Şimdi Ara

Ps3 açılmama,açılıp anında kapanma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1
Cevap
0
Favori
2.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.Elimde Ps3 Fat Ceche01 80gb(seagate) model bir ps3 var.Kendileri uzun zamandır yatmakta olup yoğun istek üzerine tekrar kullanılması gündeme geldikten sonra bu sorunuyla karşılaşılmıştır.
    Vga to HDMI ile pc monitörüne bağladım.Eski bir kasamın güç kablosunu taktım.Elektrik varken kırmızı ışık hep yanıyor ya da yanıp sönüyor.
    Cihazımın içini açıp baktım öyle çok tozlanması yok.

Sorunum şudur; Cihazı ilk açtığımda "cihaz en son kapatıldığında düzgün kapatılmadığı için şu cihazı normal bi şekilde başlatamıyoruz filan dedi" sonra saniye filan sayıyodu aşağıda,kendi kendine dıt dıt kapandı.

Ondan sonra bu ekrana bir daha gelemedim.Cihazı açıyorum ya ekrana HDMI girişi yaptınız onaylıyorsanız evet e tıklayın geliyor ki sony kolum yok snopy var sanırım onuda görmüyor basamıyorum tuşa.Sanırım mouse filan işletebiliyormuşuz onuda bilmiyorum.Ama işlesede bir şey değişmiyecek çünkü bu ekrana gelmesi bile 30 denemede bir oluyor ve 1-2 saniye sonra dıt dıt kapanıyor.Restore denedim (3 kere dıta kadar bekle 2 kere dıtlat ) görüntü resetleme(cd ile açma tuşuna aynı anda basılı tut) denedim.Ama sonuç aynı.Enteresandır ki arkadaki şalterinden off on yapınca ilk denemede ekrana bir şeyler geliyor işte kolu takındır hdmı girdinizdir filan ama yine kapanıyor.Olayın harddiscden olduğunu söyleyenler var harddisci söküp pc ye takayım formatlıyım filan dedim koruma zımbırtısı yalama olmuş sökemiyorum.Usb belleğimi fat32 yapıp takıp harddisci çıkartıp taktım öylede sonuca ulaşamadım.Hiç bir disc olmadan açtım bu sefer öyle gri ekran geliyor fakat yine dıt dıt kapanıyor.

Cihazı tamire filan götürmem,servis filan demeyin lütfen.Varsa başına gelen ki çok gördüm forumlarda bir yardımcı olursanız sevinirim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.