Şimdi Ara

Sabancida ekon yanina ikinci bir anadal

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Uzun zamandan beri kafam karışık okulda 2. sınıfım ekonomi okuyorum ve çift anadal yapmak istiyorum. Önümde üç seçenek var işletme,endustri ve yeni açılan veri bilimi ve analitigi. Çoğu açılan staj ilanlarında genelde mühendis öğrenci istiyorlar böyle bakınca ileride mühendislik mezunu olmak is bulmayı kolaylaştırıyor diye düşünüyorum fakat veri biliminin de geleceği olduğu söyleniyor henüz yeni açılan bir bölüm olduğu için mezunu yok o yüzden de net bir şey söyleyemeyeceğim. İşletme için de sabanci AASCB akreditasyonuna sahip ve bölüm diğerlerine kiyasla daha kolay. İleride daha çok finans yatırım alanında ilerlemek istiyorum. Siz hangi bölümü tavsiye edersiniz veya genel olarak düşünceleriniz neler?
    (Sayisalim iyidir bu arada veri ve endüstri için o yönden bi sıkıntım yok liseyi de sayısal okudum)

• Akademik kariyer istiyorum>math
    Daha sosyal mevzularda (behav analysis vs) calismak istiyorum>psyc
    Bunlardan hicbiri ama math ima guveniyorum>ie
    Math ima guvenmiyorum/rahat bir lisans istiyorum>man
    Data science programinizi bilmiyorum ie ye güzel bir alternatif olabilir ama cok yeni o yuzden çekimser kaldim ona karsi
  • sağ olun hocam cevabiniz için ben de daha çok ie ve veri bilimi arasında kaldım fakat net bir seçim yapamadım dediğiniz gibi veri bilimi yeni bir bölüm ve referans göstercek çok bi insan yok, bu arada 3yil önce tyt ilk100 muhabbeti vs yapmıştık sizle bilkent eedeydiniz diye hatırlıyorum sizin bölüm nasıl gidiyor
  • ericcehş E kullanıcısına yanıt

Mezun oldum phd yapıyorum su an, canim cikiyo 

• tebrik ederim hocam hızlısınız baya, başarılar diliyorum
    doktora da mı ee üzerine yoksa başka bi alana yoneldiniz mi?

Normal zamanda bitirdim ya, 4 yil olmasi gerektigi gibi

Nyu econdayim

• hocam 20 girisliydiniz galiba muhtemelen yaşitiz benim daha 2bucuk senem var o yüzden öyle yazdim:D, akademi mi düşünüyorsunuz bu arada ve neden ekonomiye yöneldiğinizi merak ettim açıkçası, lisans tercih döneminde olsanız ee seçer miydiniz?

Lisans donemimde de ee secmemeye calisiyodum da ufak arizalar oldu, zaten sosyal bilimlere daha cok ilgim vardı, behavioral taraf için neden psyc yerine econ seçtim bilmiyorum ama muhtemelen daha cok math/teori olmasi daha çok cekti.

Akademi dusunmuyosan econ phd gereksiz bir iskence zaten, mecbur hoca olucaz

• hocam memnun degilmissiniz gibi anlaşılıyor yazdıklarınızdan akademi değil de iş hayatı düşünüyorsanız doktora yerine yüksek yapmanız daha iyi olmaz mıydı sizin icin

Yok ya programın ilk yılı ömür torpusu sadece, yoksa benim endustri ile pek ilgim yok zaten kesin akademide kalacağımı biliyordum, o yuzden dogru yerdeyim. Econ masterin bana katacagi cok sey yoktu zaten

• hakkınızda hayırlısı hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Killing Road

Akademik kariyer istiyorum>math
    Daha sosyal mevzularda (behav analysis vs) calismak istiyorum>psyc
    Bunlardan hicbiri ama math ima guveniyorum>ie
    Math ima guvenmiyorum/rahat bir lisans istiyorum>man
    Data science programinizi bilmiyorum ie ye güzel bir alternatif olabilir ama cok yeni o yuzden çekimser kaldim ona karsi

Behav analysis calismak isteyen okumasin daha iyi bence su guncel curriculumlarla. Hele o sizin bilkent psychda herhangi bir hocanin yanina gidip behav calismak istiyorum dese birisi yuzune tükürülür herhalde.

Tr disinda da abd düşünülmüyorsa behav calismak sacma onu anladim. Adam akilli researcherlarin hepsi orda,davranisci kultur az da olsa devam ediyor orda sanirim. Avrupada saf behav calismak zor. Napsak akım mı degistirsek bu yastan sonra Hem işin neurosunu da goruyom detayli, isin icine biraz da pharma katmak cok da koymaz herhalde.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.