Şimdi Ara

polo mu ibiza mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
6.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar.sizce 2011 seat ibiza 1.2 tsi dsg style mı yoksa 2011 1.4 85 bg dsg polo mu?

• bence polo biraz daha bekle o motorupoloyoda koyarlar ibizada cok güzel araba tercih senin sonucta ikiside vw ürünü bende polonun 1.2TDİ motorunu beklıyorum
  • Açıkcası ikisi de güzel araçlar.bence sizin için iç hacim kalitesi önemliyse polo yu,1.2 tsi dan dolayı motor önemliyse ibizayı tercih edin...
  • Aynı motor ve şanzıman Polo'ya gelince Comfortline donanımla gelirse en az 36.000 civarı gelecek. Ama şuan 1.4 dsg Polo mu, 1.2 tsi dsg İbiza mı diye soracak olursan İbiza derim neden?

1- Her 100km'de 1 litre tasarruf edeceğim
    2- Hem daha fazla verip 1.2 tsi motor varken 1.4 motor alacağım
    3- Hem de donanım olarak hiçbirşeyi olmayan araca o kadar para bağlayacağım?

İbiza'da olup kardeşi Polo'da olmayan

Hız sabitleyicisi, yol bilgisayarı, dijital klima, 15' alüminyum alaşım jant, katlanır yan aynalar, coming/leaving home, dönüşe duyarlı sis farları.

Hem bunları alamıycam hem 1.4 motora 800 lira daha fazla verecem. 800 lirayı İbiza'ya yatırır ESP paketi alırım, hem daha güvenli bir araca hem daha dolu bir araca, hem daha tasarruflu bir araca, hem daha teknolojik motorlu bir araca, hem daha performanslı bir araca paşa paşa binerim...
  • iki aracın içine otur, eğer kalite-işçilik-görünüm-şıklık gibi detaylar gözüne batmazsa (benim batmıştı) Ibizayı tercih etmen daha mantıklı olur, ama benim gibi B segmenti araç bakarken bile epey pimpirikliysen tercihin polo olmalı..

2011 1.4 85hp DSG polo kullanıyorum, her türlü sorunu cevaplayabilirim (ortalama tüketim hariç, rodaj bitmedi daha çünkü)
  • All-in-one araba yapmıyorlar yapsalar fahiş fiyatla satar heralde Doğuş Oto sağolsun

Polo sırf kalite ama boşline 4 teker 4 koltuk 1 direksiyon, İbiza yüksek f/p ve donanım-motor şahane ama Polo kadar kalite değil... E onun da kaliteyi Polo ile eşdeğer tutsalar B sınıfı araçları artık 40.000dan aşağı bulamayız heralde
  • Esasında iç genişlik hariç çoğu C segmentini aratmıyor konfor kalite tokluk vb. olarak ama fiyatı gerçekten çok, yani benim aracı görüp beğenenlere ben inatla diğer arabalara bakmadan karar vermeyin diyorum. Kazık yediğimin farkındayım ama 280km oldu, yani inanın 36.250 yi unuttum gitti, birde eski arabalarımız Renault olunca onunda etkisi oldu
  • janjan poloya esp ve hill hold seçeneği ekletmek ne kadara mal olur?
    hız sabitleyici sonradan takılabiliyor mu? maliyeti ne kadardır?
    teşekkürler..
  • 1.2 TSI 105 bg DSP ibiza alırdım hem performansın hem donanımın keyfini sürerdim. İbizada ben araştırırken bir sürü opsiyon eklenebiliyordu. Hill dolder, ESP, perde hava yastığı gibi. Poloda sanıyorum hala opsiyon eklenemiyor. Plastik jant sis farsız bir arabaya o kadar para asla vermem. Eğer donanıma takılmıyorsan polo da güzel bir araçtır. Eğer opsiyonlarla ibizanın donanımları yakalayabilseniz hadi yine fark etmez para var huzur var der alırsınız ama o da mümkün değil. Bu yüzden ben 100 defa alsam 100 defa ibiza alırdım. Ben 1 yıl önce corsa aldım. O zamanlar bu 1.2 TSI motor yoktu olsa 1sn düşünmez ibiza alırdım. TSI motorun keyfi çok başka. Test etmenizi öneririm
  • polo dediğimiz araba 2010 yılın otomobili ödülünü almış ve kendini ispat etmiş bir araba

wv

yani diyince bir dur diyeceksin,

ibiza ile aynı motor var,

eywallah haklısınız peki neden arada bu kadar fiyat farkı var,

çünkü bu polo beyler,

ibizalar fabialar

bunun çakması

içi basık vesaire,

herneyse hangisini beğendiysen onu al adamım,

diğerleri polonun çakması onu da bil piyasada,

ama ne ibizayı ne fabiayı küçümsüyor ve beğenmiyor değilim,

ortada bir efsane var onunda adı polo,

dizel alabiliyorsan polo al,

yıllarca kullan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BusK

polo dediğimiz araba 2010 yılın otomobili ödülünü almış ve kendini ispat etmiş bir araba

wv

çünkü bu polo beyler,

ibizalar fabialar

bunun çakması

içi basık vesaire,

yıllarca kullan.

noluyo ki efsane olunca senin yerine gidecegin yere kendimi gidiyor , extradan yemek yapıp çamaşırlarımı seriyor

ikinci eli iyidir , daha az yakar daha guvenlidir vs. vs. gibi teknik ve elle tutulur veriler olmadan yapılan yorumları cok dikkate almamak gerekir bence

• Ibiza 1.2.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BusK

polo dediğimiz araba 2010 yılın otomobili ödülünü almış ve kendini ispat etmiş bir araba

wv

çünkü bu polo beyler,

ibizalar fabialar

bunun çakması

içi basık vesaire,

yıllarca kullan.

O kadarda değil, abartmışsın.. Hatta saçmalamışsın

• ben her iki araca da baktım. ıbıza donanım açısından iyi fakat ikinci eli poloya göre düşük. bence ikinci eli de göz ardı etmemek gerek
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.