Şimdi Ara

Rüzgar Jenaratörü Nasıl Yapılır? [Video]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
41.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rüzgar jenaratörü nasıl yapılır? İşte sorunuzun cevabını izleyeceniz bu videoda bulabileceksiniz...Umarım bu işlerle uğraşanlara bir ilham kaynağı olur.

DOWNLOAD]

http://www.4shared.com/file/34788475/fbd93887/Ruzgar_Jenaratoru.html?dirPwdVerified=731ed49f

• video için teşekkürler gerçekten güzeldi.
    bu alternatörü nereden bulabiliriz? meraklandım şimdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uykusuz.

video için teşekkürler gerçekten güzeldi.
    bu alternatörü nereden bulabiliriz? meraklandım şimdi
    Videoyu beğendiğinize sevindim.İndirmek isteyenler için Videonun sağ alt köşesinde Download butonundan indirebilirler..Benim yaşadığım bölge turizm bölgesi olduğu için bu tür şeyleri bulmam zor oluyor...Vaktim oldukça böyle videolar eklemeye devam edeceğim...
    Saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jemali -- 14 Ocak 2008; 15:05:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jemali

Videoyu beğendiğinize sevindim.İndirmek isteyenler için Videonun sağ alt köşesinde Download butonundan indirebilirler..Benim yaşadığım bölge turizm bölgesi olduğu için bu tür şeyleri bulmam zor oluyor...Vaktim oldukça böyle videolar eklemeye devam edeceğim...
    Saygılar..

Alıntıları Göster
    Discovery'deki How It's Made programı sanırım bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hazar

Discovery'deki How It's Made programı sanırım bu.

Alıntıları Göster
    Evet Discovery'deki "Nasıl Yapılır" programı....Çok sevdiğim bir programdı vaktim oldukça kayıt etmiştim Pc'ye..
    Bazı arkadaşların bu işlerle uğraştığını görünce eklemek istedim,belki bir yararı olur.
  • quote:

Evet Discovery'deki "Nasıl Yapılır" programı....Çok sevdiğim bir programdı vaktim oldukça kayıt etmiştim Pc'ye..
    Bazı arkadaşların bu işlerle uğraştığını görünce eklemek istedim,belki bir yararı olur.

Alıntıları Göster
    Bu alternatörü nereden buluruz arkadaşlar bir fikri olan var mı?
  • quote:

Alıntıları Göster
    arabadan yani hurdacıdan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BİLÂL85 -- 15 Ocak 2008; 1:32:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BİLÂL85

arabadan yani hurdacıdan

Alıntıları Göster
    gerçekten iyiydi ama zahmetli iş
  • quote:

arabadan yani hurdacıdan

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: bilal01

arabadan yani hurdacıdan

Eyvallah aklıma gelmedi bir an ... Bu iş kafama yattı bir araştırma yapıcam bu konuda

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: elbombacı

Arkadaşlar burda yanılmanızı istemem,ordaki dinamo normal arabalardaki gibi sarılı dinamo değildir.Eğer öyle olsaydı pervane direk rotora bağlanmazdı sizin anlayacağınız modifiye edilmiş bir dinamodur,gidipte hurdacıdan aldıgınızda size direk olarak enerji vermeyecektir.Görüntüler buiş için sadece nasıl bir yol izlendiği anlatılmaktadır.

• quote:

Orijinalden alıntı: nec5

quote:

Arkadaşlar burda yanılmanızı istemem,ordaki dinamo normal arabalardaki gibi sarılı dinamo değildir.Eğer öyle olsaydı pervane direk rotora bağlanmazdı sizin anlayacağınız modifiye edilmiş bir dinamodur,gidipte hurdacıdan aldıgınızda size direk olarak enerji vermeyecektir.Görüntüler buiş için sadece nasıl bir yol izlendiği anlatılmaktadır.

Alıntıları Göster
    dinamo zaten sabit akım üretiyor dogrudur benim de aklım ilk araba alternatörü geldi belki üzerinde oynanmıştır ama ben bun yaylada yuapan bir abide gördüm oda 12 v felan üretiyordu ama bunun ayarı war mıdır bilemem

• quote:

dinamo zaten sabit akım üretiyor dogrudur benim de aklım ilk araba alternatörü geldi belki üzerinde oynanmıştır ama ben bun yaylada yuapan bir abide gördüm oda 12 v felan üretiyordu ama bunun ayarı war mıdır bilemem

Alıntıları Göster
    arkadaşlar o araba alternatörü değil. araba alternatörünün rotoru o şekilde değil. sökenler bilir.
    ikinci konu ise bu tür makinalar ile elektirik üretmesi kolay fakat elektriği regüle etmesi ve bununla akü sarj etmesi sıkıntılı. ben değişken voltajı sabitleyip akü sarj ederim. akü doluncada sarjı otomatik keserim diyen varsa bu işe girsin. yoksa çok akü patlatırsınız. benden söylemesi...
    şarj kontrol şarj kontrol şarj kontrol...

• quote:

Orijinalden alıntı: crainmeerd

arkadaşlar o araba alternatörü değil. araba alternatörünün rotoru o şekilde değil. sökenler bilir.
    ikinci konu ise bu tür makinalar ile elektirik üretmesi kolay fakat elektriği regüle etmesi ve bununla akü sarj etmesi sıkıntılı. ben değişken voltajı sabitleyip akü sarj ederim. akü doluncada sarjı otomatik keserim diyen varsa bu işe girsin. yoksa çok akü patlatırsınız. benden söylemesi...

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: crainmeerd

Haklısın buişe başlarken genelde mekanik sorun sanıyordum ama yanılmışım,esas sorun şarj kontroldeymiş,para verip almak kolay ama iş diğer kısımları kendi çabamla yaptıysam onuda yaparım dememde:) şuanda sadece o konuyla alakadar oluyorum,benim yapabildiğim sadece 13.8v sabitleyip şarj etmek,aslında altsınır diyebir olayda var ama rüzğarın boşa gitmesine dayanamadım ve birazda olsa öyle kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: nec5

quote:

Orjinalden alıntı: crainmeerd

Haklısın buişe başlarken genelde mekanik sorun sanıyordum ama yanılmışım,esas sorun şarj kontroldeymiş,para verip almak kolay ama iş diğer kısımları kendi çabamla yaptıysam onuda yaparım dememde:) şuanda sadece o konuyla alakadar oluyorum,benim yapabildiğim sadece 13.8v sabitleyip şarj etmek,aslında altsınır diyebir olayda var ama rüzğarın boşa gitmesine dayanamadım ve birazda olsa öyle kullanıyorum.

Alıntıları Göster
    İnsanın kendi yaptığı bir makinayı kullanması;insana büyük bir haz veriyor,cesaret veriyor.Meslek lisesi yıllarımda bu işleri çok severdim devreler falan yapardım,annem masanın halini görünce hurdacı derdi bana bende gülerdim.Abicim M.Y.O 'na bir gittim gitmez olaydım,ömrümden ömür aldı..?
    Yapılan yolsuzluklar, haksızlıklar çok yıprattı.Herşeyin üstesinden gelecek bir yapıya sahiptim ama bu sefer farklı..Artık hiç bir şeyi umursamaz oldum.Kafama bir toplasam güzel şeyler yapacağıma inanıyorum.
    Özledim bea pasta,lehim kokusunu...Ben sizin gibi bilgili değilim bu konularda o yüzden yazdıklarınızı okumak düşer şimdilik bana..Sizlerin yazdıklarını değerlendirip kendimi geliştireceğim.İnşallah sizin seviyenize geleceğim bir gün...
    Duygusal bir yazı oldu değilmi?
    Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jemali -- 17 Ocak 2008; 11:24:41 >

• quote:

İnsanın kendi yaptığı bir makinayı kullanması;insana büyük bir haz veriyor,cesaret veriyor.Meslek lisesi yıllarımda bu işleri çok severdim devreler falan yapardım,annem masanın halini görünce hurdacı derdi bana bende gülerdim.Abicim M.Y.O 'na bir gittim gitmez olaydım,ömrümden ömür aldı..?
    Yapılan yolsuzluklar, haksızlıklar çok yıprattı.Herşeyin üstesinden gelecek bir yapıya sahiptim ama bu sefer farklı..Artık hiç bir şeyi umursamaz oldum.Kafama bir toplasam güzel şeyler yapacağıma inanıyorum.
    Özledim bea pasta,lehim kokusunu...Ben sizin gibi bilgili değilim bu konularda o yüzden yazdıklarınızı okumak düşer şimdilik bana..Sizlerin yazdıklarını değerlendirip kendimi geliştireceğim.İnşallah sizin seviyenize geleceğim bir gün...
    Duygusal bir yazı oldu değilmi?
    Saygılarımla..

Alıntıları Göster
    ewet öle oldu walla myo çok kötü bir durumda ben de okuyorum merak hevesimi kırdılar şuan bende bişe yapamaz oldum vize final derkan ömrün bitiyor

• quote:

ewet öle oldu walla myo çok kötü bir durumda ben de okuyorum merak hevesimi kırdılar şuan bende bişe yapamaz oldum vize final derkan ömrün bitiyor

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar o sorduğunuz dinamodan bir tane de bende var. Yıllar önce bir seyyar hurdacıdan almıştım. Şu an kaç para verdiğimi hatılamıyorum.

İçini açıp, baktım o dinamonun aynısı. Yalnız bendeki motorun rotoru da sargılı. Video da sargıları söküp, sabit mıknatıs yapmış olabilirler. Bendeki motorda stator sargılarıda 3 ayrı çıkış yapılmış. Ben sargıları söktüm, yeniden saracağım. Hepinize başarılar. Yapalım artık şu rüzgar gülünü.

• quote:

Orijinalden alıntı: ŞEF34

Arkadaşlar o sorduğunuz dinamodan bir tane de bende var. Yıllar önce bir seyyar hurdacıdan almıştım. Şu an kaç para verdiğimi hatılamıyorum.

İçini açıp, baktım o dinamonun aynısı. Yalnız bendeki motorun rotoru da sargılı. Video da sargıları söküp, sabit mıknatıs yapmış olabilirler. Bendeki motorda stator sargılarıda 3 ayrı çıkış yapılmış. Ben sargıları söktüm, yeniden saracağım. Hepinize başarılar. Yapalım artık şu rüzgar gülünü.

Alıntıları Göster
    gerçekten güzelmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: sHo

gerçekten güzelmiş

Alıntıları Göster
    ŞEF 34

resimdeki dinamo eskiden kullanılan düz dinamo diye adlandırılan videoda gördüğünüz her yeri kendi parçası olan (sadece elektronik devre kendi parçası değil.) sarj dinamosu. yani rotorunda falan sargı yok aynen gördüğün gibi. bunlardan dinamo tamircilerinde bazen olabiliyor. ama bunların hepsi en az750 devir ister.

kolay gelsin.

• quote:

Alıntıları Göster
    hocam şimdide türbün imalatınamı bşlıyacaksın
    quote:

• quote:

arabadan yani hurdacıdan

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: bilal01

arabadan yani hurdacıdan

araba şarzlarına ilk önce akım verilişr daha sonra akım alınır benim duyuşum öyle

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.