Şimdi Ara

Pilotajlık bolumu hakkinda bilgi verirmisiniz beyler bilen bi rehberlikcide yok!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler pilotajlik okumak istiyotlllruk ilen biri bilgi verebilir mi bu gencinize bi yardim edin lutfen PILOTAJLIK tercih verecem ama bilmiyorum hic birsey

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba, direkt pilotaj okumak biraz riskli. Ailenizin durumu çok iyi değilse tavsiye etmem. Bu yolu seçen arkadaşlara mümkünse çift anadal yapmalarını öneririm. İstihdam durumu Turizm ile doğrudan bağlantılı. Tip eğitimini karşılayan sadece 2 firma var bunlara giremezseniz yada ilan açmazlarsa tip eğitimi yaklaşık 40bin euro kendiniz karşılamak durumundasınız. Ondan sonra da iş garantisi yok. İş için beklerken lisans yenileme ve her sene sağlık kontörlü vs yine masraf. İşe girseniz bile ileride oluşabilecek bir sağlık koşullarından bir daha bu mesleği yapamayabilirsiniz.

Bu eğitimi veren uçuş okulları var yaklaşık 1,5 yılda ücret 60bin Euro civarı. Çalışanlara özel 2 yıl da lisans alabileceğin part time okullar da var.

THY ve Sunex'in yetiştirilmek üzere pilot programları var, iş garantili. Eğitiminizin masrafını ödüyor ve ileride maaştan düşüyor.

bir çok sınav ve mülakatlar var. Pilotaj okusan da okumasan da bu sınavları geçebilmen lazım.

Sonuç olarak elinde yedek bir mesleğin bulunmasını öneririm. Şu anda işsiz pilot fazlası olduğu söyleniyor. İleride ne olacağı da belli olmaz.

• ecool07 E kullanıcısına yanıt
    Peki turkiyedeki ve kibristaki uc ozel universiteden birinde pilotajlik okursam yillik fiyatlari 30 bin tl deniliyor onlar ne peki ??

• https://www.ozyegin.edu.tr/tr/ogrenci-hizmetleri/ucretler-ve-odemeler/2016-2017-akademik-yili-ucretleri

Asagıda açıklama var 45bin Euro uçuş ücreti ayrıca alınır diye. Sen yer derslerini üniversitede alıyorsun uçuş eğitimini uçuş okulunda. Anadolu ünv. hariç bütün Ünversitrlerde böyle.

Konuyla ilgili bir yazı:http://m.airporthaber.com/kose-yazilari/thy-tuzagi.html

• Keyeloisis kullanıcısına yanıt
    Yıllık otuz bin sadece okulun masraflari bunun yanında ucus eğitimi için yaklaşık 150 bin TL vermen gerek . Lütfen iyi araştırmadan seçim yapma ciddi mağdur olursun . Devlet Üniversitesi olarak sadece Eskişehir Anadolu Üniversitesi var bildiğim kadarıyla o da çok yüksek puanlarla alıyor onun dışında inanılmaz pahali bu bölümü okumak. Üniversite mezunu olsan thy nin pilotluk kurslarına katilabilirdin ama önce 4 yıllık fakülte mezunu olman gerekiyor

• İssiz pilot mu ? Tam tersine şu olaylar yüzünden pilot açığı vardır hatta.Bence kendin netten araştır hocam buraya fazla güvenme

• Egecell3456 E kullanıcısına yanıt
    Bende kardesim icin arastiriyorum ozel universite ucretli sekilde 30 bin deniliyor ve her turlu vaatte veriliyor ama gercekci degil ve pilot olmak bu kadar basit degildir bencede bayagi para gerekiyordur ayrica ingilizce iyi olmali yetenek sinavlarini gecmelisin ucrette eger dedigin gibi sonrasinda kurslar icin ayriysa yolun basinda birakir bizim ki herhalde 150 bin ne demek degil mi

• quote:

Orijinalden alıntı: Keyeloisis

Bende kardesim icin arastiriyorum ozel universite ucretli sekilde 30 bin deniliyor ve her turlu vaatte veriliyor ama gercekci degil ve pilot olmak bu kadar basit degildir bencede bayagi para gerekiyordur ayrica ingilizce iyi olmali yetenek sinavlarini gecmelisin ucrette eger dedigin gibi sonrasinda kurslar icin ayriysa yolun basinda birakir bizim ki herhalde 150 bin ne demek degil mi

Yani söyle düşünün 120 bin + 150 bin e bu çocuğun masraflari kalacak yer filan derken ki okul bittikten sonra da alması gereken sertifikalar olacak 350 bin tlyi bulacak, bu bolume özel bankalar kredi veriyor ama misliyle geri alıyor . He kendini amorti eder mi evet eder 3 sene civarında . Ama bilmiyorum her aile bu parayı veremez sanırım .üstelik çocuğun azmi de önemli sonuçta mühendislik gibi sayısal dersler görecek . Yıl uzatirsa büyük masraf yaz okuluna kalırsa yine aynı şekilde masraf . Siz dediğim şekilde yapın eğer çok istiyorsa 4 yıllık bir üniversite bitirsin . Sonra Türk Hava Yollarinin kursuna gitsin ücretsiz . Zaten is garantili kendi elemanlarını yetistiriyorlar .

• quote:

Orijinalden alıntı: Keyeloisis

Bu arada sivil havacılık bölümlerini de araştırın onların da önü çok açık . Sivil Havacılık ve Ulaştırma isletmeciligi olarak geçiyor yine 4 senelik bölümler . Yer kaptanı olabiliyorlar ki pilotun da amiri demek bu . Sonra calismaya başlayınca kendi çok isterse okur kendi parasıyla. Ben simdi 18 yaşında olsam kesinlikle sivil havacılık denerdim.

• Eskişehirliyim ben Anadolu Üniversitesine senelik 30 kişi başvuruyor mülakat oluyor ve yaklaşık 20 tanesi eleniyor kalan 10 kişidende hepsi bitiremiyor zaten bölümü bırakan çok duydum. Çünkü en ufak bir göz rahatsızlığında iş hayatın sona eriyor.

• leyls1 kullanıcısına yanıt
    Yok öyle birşey hocam bende öyle diyordum fakat öyle değilmiş iş
  • hocam forumda havacılık bölümü adı altında pilot bir abimiz soruları cevaplıyor oraya bakabilirsin. Yada aklına takılanları sorabilirsin elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
  • kjkszpjmr2 K kullanıcısına yanıt
    Hocam abimizle nasil.iletisime gecerim profili falan varsa atabilir misin

• Keyeloisis kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/pilotluk-hakkinda-soru-cevap--108312049

burda aklına takılan her türlü sorunun cevabını bulabilirsin hocam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.