 2000 sinyal kolu tamiri I peugeot 307 I Toplama ve deneme işlemi
    https://www.youtube.com/watch?v=hDsKY5QGNA8&feature=youtu.be

Şurdan işinize yarayacak bir şey çıkabilir . Bazı parçaları ve sistemi ortak.

• ben eski aracım için Aliexpresten sinyal kolu almıştım. Turkiye'de fiyatları fazla; fakat aracımın gösterge ekranı arızalıymış.
  • Zamanında şirket aracının sinyal kolu için servis 500 tl istemiş bize getirdiler. İçinde kablo kopmuş lehim attık düzeldi. Anlıyorsanız içini açın kontrol edin. Yoksa tanıdık bir elektrikçiye götürün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vatay

ben eski aracım için Aliexpresten sinyal kolu almıştım. Turkiye'de fiyatları fazla; fakat aracımın gösterge ekranı arızalıymış.
    Sinyal kolunun tek degismedigini soyluyorlar 2 farkli yere gosterdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: bnym97

Zamanında şirket aracının sinyal kolu için servis 500 tl istemiş bize getirdiler. İçinde kablo kopmuş lehim attık düzeldi. Anlıyorsanız içini açın kontrol edin. Yoksa tanıdık bir elektrikçiye götürün.
    Malesef boyle seylerden hic anlamam zaten anladigim kadariyla parcanin sokulmeside oldukca zor airbag direksiyon vs ne varsa sokuluyor
  • Sinyal kolu tek değişmiyorsa neden tek satıyorlar 106 ile aynı kol sanırım iki yıl önce 80tl demişlerdi bana bilginiz olsun.
  • bozuk olan parça bu
    aliexpress.com
    US $1.34 43% OFF|Repair Plunger Floppy Indicator Stalk Switch Fit for Peugeot 206 307 406 Citroen DAV Comm2000| | - AliExpress
    https://www.aliexpress.com/item/4000042145740.html

değişimi biraz zor, el yatkınlığı yoksa komple kolu alın.
    aliexpress.com
    US $8.85 23% OFF|Car Turn Signal Indicator Switch Steering Column Horn Auto 96477533XT For PEUGEOT 1007 206 207 307 406 407 807|switch horn|indicator switchswitch auto - AliExpress
    https://www.aliexpress.com/item/32853638263.html

• Normal bir oto elektrikciye gosterdim.sen al sinyal kolunu ben takarim demisti.10 dkde takmisti
  • Arkadaslar haftasonu araci sanayiye goturecem sonucu burda yazarim
  • Hocam benimde far hep açık kalıyordu bazen kolu çevirince yanıyor bazen takılıyor kafasına göre sıkıntı oluyordu koldan falan oluyor dediler sonra sorunun bsi beyninde olduğu ortaya çıktı 1500 TL dediler hatta sıfırını bulamazsın bile dediler bende cikmacidan 300 TL almıştım kendim değiştim herhangi bir sorun kalmamıştı bu durum aklınızda bulunsun belki faydası olur .
  • Arkadaslar ancak bugun sanayiye gidebildim sinyal/far ve silcek kolu takim halinde degisti 900 tl parca+100tl iscilik sorun cozuldu
  • Eski 206 ım da da vardı bu sorun. Çözümü tamircinin dediği gibi değişim fakat 900 tl falan değil ben 200 tl ye değiştirmiştim 2 sene önce. 2 sene de 200 den 900 e çıkacak hali yok. Olsun da 400 olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dorukbisakinles

Eski 206 ım da da vardı bu sorun. Çözümü tamircinin dediği gibi değişim fakat 900 tl falan değil ben 200 tl ye değiştirmiştim 2 sene önce. 2 sene de 200 den 900 e çıkacak hali yok. Olsun da 400 olsun.
    Hocam cok arastirdim en az 10 yere sordum ama maalesef orijinal parca fiyati bu bandlardaydi
  • emir.ksk kullanıcısına yanıt
    Hocam 2 ay sonra yazıyorum ama bende de benzer bir sorun var. Sağa sinyal verince genellikle farlar yanıyor, gostergede de kısa far işareti yanıp sönüyör. Bazen yolda giderken kendi kendine farlar yanıyor, kola dokununca kapanıyor falan. Saçma sapan sorunlar yani. Yıllardır böyle biniyorum, önceden çok yüksek fiyat çıkarmışlardı da yaptırmadım. Eğer bu kolu değiştirince kesin düzelecekse sipariş edip elektrikçiye taktırayım. Ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oh Long Johnson

Hocam 2 ay sonra yazıyorum ama bende de benzer bir sorun var. Sağa sinyal verince genellikle farlar yanıyor, gostergede de kısa far işareti yanıp sönüyör. Bazen yolda giderken kendi kendine farlar yanıyor, kola dokununca kapanıyor falan. Saçma sapan sorunlar yani. Yıllardır böyle biniyorum, önceden çok yüksek fiyat çıkarmışlardı da yaptırmadım. Eğer bu kolu değiştirince kesin düzelecekse sipariş edip elektrikçiye taktırayım. Ne dersiniz?
    Yaylı parçayı değiştirmeye kimse uğraşmıyor. 2-3 saat boşluğunuz varsa ilk attığım linkteki parçayı alıp kendiniz değiştirin. 50-60 lira için uğraşmam derseniz kolu alıp elektrikçiye değiştirtin hatta kendiniz değiştirin ilk parçayı değiştirmekten çok daha kolay. Direksiyon altındaki kapağı kanırtarak sökün gerisini ufak tefek işler için el yatkınlığınız varsa halledersiniz 15 lira civarı ekstra vergi çıkıyor gelmesi 2-3 hafta sürüyor. 206-207 sersiinin nadir kronik sorunlarından birisi.

Sorun %100 bundan diyemem elbet, direksiyon zembereğinden olma ihtimali de var ama hala aynı aracı kullanıyorum bugüne kadar hiç görmedim şu yay dışında sorun yaşayanı.

• emir.ksk kullanıcısına yanıt
    Evet hocam kolu almayı düşündüm ben de. Yayı değiştirmek çok zor duruyor. 10 dolarlık fiyatı varmış denemeye değer bence. Bakayım bir yapabileceğim bir şey gibi duruyorsa yaparım, en kötü elektrikçiye taktırırım. Teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.