Şimdi Ara

Sakın yapmayın öperler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sakın geometride 3 4 5 üçgenine 37 53 90 yazmayın fena öpülürsünüz.
    Türkçede bağlaç olan de yi ayrı yazmak gibi bir kuraldır bu. 3 4 5 üçgeni 37 53 90 üçgeni değildir

• O zaman tan37 yi de 3/4 olarak almayın
  • rabego R kullanıcısına yanıt
    3/4 değil zaten yaklaşık değer işlemler kolaylaşsın diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lucy13 -- 31 Mayıs 2020; 14:21:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rabego

O zaman tan37 yi de 3/4 olarak almayın
    değil zaten bazı sorularda pi yi üç alın gibi varsayım yapıyor. Tan 37 öyle olsaydı oturduğun bina Pisa Kulesi olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adam Gibi Boru -- 31 Mayıs 2020; 14:22:53 >
  • 345 37-53-90 bu sayılar çok özel sayılardır. Çoğu sorular buradan kurgulanmıştır. 345 üçgenini çok iyi bilin. Yarım açılarının tan cot değerlerini, 15-20-25'de hipoya inen dikin 12 olduğunu 15-20-25 üçgeninin iç teğet çemberinin yarıçapını. Geometri denemelerinde sırf bunlar sayesinde kaç dakika kazandığımı anlatamam.
  • Mf_Boss M kullanıcısına yanıt
    15-20-25'deki 12 olan yükseklik zaten alandan 2 saniyede bulunur

İç teğet çember ise merkezden kenarlara dik atılır sonra teğetlikten yan kenarlar eşit olur işlemleri yapınca r=5 gelir

İkisi de basit şeyler bence bilmeye gerek yok
  • olm ne saçmalıyoruz şimdi de öğretmen mi oldunuz başımıza
  • Soruya bakış açınızı değiştiriyor bu tarz bilgiler. Sadece alandan hesap yapıp iki saniyede çıkar derseniz bir şey diyemem. Ama Twitter'da gördüğüm geometri soruları bana bunu gösterdi. 2 dakikalık soruları 30 saniyeye düşürmek bu yıl pek işe yaramayacak olsa da genel TYT formatında iş gören şeyler bunlar.
  • Gerektiğinde kullanıyorum doğru çıkıyor şu ana kadar yanlış çıktığını görmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SirDanielDD

Gerektiğinde kullanıyorum doğru çıkıyor şu ana kadar yanlış çıktığını görmedim.
    olur da sınavda kullanırsan 12 ay hediye eder sana Ösym kankam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Klatho

olm ne saçmalıyoruz şimdi de öğretmen mi oldunuz başımıza
    Amk birine bir şey öğretmiyorum yanlış olanı söylüyorum adam belki görmese burda trigonometri sorusunda 3 4 5 yazıp çözmeye çalışıp boşuna -0.25 net yapacak burda gördü ha çözemiyorum 3 4 5 değil o der bırakır diğer soruya geçer
  • Bir teori ortaya atıyorsan destekleyici nitelikte kanıt sunmalısın. Bir soru at kullanamadığımız demek öyleymiş diyelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SirDanielDD

Bir teori ortaya atıyorsan destekleyici nitelikte kanıt sunmalısın. Bir soru at kullanamadığımız demek öyleymiş diyelim.
    Amk matematik bu matematik. 1+ 1 in 2 olduğunu kanıtlıyor musun sen ? Suç bende ama Şenol Hoca Rehber Matematikten matematik öğrenmiş adama ne anlatıyorsam. Sen heryerde 3 4 5 i çek kardeşim üniversiteye gidince de 3 4 5 yaz moruk
  • Adam Gibi Boru A kullanıcısına yanıt
    öyle bir soru iptal olur paşam. aç göster ösymnin sayısal oranları tutmayan bir sorusu var mı iptal edilmeyen
  • Bugüne kadar 3 4 5'e 37 53 90 açılarını koyup, işlemleri ona göre yapıp hiçbir soruda öpülmedim.

Ona bakarsan türevin tersi gerçekte integral de değil, ama sınavda integral diye alınıyor. Buna ne diyeceksin?

Zaten bizim öğrendiğimiz sınava göre matematik, gerçek matematik değil bunun bizde farkındayız zaten, ne gerek var şimdi buna?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TROHNET -- 31 Mayıs 2020; 16:2:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TROHNET

Bugüne kadar 3 4 5'e 37 53 90 açılarını koyup, işlemleri ona göre yapıp hiçbir soruda öpülmedim.

Ona bakarsan türevin tersi gerçekte integral de değil, ama sınavda integral diye alınıyor. Buna ne diyeceksin?

Zaten bizim öğrendiğimiz sınava göre matematik, gerçek matematik değil bunun bizde farkındayız zaten, ne gerek var şimdi buna?

Ciddi anlamda anlamıyorum sizi neyse siz devam edin öyle

• Ulan kafam karıştı bana gercek matamatik lazim değil s.. edin sinavda 37 53 90 alırsak patlamayiz demi geçmiş yillarda buna benzer bi durum oldumu
  • Sınavda 30-60 ve 45 harici açı. Verirsen patlarsın. Denedim sallamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheBlackWaWe

Ulan kafam karıştı bana gercek matamatik lazim değil s.. edin sinavda 37 53 90 alırsak patlamayiz demi geçmiş yillarda buna benzer bi durum oldumu
    Fizikte sorarlarsa parantez içine yazarlar 37 53 alırısn. Geometri ve Trigonometride soruyu yazan adam davar değilse ki değildir onlar oraya yazmadıkça 37 53 yazamazsın bazı sb böyle davarlar çıkıyor ama ösymde çıkmaz.
  • bu avel kendini bir bok sanan arkadaşi çok takmayın. neymiş de matematikmis. yapma ya. hele anarşist Ergene bak hele. ÖSYM 2+2=5 diyorsa sen 5 olarak alacaksın. çok bilmiş seni. aksini gösteren çıkmış soru varsa göster yoksa boş boş konuşmaya devam etme.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.