Şimdi Ara

Rehinli Araç Satışı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
4.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar geçen sene bir vw golf almıştım sıfır olarak 60 ay vadeliydi bu araç, ben bu aracı satmak istiyorum ama bankadan kredi çekme şansım yok, acaba volkswagen dod ile bu aracı takas edebilirmiyim, aracımın piyasa değeri 50 bin lira benim borcum 25 bin lira, ben 25 bin liralık bir araçla takas etme şansım var mı acaba ? kalan borcu silme şansları.veya galerilerde durum nasıl aracı ucuza satacam 2-3 milyar babam vefat etti biraz durumlar kötüde yardımcı olcak varsa sevinirim.

• bir tanıdıktan falan satarken krediyi kapatmak üzere borç alın bir günlüğüne, kredi kapatılıp satılacak deyin ve piyasanın biraz altında fiyat verin. çabuk satılır, sizin için tek mantıklı yol bu gibi
  • ben şahsen rehinli araç almam rehin kalkmadanda para vermeye yanaşmam . en güvenlisi bu .

önce rehini kaldirin bir yakininizdan borç alarak sizin için daha az zararli olur .

başınız sagolsun .
  • Öncelikle başınız sağolsun.

Bir yakınınızdan borç alıp krediyi kapatın sonra kendinize bir araç bakın galerilere verip zarar etmeyin.
    Ayrıca alıcıya nazik bir dille belirtebilirsiniz durum böyle böyle paranın bir miktarını yatıralım rehini kaldıralım sonra kalanını alayım diye bu işlemleri aynı gün içinde yapabilirsiniz,bu tarz alıcıyı bulmak zor ama arada zarar edilen para ufak bir rakam değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Giuletta

Öncelikle başınız sağolsun, Allah sabır versin....

daha önceki aracımı alırken, ben aracın üzerindeki rehini kaldırmak için borcunu kapatmıştıum.
    sonrasında bürokratik işlemler uzayınca 2 gün sonra aracın satışını alabilmiştim.

şimdi düşününce neye güvenerek yaptım bu işi kendime şaşıyorum. Sizi tenzih ederim ama piyasa 3 kağıtçılarla dolu,

en iyisi, müşteri bulduğunuzda, kapora almak, sonrasında, bir yakınınızdan 2-3 günlüğüne borç alarak krediyi kapatıp.
    satışı yapmak.

bu arada aracınızın marka-modeli nedir nerdesiniz?
  • teşekkürler arkadaşlar eksik olmayın, evet şahsen ben duruma düşmeyi ve alıcıya bu durumu anlatmayı hiç istemiyorum.alıcının yerine kendimi koydum bu devirde kimseye güven olmuyor , alıcının bana güvenmesi gerekiyor.bu aracı şahsa satmayı düşünmedim benim merak ettiğim şey DOD araç takası yapıp eğer eksikse kalan miktarı yeni arabaya borç olarak aktarabiliyor mu ? veya herhangi bir markanın örneğin chevrolet sıfır araç almak istesem firma takas edermi ? yani ben bu aracı ancak böyle değişmeyi düşünüyorum eğer ki bu yol çok zor sen yakınından borç iste sat diyorsanız, mecbur kardeşime mihnet etmek gerekecek ki 2-3 lira aşağısına vermeyi ondan borç almaya tercih ederdim.

bu arada aracım 2012 model adanadayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Giuletta -- 28 Şubat 2012; 14:34:42 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.