Şimdi Ara

Protein tozu mide bulantısı ve kusma. Yardimmm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
0
Favori
18.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar öncelikle şunu rica ediyorum lütfen konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olmaya çalışsın. Bugün Whey 3Matrix Çilek aromalı protein tozu aldim. Saat aksam 8 gibi yemek yedim 9 gibi proteinimi (25gr) Pınar süt ile karıştırıp içtim. Ve 9:30 da fitnessta spora başladım baya yoğun çalıştım ve 5-6 bardak su içtim.Antreman sonuna doğru midem bulanmaya başladı. Eve geldim geldigim gibi 3-4 kere kustum. Sebebi sizce nedir? Proteini kullanmayi birakmalimiyim yada nasil kullanmaliyim? Yardimci olun lütfen....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Protein Tozu Mide Bulantısı ve Kusma

Protein tozu kullanımı bazı kişilerde mide bulantısı ve kusmaya neden olabilir. Bu, çeşitli faktörlerden kaynaklanabilir:

• Laktoz İntoleransı: Bazı protein tozları süt bazlıdır ve laktoz içerir. Laktoz intoleransı olan kişiler, laktozu sindirmekte zorlanırlar ve bu da mide bulantısı ve diğer gastrointestinal sorunlara neden olabilir.

• Petitotlar: Protein tozları, sindirimi zor olabilen büyük protein molekülleri olan petitotlar içerir. Bu, özellikle daha az aktif olan veya hassas bir sindirim sistemine sahip kişilerde mide bulantısına neden olabilir.

• Yapay Tatlandırıcılar: Bazı protein tozları, mide rahatsızlığına neden olabilecek yapay tatlandırıcılar içerir.

Protein Tozu Mide Bulantısını Nasıl Azaltırsın?

Protein tozu mide bulantısını azaltmak için şu adımları uygulayabilirsin:

• Laktozsuz Protein Tozu Kullan: Laktoz intoleransın varsa, laktozsuz bir protein tozu seç.

• Dozunu Küçült: Başlangıçta daha küçük dozda protein tozu al ve zamanla kademeli olarak dozunu artır.

• Bol Su İç: Protein tozu aldığında bol miktarda su içmek sindirimi kolaylaştırır ve mide bulantısını azaltır.

• Yemekle Birlikte Al: Protein tozunu yemeklerle birlikte almak mide bulantısını azaltabilir, çünkü sindirim sisteminde daha yavaş emilir.

• Başka Bir Protein Kaynağı Düşün: Protein tozuna tahammül edemiyorsan, et, balık veya fasulye gibi diğer protein kaynaklarını düşün.

Ne Zaman Doktora Görünmelisin?

Protein tozu kullanımı sonrasında mide bulantın şiddetliyse veya devam ediyorsa, bir doktora görünmen önemlidir. Mide bulantısı, altta yatan bir sağlık sorununa işaret ediyor olabilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Mide bulantinin sebebini bilmiyorum, ama yemek yiyip, 1 saat sonra sut icip, yarim saat sonra agir bir calismaya baslaman iyi degil bence. Karnin tamamen doluyken agir spor yapilmaz.
  • ilk kullandığımda benimde midem bulanmıştı bence spordan önce protein tozu alma spordan sonra suyla karıştırıp iç
  • Öğün araların çok kısa, miden daha akşam yediği yemeği sindiremeden süt ile protein alıyorsun ve akşam yemeğin + sütlü protein tozun midendeyken antremana gidiyorsun. sebebi budur. öncelikle yemek yedikden sonra 2 saat bekle spora öyle git, spordan önce değil protein tozunu spordan sonra suyla al.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amroth. -- 28 Eylül 2013; 11:17:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: davutt1995

Merhaba arkadaşlar öncelikle şunu rica ediyorum lütfen konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olmaya çalışsın. Bugün Whey 3Matrix Çilek aromalı protein tozu aldim. Saat aksam 8 gibi yemek yedim 9 gibi proteinimi (25gr) Pınar süt ile karıştırıp içtim. Ve 9:30 da fitnessta spora başladım baya yoğun çalıştım ve 5-6 bardak su içtim.Antreman sonuna doğru midem bulanmaya başladı. Eve geldim geldigim gibi 3-4 kere kustum. Sebebi sizce nedir? Proteini kullanmayi birakmalimiyim yada nasil kullanmaliyim? Yardimci olun lütfen....

sütle Ağır olmuş birde Antreman Sonrası içersen daha iyi olur
  • mide bulantın protein tozundan kaynaklanmıyor antrenmadan 2 saat önce besin alımını kesmelisin belki 1 saat önce biraz su onun haricinde hiçbir şey yiyip içme tozda dahil allah korusun kalpten gidersin midede sindirilen bişey varken harekete girersen. bir de whey protein benim bildiğim kadarıyla sabah kahvaltıdan hemen sonra ve antrenmandan hemen sonra kullanılır karbonhidrat gibi kullanma yani.
  • antremandan önce 2saat önemlidir.tok karnına gitmeyeceksin.hem miden çalkalanır miden bulanır hemde miden sindirme için vücudun enerji kaynaklarını baya bir kullanır.dolayısıyla bitkin ve yorgun hissedebilirsin antremanda.2saat önceden yiyecek alımını kes
  • Protein tozu kullanmayın . Tavuk göğsüne verin paranızı . İlla kullanıcam derseniz protein tozuyla sütü karıştırmayın suyla karıştırın süt ayrıca gaz yapıcaktır..Proteini antrenman öncesi değil hemen sonrası kullanın .İdman öncesi 2 saat birşey yemeyin.

• ben de hata ettim , birlaç gündür sütle hem de yağlı sütle götürüyordum , üzerinde de yazıyordu zaten yağsız sütle için
    mide bulantısı yüzünden dışardan eve erken geldim , bundan sonra suyla devam ,inş bişey olmaz
  • Sudan da kaynaklanıyor olabilir

• Kardeşim konuyu canlandırıyorum ama aynı olay bende de oldu. Noldu sen düzelttin mi bu sorunu ?
  • aynısı bende de oldu dinlenme günü suyla almama rağmen midemi bulandırdı whey
  • Aynısı bende de oldu, 5-6 gibi sütle birlikte içtim, 7 de yemek yedim (fazla yedim) 8-9 gibi yüzmeye gittim. Sabahlara kadar uyuyamadım, en son acile gitmiştim, 2 haftada kendime gelemedim. bigwhey elimde patladı 60 adet duruyor, salonda ki kaydım bitmek üzereydi, daha da yenilemedim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.