Şimdi Ara

rektefiye olmuş dizel araba alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Almayı düşündüğüm bir araba var, 1.9 jtd stilo 220bin km. şimdiki sahibi 2 sene önce almış, aldığında motor yatar sarmış halde imiş. Motoru yenilemiş, krank milini taşlatmak yerine sıfırı ile değiştirmiş. Bu araba alınır mı? Motorun düzgün olup olmadığını anlamak için kompresyon testi mi gerekir ya da hangi testlerin yapılması iyi olur?

• Kompresyon testi yaptırıp fiatçı anlayan bir usta bakarsa sorun olmaz diye düşünüyorum. 1.9 jtd 16 yıl kullandık sorunsuz bir motordur.
  • Motorun çalışma sesini dinleyin, çok şey söyler.

• Araç motordan ibaret değil... motoru sıfırladınız, peki diğer aksamlar? Turbo, enjektör, amortisör vs.vs. hepsi eski...

• -Motor toplanma evrakları faturaları mevcutsa

-Anlayan bir ustasına gösterirseniz

-Kompresör testi ve altında yağ kacakları aracın durumunu göstericektir

Bunları aşamalı olarak kontrol edilirse araç değerlendirilebilir ama karar tabi sizin

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4153B7648

-Motor toplanma evrakları faturaları mevcutsa

-Anlayan bir ustasına gösterirseniz

-Kompresör testi ve altında yağ kacakları aracın durumunu göstericektir

Bunları aşamalı olarak kontrol edilirse araç değerlendirilebilir ama karar tabi sizin

evrakları yok sanırım, araba başka ilde anlayan ustası var mıdır bilmiyorum

• yalnız motorla işbitmiyor malesef bence bu topa girmeyin derim..

• Eğer işinin ehli bir kişi topladıysa ve torna işi iyi yapıldıysa sıkıntı olmaz. yatak sarma olayının zaten turbo ve enjektörlerle pek alakası yoktur. düzgün bir fiat ustası baksın onay verirse ben olsam alırdım.

• belgesi faturası olsa alın derdim de ne çıkacağı meçhul. başka araç bakın
  • smhhh S kullanıcısına yanıt

Karar sizin

• 1.9 jtd güzel bir motordur. Parçasını da bulursun sorun yaşamazsın. Rektefiye olayına gelince rektefiye de tam olarak ne yapılmış ne değişmiş ne revize görmüş bunlara bakmak gerek. Aracın son halinde bi yürürüne motor sesine çalışma standartına bakın. Duman atıyor mu buna bakın. Bu kontroller yapıldıktan sonra tabii ki de alınır neden alınmasın.

• Ben de rektefiye edilmiş bir focus 2 tdci makyajsız kasa beyaz renk station wagon almaya niyetlendim. Aracın tipi çok güzeldi. Station wagon olması da benim için müthiş avantajdı. Aracın sesi gayet düzgündü. Turbo ıslık sesi vs yoktu. Aracı sürdüm çekişi fena değildi. Dediklerine göre enjektör de değişmiş ama yine de satan galerici olunca güvenemedim. Ama içim gitti. Galerici 8 parça boya var demişti. Ben de dedim bu 8 parça boya var değişen yok dedi ise kesin bunda değişen var deyip expertize dahi sokmadan vaz geçtim. Şimdi alsam iyi olurdu sanki diyorum. O yüzden güzelce baktırın öyle karar verin. Aklınızda keşke kalmasın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.