Şimdi Ara

Ram slotları yandı Agp kanalına bir şey olmuşmudur.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar abim pc'ye (büyük ihtimal pc çalışırken)exstra ram takmaya çalışmış.Bunun sonucunda ram slotlarına yakın biryer(yakın dediğime bakmayın hemen dibinde) ışıklar çıkmaya başlamış.Abimde korkmuş elektrik fişini çekmiş(tabi bi hayli yanık kokusu gelmiş burnuna)pc yi tekrar açtığında ekrana görüntü gelmemiş.

AGP EKRAN KARTI KULANIYORUZ.BAŞKA BİR AGP EKRAN KARTI TAKTIM(ÇALIŞAN).YİNE EKRANA GÖRÜNTÜ GELMİYOR.

BU DURUMDA:
    1.agp kanalına birşey olmuş mudur.
    2.ram slotlarının çalışıp çalışmadığını nasıl anlarım.(eger ram slotlarına bişi olmamışsa pcı ekrran kartı da kullanabilirim.sorun olmaz)

• bilen yokmu
  • yanık kokusu var ise board beyin .. laması geçirmiş olup, birşey değil çok şey olmuş olabilir.

çok zor bir soru, ben bilemem beyim bilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: The souls migration

yanık kokusu var ise board beyin .. laması geçirmiş olup, birşey değil çok şey olmuş olabilir.

çok zor bir soru, ben bilemem beyim bilir.

Yanık kokusu var ise çok şey denemelisin.Ama tavsiyem anakart fiyatlarına bakmaya başla
  • kuzey köprüsü gümlemiş geçmiş olsun , yapılacak bişey yok , çöpe atmak en mantıklısı
  • bak işte o kelimeyi kullanmayacaktın hocam
    kuzey ve güney köprüleri kelimelerinin board için kullanımını yasaklattıracağım forumda.

kuzey köprüsünün son durumunu fotoğraf ile aktarabilirmisiniz? gerekli görürsek, yeni bir köprü ilave yaparız oraya bu saatte.
  • neden yasaklattırcaksın ama anlamadım , ram , agp işlemci .. kontrolu kuzey köprüsü üzerindedir ve kısa devrede veya fiziksel müdahelelerde kuzey köprüsü hasar görür iş görmez hale gelir , yanlışsam düzeltiniz
  • başka ram bulup deneyin. görüntü gelmiyorsa ramden kaynaklı olabilir. anakart büyük ihtimalle bozulmuş olabilir.
  • başka ramledenedim yine çalışmadı.Bir arkadaş kuzey köprüsünün fotografını istemiş.anakartı sööktüm altlı üsdtlü baktım hiç bi fiziksel bozukluk yok.Fakat boardı incelediğimde ram slotlarının hemen yanındaki bir kapasitör tipli bi çıkıntının yanık oldugunu gördüm anakartın başka yerinde bir fiziksel değişme yok.sadece burda var fotografını çektim ama bi bakın.Teşekkürler.:

• resimlerin çözünürlüğü az ama anlaşılıyor gibi.
  • abin makinayı server anakartlarla karıştırmış heralde, hot-plug desteği yok ama bu anakartlarda maalesef...sadece görünen arızalar seni kandırmasın..anakartı bırak işlemci ve ekrankartında bile sakatlık oluşmuş olabilir..teker teker tüm parçaları sağlam bir makine üzerinde deneyip bakmak gerek..ram-cpu-vga vs ...tabi bu arada deneyeceğiniz parçalardan arızalı olanlar varsa takacağınız sağlam bilgisayarıda bozabilir, ona göre..
  • ANAKARTI DEGİŞTİRDİM SORUN HALOLDU
  • hadi geçmiş olsun, sevindim..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.