Şimdi Ara

PlayVision BTH033 Bluetooth 4.0 Kulaklık ( 3.5mm AUX IN + USB ) *** İNCELEME

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
3
Favori
8.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Uzun bir araştırma sonucu ipad’im ile müzik dinlemek için aradığım bluetooth kulaklığı buldum. Sürekli forumlarda ve internette yaptığım aramalar ve incelemeler sonucunda ilgili linktekihttp://www.ereyon.com.tr/urun/playvision-bth033.aspx ürünü aldım.
    Bu kulaklığı almaya nasıl karar verdim;

• Öncelikle kulaklık Bluetooth 4.0 iletişim teknolojisine sahip ki ipad 4 te aynı teknoloji mevcut, performansının daha kaliteli ve sorunsuz olacağını düşündüm. Diğer markaların ipad bağlantılarında sorun olduğunu bazılarının ise ayrı dongle ile bağlantı kurabildiklerini okumuştum.

• Kulaklık şeklinin alışılmış yuvarlak iç boş değil de dikdörtgen ve içi dolu olmasından dolayı kulağıma baskı yapmadan daha rahat kullanacağımı düşündüm.

• Kulaklık hem 3.5mm aux bağlantı kablosu hem de usb bağlantı kablosu ile çalışabilmekte. Bluetoothu olmayan cihazlarla yada bataryasının bittiği anlarda dahi cihazı kullanabiliyorsunuz. Bu özellik Creative WP-350 yerine bu kulaklığı tercih etmeme neden oldu diyebilirim.

• Kulaklığı dahili mikrofonu sayesinde ve üzerindeki çok fonksiyonlu tuşlar ile telefonunuz ile de kullanabiliyorsunuz.

• Kulaklık aynı anda iki farklı cihaz ile bağlantı kurabiliyor, mesela ipad ile müzik dinlerken diğer tarafta çalan telefonunuzu çok rahat cevaplayabiliyorsunuz.

• Benim için ikinci alternatif Creative WP-350 idi. Fakat bu kulaklığın teknolojisi ve extra özellikleri daha ağır bastı.

• 3 yıldır problemsiz kullandığım playvision decoder'den dolayı markayı ve kalitesini az çok biliyordum.

Yukarıda bahsettiğim sebeplerden dolayı aldığım kulaklığım 6 gün önce elime ulaştı. Büyük bir hevesle kutusundan açıp ilk olarak ipadim ile bağlantı kurarak ilk müzik dinleme deneyimimi gerçekleştirdim. Farklı türlerde dinlediğim müziklerde bass ve tizlerin, enstrümental şarkılarda ise seslerin detayının umduğumdan daha kalite olduğunu farkettim ve bir oh çektim, çünkü en çok korktuğum şey bu zevki alamamaktı ki 200 tl para verdik sonuçta J

Test ettiğim şarkılar:

• Santa Esmeralda - House Of The Rising Sun ( özellikle 05:07 den sonraki soloların detayı muhteşem max. Sesle bile çatlama yapmadan dinleyebiliyorsunuz)

• Loreena Mckennitt - Mummers dance ( tüm enstrümanların detayı muhteşem)

• Macklemore & Ryan Lewis - Can't Hold Us ( şarkıdaki derin basslar ve trompet sesleri muhteşem)

Kulaklığı evdeki diğer cihazlar ile de bağlantı kurarak test ettim, Dell laptop ve Nokia E52 telefon ile de sorunsuz bir şekilde bağlandı. Telefonla yaptığım görüşmelerde karşı tarafa sesin çok net ulaştığını gördüm, ayrıca kulaklıktan da gayet net ses alınıyor. Kulaklığın üzerindeki tuşların kullanımı da oldukça basit. Laptop üzerinden izlediğim hd filmlerdeki ses kalitesi de oldukça tatmin edici yani evde kimseyi rahatsız etmeden film izleyip müzik dinleyebilirsiniz bu kulaklıkla.

PC ile kullanımda hem AUX girişi hem de USB kablo ile bağlamayı test ettim. Dell latop'un ses kartı çok kaliteli olmadığı için bluetooth bağlantıya göre daha düşük bir ses kalitesi aldım. Fakat USB bağlantıda ses kalitesi çok güzel. Ayrıca bir ses kartı almanıza gerek kalmayacak kadar güzel. Yalnız bir noktayı belirteyim. Kutudan USB kablo çıkıyor fakat bu kablo tamamen şarj amaçlı. Data özelliği yok. Dolayısı ile PC ye taktığınızda bir fonksiyonu olmuyor. Evdeki fotoğraf makinasının kablosunu kullanmak zorunda kaldım. Eksi bir nokta olarak belirtmek isterim.

Malzeme kalitesi, Media Mark'ta incelediğim diğer bir çok kulaklığın çok çok ilerisinde. Üst plastik yapısı HTC One X telefonların arka kapağına çok benziyor. Mat ve parmak izi bırakmıyor. İç kısmı ise yumuşak plastik bir dokuya sahip. Araba konsollarındaki anti bakteriyel kaplamalara benziyor. Kulak pedleri çok yumuşak ve ses yalıtımı çok güzel. Süngerden ziyade yumuşak bir şöleyi andırıyor. Sanırım bu sayede bass'ları dağıtmadan derinlemesine verebiliyor.

Ayrıca kulaklığın pil süresi de ürünün özelliklerinde belirtildiği kadar var, ilk şarj ettiğimden beri yaklaşık günde 3-4 saat ipad ile kullanıyorum ve bugün yani 6 gün sonra pili bitti. Bu da kulaklığın ve ipad 4 ün her ikisinin de bluetooth 4.0 iletişim teknolojisine sahip olmasından kaynaklı sanırım. ( Alttaki fotoda görüldüğü üzere kulaklığın pil seviyesi ipad ekranında görülebilmektedir.)

Benim asıl amacım ipadimi kullanırken yani gerek müzik dinlerken gerekse de oyun oynarken gerçek ses kalitesini almaktı ki bu kulaklıkla bu amacıma ulaşmış oldum. Tabii kulaklığı diğer cihazlarla da istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Kısacası bu fiyata bu performans ve malzeme kalitesi beni oldukça tatmin etti, ilgilenen arkadaşlara tavsiye ederim.

PlayVision BTH033 Bluetooth 4.0 Kulaklık ( 3.5mm AUX IN + USB ) *** İNCELEME PlayVision BTH033 Bluetooth 4.0 Kulaklık ( 3.5mm AUX IN + USB ) *** İNCELEME PlayVision BTH033 Bluetooth 4.0 Kulaklık ( 3.5mm AUX IN + USB ) *** İNCELEME PlayVision BTH033 Bluetooth 4.0 Kulaklık ( 3.5mm AUX IN + USB ) *** İNCELEME

@Heil__ arkadaşımızın kulaklık ile ilgili yorumunu kendisinin izni ile ekliyorum. 15 Ağustos 2013

Veeee Mutlu Son.. Kulaklığı Alıp uzunca bir süre denemiş bulunmaktayım ben de..

Daha önce de paylaştığım gibi bir çok Bluetooth Stereo Kulaküstü kulaklık kullanma ve deneme fırsatım oldu.. Bunlardan en ideali benim için " Nokia BH-905i " modeliydi. Bu zamana kadar...

Öncelikle şunu söylemeliyim, bu kulaklık piyasadayken ve 200 TL fiyatı varken pahalı abilerine para vermek cidden pek mantıklı değil.. Ses çıkışı, kalite olarak da ses seviyesi olarak da çok üst düzeyde. Tabi ki dahili ses çipinin kalitesi buna baya etki ediyor.. Bana göre Bluetooth 4.0 ın en büyük katkısı bağlantı kopması sorununu çok daha aza indirgemesi.. Bu zamana kadar kullandığım birçok kulaklıkta telefonun seri hareketleri sonucu milisaniyeler mertebesinde kesintiler oluyordu. Bu kulaklığı gayet zor koşullarda da denedim, müzik çaları çantaya koyup salladım, koştum, hızlıca uzaklaştım yakınlaştım.... Bir kez olsun ses kesintisi yaşamadım.

Ses çıkışı: Kalite olarak Bh905i den daha kaliteli.. Çok fazla bir fark olmasa da doygunluğu hissedebiliyorsunuz. Ses seviyesi yüksekliği olarak ise kesinlikle Bh905-i den daha yüksek.. Hatta en az %30 seviyesinde daha yüksek. Ayrıca USB ile bilgisayara bağladığınızda yine üstdüzey kalitede ses çıkışı alabiliyorsunuz..

Ses İzolasyonu: BH 905-i ye göre Biraz daha fazla ses veriyor dışarıya.. Kulaklık yastıkları ve içerisindeki dizayn cidden hatırı sayılır bir şekilde sesin dışarı çıkışını engelliyor. Ama yine de dışarıdaki biri hangi şarkıyı dinlediğinizi rahatlıkla kestirebiliyor. Dışarıdaki seslerin kulağınıza gelmesini ise azaltabiliyor. Müzik dinlemeden bile kulaklığı kulağınıza taktığınızda; tıpkı diğer kulağınızı saran kulaküstü kulaklıklar gibi; gürültü de azalma olduğunu farkediyorsunuz.. Açıkçası yastıkları düz olduğu için bunu beklemiyordum, sürpriz oldu :) Tabi bu konuda BH-905i yi bi kenara koymak lazım çünkü Active Noise Cancellation Teknolojisine sahip bu kulaklık bu konuda rakipsiz diye düşünüyorum.. Uçağa bindiğimde müzik dinlemesem bile kulaklığı tıpaç olarak kullanıyordum :)) Zaten pahalı olmasının asıl sebebi de bu..

Ergonomi: Fazla Rahat :) Kulaklığın üst kısmındaki yastık sayesinde başınızdaki varlığı sizi hiç rahatsız etmiyor.. Kulak yastıkları kulağınızı tam kapamadığı için benim bu tip kulaklıklarda "boğulma" diye nitelendirdiğim duyguyu yaşamıyorsunuz.. Terleme ise malesef sıfır değil.. Kullanmış olduğum Diğer kulaklıklara göre çok daha az miktarda da olsa belirli bir süre sonra az da olsa terleme hissedebiliyorsunuz.. Ben fazla terleyen bir insanım, buna rağmen kesinlikle bu konuda da en problemsiz kulaklığım..

Tek eksisi: Benim kullanma esnasında yaşadığım bir tek problem oldu.. Aslında çoğunuza göre bu bir problem olmayabilir ama yine de söylemekte yarar var.. Ben, naçizane, Elektrik - Elektronik mühendisiyim.. Çipin sahip olduğu DSP teknolojisinden kaynaklandığını düşündüğüm sürekli bir frekans gürültüsü var (Kalın fazda).. bunu başlangıçta fark bile etmiyorsunuz.. ancak uzun süre müzik dinlediğinizde kulaklığı bir süre kulağınızdan çıkarma ihtiyacı hissedebiliyorsunuz.. Dediğim gibi, bu aslında çok önemli değil ama ince eleyip sık dokuyanlar için yinede yazma gereği duydum..

Geleyim kendi sonucuma... bu zamana kadar kullandığım en ideal kulaklık.. Başınızdan kaymıyor, çok güzel oturuyor.. Ses seviyesi gayet iyi, Ses kalitesi de öyle.. BAzı şarkılarda daha önce farketmediğiniz enstrumanlar duyabilirsiniz.. Benim görüşüm, iyi bir kulaklık almak isteyenlerin kesinlikle daha fazla para vermemesi; normal bir kulaklık alacaklarında azıcık paraya kıyıp iyi bir kulaklık olarak bunu alması :) Bu arada, müzikçalar olarak ipod touch 5g kullandım, bu mesajı da oradan yazıyorum zaten :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersanturk -- 15 Ağustos 2013; 11:30:14 >

• Öncelikle hayırlı olsun ben 4-5 senedir Samsung SBH 500 isimli kulaklıgı kullanmaktayım

ve cok memnunum ancak malesef cevremdekılerın hor kullanımları sonucu bır kac defa kırıldı japon yapıstırıcı ıle yapıstırdım ama bır kere kırıldı ya artık bellı aralıklarla kırılıyor cesıtlı yerlerınden oldukca yıprandı ama cok memnundum bır cok telefonla kjullandım cok tatmın ettı su an LG nexus 4 kullanıyorum ama bu yıpranmadan oturu kırılmalardan sıkıldıgım ıcın yenı bıur arayıs ıcındeyım bugun sizin aldıgınız bu kulaklıgı arastırdım internette an ıtıbarıylede ıncelemenızı gordum sevındım sorucagım sorular ıcın bır muhatap buldugum ıcın aslında özellıkleri oldukca guzel kagıt üzerinde tek cekıncem ses kalıtesı ve malesef denemeden karar verılebılecek bır sey degıl bence belkı elınız SBH 500 olsa kıyas rıca edebılırdım amma malesef artık o urunun satısı yok olsa bır an dusunmeyecem alıcam ebay , amazon hak getıre :( neyse hayırlı olsun aklıma takılan bır sey olursa sıze danısırım bende playvision un avrupa yakasındakı merkezıne gıdıp denerım belkı yada media merkt vb tekno magazalarda bulursan denıyecem ses konusunda sbh ın altında kalmazsa alıcam ve tek hosuma gıtmeyen yonu sızın memönun kaldıgınız kısımlardan bırı olan dıkdorkgen ped kısımları samkı yuvarlak kulagı ıcıne hapseden yapıda olsa hep daha ıyı durur kafada dusmez hemde basları daha net alırız , dısarı verılen sesınde azalmasını saglar neyse bakalım arastırmalara devam size tekrar hayırlı olsun bende muhtemeldır kısa zamanda sıze katılacam daha ıyı bır alternetıf bulamazsam

• Baxı kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam.

Ses kalitesi hususunda açıkcası başlarda çekincem oldu. Fakat aldıktan sonra beni ciddi manada tatmin etti.

Kulak pedleri klasik olanlara göre kesinlikle daha rahat. Sizin yazınızı okuduktan sonra kulaklığı kafama taktım ve hızlı bir şekilde ileri geri kafamı salladım...:) Çok hafif bir oynama oluyor. Taç kısmındaki kafa yastığını baya geniş tutmuşlar. Bu yastık kafadan çıkmasını ve kaymasını engelliyor sanırım. Direkt pedlere kalsa dediğiniz gibi çıkma eğilimi olabilir. Hızlı adım yürüyüş ve koşu için de uygun olmayabilir.

Dışa ses vermeme hususunda klasik kulaklıklara göre bence daha başarılı gibi. Sanırım bunun sebebi ped şeklinden ziyada normal sünger kullanılmamış olması. Ereyon sitesinde resmi vardı. Değişik bir malzeme. Bu sebep ile sesi dağıtmadan kulağa verebiliyor.

Deneyerek alma şansınız varsa sizin için daha güzel olur. İçinize sinerek alırsınız böylece. Malesef istanbul'da olmadığım için benim böyle bir şansım olmadı.

Umaraım gönlünüze göre olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersanturk -- 15 Temmuz 2013; 0:05:28 >

• ersanturk E kullanıcısına yanıt
    İnceleme için teşekkürler. 2 gündür araştırıyorum. En aklıma yatan bu kulaklık oldu. Bu gün gidebilirsem medya markt taki bluetooth kulaklıklara bakacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrazyHunter81 -- 21 Temmuz 2013; 13:38:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CrazyHunter81

İnceleme için teşekkürler. 2 gündür araştırıyorum. En aklıma yatan bu kulaklık oldu. Bu gün gidebilirsem medya markt taki bluetooth kulaklıklara bakacağım.
    Kendi açtığım konudan sonra mesajımı burayada eklemek isterim.

Dün süpürge bakma niyeti ile media markta gittim.

Gitmişken bluetooth kulaklıklarıda inceledim. Resimden de görüleceği üzere baya model inceledim. En çok dikkatimi çeken Beats Audio ve Creative wp300 oldu. Fakat WP300'ün kulak fincanları tahminimden küçük çıktı. Bu sebep ile basslar biraz yetersiz. Dahili mikrofonu yok ve telefon görüşmesi yapamıyorsunuz. Beats Audio gayet güzel fakat fiyat 699 TL olunca bana hitap etmedi.:)

Açıkcası @ersanturk arkadaşın önerdiği playvision bth033 kulaklık şekil ve teknik özellik olarak çok hoşuma gitti. Fakat teknoloji firmalarında bulamadım. Fırsat bulabilirsem playvision firmasının şirinevler'de bulunan ofisine gidip kulaklığı denemeyi düşünüyorum.

Şimdilik durumlar böyle.

• quote:

Gitmişken bluetooth kulaklıklarıda inceledim. Resimden de görüleceği üzere baya model inceledim. En çok dikkatimi çeken Beats Audio ve Creative wp300 oldu. Fakat WP300'ün kulak fincanları tahminimden küçük çıktı. Bu sebep ile basslar biraz yetersiz. Dahili mikrofonu yok ve telefon görüşmesi yapamıyorsunuz. Beats Audio gayet güzel fakat fiyat 699 TL olunca bana hitap etmedi.:)

Açıkcası @ersanturk arkadaşın önerdiği playvision bth033 kulaklık şekil ve teknik özellik olarak çok hoşuma gitti. Fakat teknoloji firmalarında bulamadım. Fırsat bulabilirsem playvision firmasının şirinevler'de bulunan ofisine gidip kulaklığı denemeyi düşünüyorum.

Şimdilik durumlar böyle.

Alıntıları Göster
    Hocam bence hiç kendini yorma, ben cihazı aldım ve 10-15 gündür işte, serviste iphone 5 ile sürekli kullanıyorum.
    uzun yolda mini ipad ile sinema keyfide yaptım.
    ses kalitesi, donanım kalitesi , teknik özellikleri ile piayasada bu kalitede alabileceğin alternatifi olmayan bir cihaz. ( tabi 699 tl veririm demezsen. )
    kesinlikle tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ha_kan78 -- 29 Temmuz 2013; 16:02:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ha_kan78

Hocam bence hiç kendini yorma, ben cihazı aldım ve 10-15 gündür işte, serviste iphone 5 ile sürekli kullanıyorum.
    uzun yolda mini ipad ile sinema keyfide yaptım.
    ses kalitesi, donanım kalitesi , teknik özellikleri ile piayasada bu kalitede alabileceğin alternatifi olmayan bir cihaz. ( tabi 699 tl veririm demezsen. )
    kesinlikle tavsiye ederim.

Alıntıları Göster
    Ürün bugün elime geçti. Sıcağı sıcağına düşüncelerimi paylaşayım dedim.

5-6 yıldır nota, solfej dersleri alarak amatör olarak müzikle ilgilenmeye başladım. Enstrüman da çalıyorum. Bu süreçte müzik kalite standartım sürekli arttı.
    Creative ve Philips'in 50-60 liralık kulaklıklarını kullanan beni anca Sennheiser keser oldu. Bu sene başlayan iş - servis - ev arasındaki maratondan dolayı kablolardan sıkıldım ve bluetooth kulaklıkları incelemeye başladım ama istediğim kalitede bir kulaklık 500 - 600 lira civarında. Malum markaları biliyorsunuz

Diğer markalara alternatif olarak, Ses kalitesi / Şarj ömrü / Özellikle baslar / Tasarım / Fiyat bazında incelediğimde benim için ideal bir kulaklık.

Alternatif müzikle de ilgineniyorum ve küçük grupların konserlerini takip etmeye çalışıyorum. Bunun için konserin havasını hissetmenin benim için ayrı bir keyfi var. Konserde dinlercesine davulların zillerinin sesini duymak beni en çok mest eden özelliklerinden oldu.

Örnek olarak "Meriva - İkinci Bir Sebep" dinleyin derim...

• quote:

Orijinalden alıntı: glasyo

Ürün bugün elime geçti. Sıcağı sıcağına düşüncelerimi paylaşayım dedim.

5-6 yıldır nota, solfej dersleri alarak amatör olarak müzikle ilgilenmeye başladım. Enstrüman da çalıyorum. Bu süreçte müzik kalite standartım sürekli arttı.
    Creative ve Philips'in 50-60 liralık kulaklıklarını kullanan beni anca Sennheiser keser oldu. Bu sene başlayan iş - servis - ev arasındaki maratondan dolayı kablolardan sıkıldım ve bluetooth kulaklıkları incelemeye başladım ama istediğim kalitede bir kulaklık 500 - 600 lira civarında. Malum markaları biliyorsunuz

Diğer markalara alternatif olarak, Ses kalitesi / Şarj ömrü / Özellikle baslar / Tasarım / Fiyat bazında incelediğimde benim için ideal bir kulaklık.

Alternatif müzikle de ilgineniyorum ve küçük grupların konserlerini takip etmeye çalışıyorum. Bunun için konserin havasını hissetmenin benim için ayrı bir keyfi var. Konserde dinlercesine davulların zillerinin sesini duymak beni en çok mest eden özelliklerinden oldu.

Örnek olarak "Meriva - İkinci Bir Sebep" dinleyin derim...

Alıntıları Göster
    Valla bu yorumlardan sonra merakım bir kat daha arttı.

• quote:

Valla bu yorumlardan sonra merakım bir kat daha arttı.

Alıntıları Göster
    Merhabalar.. Öncelikle inceleme için teşekkür ederim.. Bu zamana kadar bir çok stereo bluetooth kulaklık deneme ve kullanma fırsatım oldu..

en pahalısı ve ideali Nokia BH-905i idi, onuda maddi sebeplerle satmak zorunda kaldım. Şimdi elimde Platronics back beat go kulak içi kulaklık var ama açıkçası memnun değilim..

Benim için öncelikli önemli olan elbette ses kalitesi; bununla ilgili beni fazlasıyla ikna ettiniz zaten :)
    İkinci olarak ise maksimum ses seviyesi.. Maksimum ses seviyesinde müzik dinleyen bir değilimdir genelde ama arada oraya getirip kulak zarıma zarar vermekten ciddi haz alıyorum :) Maksimum ses seviyesi nasıldır acaba? bakın; tatminkar mı diye sormuyorum, yüzünüzü güldürüyo mu diye soruyorum :)

Bir de takınca çok kaba durup durmadığını merak ediyorum?

Yardımcı olursanız sevinirim; tekrar hayırlı olsun :)

• Heil__ H kullanıcısına yanıt
    İncelemeyi okuduğunuza göre ben teşekkür ederim...:)

Nokia BH-905 daha önceden görmemiştim. Güzel bir ürüne benziyor. 600-700TL fiyat aralığı ile göz dolduruyor...:)

Maksimum ses seviyesi bluetooth ve usb kablo ile kullanımda gerçekten çok iyi. Özellikle maximum seste bass'ın vermiş olduğu hoş titreşimleri kulağınızda hissedebiliyorsunuz. Bu şekilde uzun süre müzik dinlemeniz zaten imkansız. Ama maksimum seste cidden yüzüm gülüyor..:)

Arada bizim birader kullanırken nasıl göründüğüne bakıyorum, bırakın kaba durmayı, gerçekten çok karizmatik gözüküyor..:)

Bu kulaklığı alırsanız Nokia BH-905 ile karşılaştırmasını muhakkak sizden bekleriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersanturk

İncelemeyi okuduğunuza göre ben teşekkür ederim...:)

Nokia BH-905 daha önceden görmemiştim. Güzel bir ürüne benziyor. 600-700TL fiyat aralığı ile göz dolduruyor...:)

Maksimum ses seviyesi bluetooth ve usb kablo ile kullanımda gerçekten çok iyi. Özellikle maximum seste bass'ın vermiş olduğu hoş titreşimleri kulağınızda hissedebiliyorsunuz. Bu şekilde uzun süre müzik dinlemeniz zaten imkansız. Ama maksimum seste cidden yüzüm gülüyor..:)

Arada bizim birader kullanırken nasıl göründüğüne bakıyorum, bırakın kaba durmayı, gerçekten çok karizmatik gözüküyor..:)

Bu kulaklığı alırsanız Nokia BH-905 ile karşılaştırmasını muhakkak sizden bekleriz.
    Bayram sonrası Alıp incelememi paylaşacağım :))

Tekrar teşekkürler.. :)

• Heil__ H kullanıcısına yanıt
    Nokia BH-905 ile karşılaştırmanızı merakla bekliyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: glasyo

Nokia BH-905 ile karşılaştırmanızı merakla bekliyorum...
    ürünü yaklaşık bir aydır inceliyorum pek türkçe kaynak da bulamadım açıkçası. Kulağın terlemesi vs. oluyor mu? Seslerde kesilme felan.
    Bir de csr çip kullanması dikkatimi çekti applelarda bu çip kullanılıyor. Bunun aslı asdarı var mıdır. neticede ben iphone 3gs kullanıyorum ve şu anki başka marka çoğu akıllı cihazlara(HTC one x gibi..) müzik deneyimi açısından taş çıkartıyor.
  • conistr C kullanıcısına yanıt
    Kulaklık kulağı komple kapatmadığı için terleme sorunu daha az oluyor. Kullanılan malzeme de bunu etkiliyor sanırım. Yumuşak hoş bir deri...

Ayrıca bende samsung s3 var. Kendi playerı çok tatmin edici olmadığı için Poweramp'i satın aldım ve kullanıyorum. Klasik ekolayzırın haricinde bas ve tizin ayrıca ayarlayabilmesi daha keskin sonuçlar veriyor. Kulaklık bu app ile çok daha etkin kullanılabilir. Ancak telefonla ilk bağlantı anında yaşanan 2-3 saniyelik sesin kesik kesik gelmesi sorunu bu yazılımla 5-6 saniyeye çıkıyor. Yani her durumda ilk 0-5 saniye arası kesik ses gelme problemi yaşanıyor ama uzun kullanım sırasında şimdiye kadar hiç kesilme sorunu yaşamadım ben..
  • conistr C kullanıcısına yanıt
    Hocam, İPhone hususunda size katılıyorum. Şuana kadar en kaliteli sesi İPad4 ve İPhone5 de gördüm. Diğer akıllı telefonlara göre daha kaliteli ses veriyorlar.

CSR8645 çip kullandığını PC ye USB ile bağladığınızda görebiliyorsunuz. PC nin ses ayarlarında, ses çipinin modeli resimdeki gibi direkt çıkıyor.

Bende başlarda araştırmıştım nedir bu CSR diye. Şuan bir çok akıllı telefon markasına ve Iphone'lara destek veriyor. Hatta APTX denilen ses sıkıştırma teknolojisinin patenti yine CSR firmasında. Şuan Iphone dahil bir çok kaliteli telefon bu teknolojiyi kullanıyor. Bizim kulaklıkta APTX'i desteklediği için ses kalitesi iyi.

Aşağıdaki linkten çip ile ilgili çeşitli bilgiler mevcut.

http://www.csr.com/products/143/csr8645

• glasyo G kullanıcısına yanıt
    Derinin üzerindeki delikli yapınında terletmeyi azaltan bir etkisi var sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: conistr

ürünü yaklaşık bir aydır inceliyorum pek türkçe kaynak da bulamadım açıkçası. Kulağın terlemesi vs. oluyor mu? Seslerde kesilme felan.
    Bir de csr çip kullanması dikkatimi çekti applelarda bu çip kullanılıyor. Bunun aslı asdarı var mıdır. neticede ben iphone 3gs kullanıyorum ve şu anki başka marka çoğu akıllı cihazlara(HTC one x gibi..) müzik deneyimi açısından taş çıkartıyor.

Ürün türk markası değil mi, Türkçe kaynak bulamamak da neymiş?
    http://www.playvision.com.tr/playvision-urunlerimiz.php#menu

• quote:

Orijinalden alıntı: RiséAgainst

quote:

Marka Türk markası ama üretici firma başka diye biliyorum çünkü internetten bth033 olarak arat yurtdışında bazı lider markalar dahil bir sürü marka altında satılmakta(türkiyedeki fiyatının çok üzerinde). yabancı forumlarda; Bu kulaklık tasarımı başta olmak üzere japonyada fuarda lanse edilmiş ve japonyada geçen yıl çok ses getirmiş diye okudum. Kaynak olarak da ürünün teknik özellik listesinden ziyade yorum kullanıcı bilgileri vs.. kastediyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: RiséAgainst

quote:

Marka Türk markası ama üretici firma başka diye biliyorum çünkü internetten bth033 olarak arat yurtdışında bazı lider markalar dahil bir sürü marka altında satılmakta(türkiyedeki fiyatının çok üzerinde). yabancı forumlarda; Bu kulaklık tasarımı başta olmak üzere japonyada fuarda lanse edilmiş ve japonyada geçen yıl çok ses getirmiş diye okudum. Kaynak olarak da ürünün teknik özellik listesinden ziyade yorum kullanıcı bilgileri vs.. kastediyorum.

Evet hocam dediğiniz gibi Playvision sadece ismini basıyor demekki. Aynı olayın Brainwavzda da yaşandığını duymuştum. Demek istediğinizi şimdi anladım hocam.

• quote:

Şimdilik durumlar böyle.

Arkadaşlar geçen hafta itibari ile bu kulaklığı almış bulunuyorum. Bayram öncesi yoğunluktan dolayı ancak fırsat bulabildim birşeyler yazmaya.

Kulaklığı playvision firmasının şirinevlerdeki ofisinden deneyerek aldım. Deneme amaçlı kulaklık ofislerinde mevcut. Telefonumu bağlayarak yaklaşık yirmi dakika test ettim. Daha önce media markt'taki kulaklıklarıda aynı telefon ve müzikler ile denediğim için tecrübem vardı. Şunu söyleyeyim; gerek malzeme kalitesi gerek ses kalitesi gerek teknik özellik ve fiyat olarak baktığınız zaman beats dışındaki benim media markt ta baktığım diğer kulaklıkları ikiye katlar.

Firmadaki yetkili arkadaşın dediğine göre bu kulaklık japonyadaki woowi firması tarafından büyük lansmanlar ile satışa çıkartılmış ve şuan dahi fiyatı 200 dolar civarında imiş. Cidden woowi hero olarak google da aratınca baya resim ve bilgi çıkıyor.

Ayrıca söylediklerine göre bayramdan sonra Bluetooth verici bir ürünün satışına başlayacaklarımış.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.