Şimdi Ara

r9 290 - gtx 770 - gtx 970

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evet arkadaşlar asus r9 280x kartımı vatana değişime vericem ve ellerinde 280x yokmuş . o yüzden biraz daha ekleyip daha güzel bir kart alayım dedim , aklımda ilk olarak r9 290 var 4gb 512bit 1000mhz çekirdek 5040 bellek hızı var(250tl fark vermek gerekiyor).testlerde 770 den iyi sonuçlar veriyor.

kullandığı watt değerlerini gözardı edersek sizce hangi karta bakmalıyım . 970 4gb 256 bit 7000 bellek hızı mevcut lakin 3.5 gb kullanım durumu var o kartın bilenleriniz vardır sıkıntısını , fiyatıda 1300 lerde şuan ve verilecek 600tl lik farka değermi bilemiyorum

ek olarak bir soru daha sormak istiyorum , ekran kartlarındaki bellekler için 7000 ile 5000 arasında çok büyük fark yaratırmı(7000 olan 256bit 5000 olan 512 bit bir kart) vede 160gb-300gb gibi bir bant genişliği ne gibi bir fark yaratabilir.(970 ile r9 290 arasındaki farklar bunlar,aradaki farklı teknolojileri saymazsak)

değerli yorumlarınız için için şimdiden teşekkür ederim

• oOJumpeROo O kullanıcısına yanıt
    Gtx 970 için o kadar fiyat farkına değeceğini zannetmiyorum R9 290 al bence. R9 3xx serisi gelene kadar gtx 970 e yönelmem ben Hem AMD nin yeni seri de çıkınca arada Kıyasıya rekabet olur ve fiyatlarada yansır
  • quote:

Orijinalden alıntı: batuhansuer

Gtx 970 için o kadar fiyat farkına değeceğini zannetmiyorum R9 290 al bence. R9 3xx serisi gelene kadar gtx 970 e yönelmem ben Hem AMD nin yeni seri de çıkınca arada Kıyasıya rekabet olur ve fiyatlarada yansır
    Bekleme şansınız varsa iade çeki alıp yeni seriyi bekleyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-B7C70F6C0

Bekleme şansınız varsa iade çeki alıp yeni seriyi bekleyin.

Alıntıları Göster
    280x ten memnun değil misin,bende 970 mi alsam 280x yeterli mi diye yiyip bitiriyorum kendimi düşünmekten,sen kullanıcı olarak ne diyorsun 280x için,arada çok fiyat farkı var?
  • sir.eko kullanıcısına yanıt
    280x güzel kart lakin coil whine var benim kartta(şans işi tabi bu her kartta olcak diye bişi yok) , vatanda olsaydı gene 280x alıcaktım ama 280 var dediler onuda almak işime gelmiyor :D üstüne 250 lira koyup r9 290 almak daha mantıklı geliyor . 970 de güzel ama çok fark var ,yani max 10 fps oynaması için 600tl fazladan para çok gibi gibi - o fiyata 280 alınıyor nerdeyse
  • quote:

Orijinalden alıntı: oOJumpeROo

280x güzel kart lakin coil whine var benim kartta(şans işi tabi bu her kartta olcak diye bişi yok) , vatanda olsaydı gene 280x alıcaktım ama 280 var dediler onuda almak işime gelmiyor :D üstüne 250 lira koyup r9 290 almak daha mantıklı geliyor . 970 de güzel ama çok fark var ,yani max 10 fps oynaması için 600tl fazladan para çok gibi gibi - o fiyata 280 alınıyor nerdeyse
    bence paranı al 1 kaç ay bekle
    sen memnundun yani 280xten değil mi? hangi oyunları oynadın,sıkıntı çektin mi hiç?
    Gtx 970 için 600 tl daha vericeksiniz. R9 290 için 250 ve arada. 5 fps . 600-250=350tl.. 350tl 5 fps fps başına 70tl size kalmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okanmercan1 -- 16 Şubat 2015; 22:19:17 >
  • quote:

evet arkadaşlar asus r9 280x kartımı vatana değişime vericem ve ellerinde 280x yokmuş . o yüzden biraz daha ekleyip daha güzel bir kart alayım dedim , aklımda ilk olarak r9 290 var 4gb 512bit 1000mhz çekirdek 5040 bellek hızı var(250tl fark vermek gerekiyor).testlerde 770 den iyi sonuçlar veriyor.

kullandığı watt değerlerini gözardı edersek sizce hangi karta bakmalıyım . 970 4gb 256 bit 7000 bellek hızı mevcut lakin 3.5 gb kullanım durumu var o kartın bilenleriniz vardır sıkıntısını , fiyatıda 1300 lerde şuan ve verilecek 600tl lik farka değermi bilemiyorum

ek olarak bir soru daha sormak istiyorum , ekran kartlarındaki bellekler için 7000 ile 5000 arasında çok büyük fark yaratırmı(7000 olan 256bit 5000 olan 512 bit bir kart) vede 160gb-300gb gibi bir bant genişliği ne gibi bir fark yaratabilir.(970 ile r9 290 arasındaki farklar bunlar,aradaki farklı teknolojileri saymazsak)

R9 290 alabilirsiniz. Bellek bant genişliği yol genişliği yani 256 bit 512 bit vb. Çarp bellek saat hızıdır. Eğer arada çok fark varsa yaratır ama önemli olan oyunlarda gpu performansıdir

• quote:

Orijinalden alıntı: NiksSnow

quote:

evet arkadaşlar asus r9 280x kartımı vatana değişime vericem ve ellerinde 280x yokmuş . o yüzden biraz daha ekleyip daha güzel bir kart alayım dedim , aklımda ilk olarak r9 290 var 4gb 512bit 1000mhz çekirdek 5040 bellek hızı var(250tl fark vermek gerekiyor).testlerde 770 den iyi sonuçlar veriyor.

R9 290 alabilirsiniz. Bellek bant genişliği yol genişliği yani 256 bit 512 bit vb. Çarp bellek saat hızıdır. Eğer arada çok fark varsa yaratır ama önemli olan oyunlarda gpu performansıdir
    Vatanda 280x kalmaması da ayır bir olay.Üstüne az kaldıysa 290 a yönelebilirsin.

evet memnundum , assasin creed unity, Call of Duty Advanced Warfare , fifa15 oynadım ağırlık olarak . assasinde ayarları artırınca fps epey düşüyor lakin oynanmayacak kadarda değil :) , cod da 75fps de sabitleyip oynuyordum sıkıntı olmuyordu . fifa zaten kastıracak bir oyun değil
    monitörün 180p değil mi? yani ben bu kartı 2-3 senelik düşünüyorum da o yüzden soruyorum.
    evet 1080p - Dell U2414H monitör . zamanla ultra ayarlarda oynatamasa bile bir tık altındaki ayarlarda oynatır , lakin yakın gelecekte sıkıntı çıkarmayacağını düşünüyorum

• Aynen düşündüğün gibi az daha koyup 290 almak daha mantıklı
  • quote:

Orijinalden alıntı: okanmercan1

Gtx 970 için 600 tl daha vericeksiniz. R9 290 için 250 ve arada. 5 fps . 600-250=350tl.. 350tl 5 fps fps başına 70tl size kalmış

matematiğin bittiği an

+1
  • Bu kartı alabilirsiniz,soğutması da iyi,yalnız güç kaynağınızın 650watt ve üzeri olmasına dikkat edin.

http://www.vatanbilgisayar.com/sapphire-r9-290-tri-x-oc-gddr5-4gb-512bit-amd-radeon-dx-112-ekran-karti.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: braVe112

Bu kartı alabilirsiniz,soğutması da iyi,yalnız güç kaynağınızın 650watt ve üzeri olmasına dikkat edin.

http://www.vatanbilgisayar.com/sapphire-r9-290-tri-x-oc-gddr5-4gb-512bit-amd-radeon-dx-112-ekran-karti.html

Bende arkadaşa katılıyorum, düz 290 alacağına 290 TRI-X almalısın dostum. Hem daha iyi soğutuyor hem daha sessiz.

• HeroTürk kullanıcısına yanıt
    asusun dcuii soğutmasını güzel buluyorum o yüzden asus aldım bugün r9 290, assasin creed de en fazla 76 dereceye çıktıki yeni kartlarda o sıcaklık sıkıntı olmaz diye düşünüyorum . ses olayına gelirsek , kasada 4 fan var aktif olarak(cpu fanı hariç) onların sesiyle aynı düzeyde geliyor gene ses , herhangi bir artış olmadı . hatta kartı iyice soğutmak için yanına 2 tane daha fan koymayı düşünüyorum , pek kartın sesini duyacağımı düşünmüyorum :) .( kasanın bölmesi kapakla kapalı o yüzden daha az geliyor olabilir ses )

kart için diyecek pek birşey yok , coil whine sıkıntısı yok 280x e göre 15fps kadar artış oldu assasin ultrada .

yorumlarınız için teşekkür ederim
  • quote:

asusun dcuii soğutmasını güzel buluyorum o yüzden asus aldım bugün r9 290, assasin creed de en fazla 76 dereceye çıktıki yeni kartlarda o sıcaklık sıkıntı olmaz diye düşünüyorum . ses olayına gelirsek , kasada 4 fan var aktif olarak(cpu fanı hariç) onların sesiyle aynı düzeyde geliyor gene ses , herhangi bir artış olmadı . hatta kartı iyice soğutmak için yanına 2 tane daha fan koymayı düşünüyorum , pek kartın sesini duyacağımı düşünmüyorum :) .( kasanın bölmesi kapakla kapalı o yüzden daha az geliyor olabilir ses )

kart için diyecek pek birşey yok , coil whine sıkıntısı yok 280x e göre 15fps kadar artış oldu assasin ultrada .

yorumlarınız için teşekkür ederim
    Hayırlı olsun hocam, iyi günlerde kullanın yeni kartınızdan memnun olmanıza sevindim. Uzun yıllar çıkacak olan oyunları yüksek performans ile sıkıntısız bir şekilde oynayabilirsiniz diye umuyorum.
    Artık R9 290 'lar eskiyip güncel oyunlar için yetersiz gelmeye başladığında R9 3xx veya R9 4xx serisi yeni nesil kartlar arasından F/P ürünü olan bir kart alırız hayırlısıyla

• HeroTürk kullanıcısına yanıt
    sağolun :D , valla bu kart eskidiğinde r9 4xx ler anca çıkmış olur muhtemelen - oraya geçiş yaparım o zamanda :D (tabi fiyatlar uçuk olmazsa)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.