Şimdi Ara

Samsung 850 evo Random Hızlarda Aşırı Yavaşlama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar 850 evo 250gblik modeli kullanıyorum performans modundada dayanıklılıktada resimdeki gibi aldığım değerler eskiden yani windows 7 kullanırken 70.000 lerde gördüğüm random okuma yazma hızları şuan bu durumda sebebi nedir ?

28.02.2016 Edit:

Bugün tekrar aklıma takıldı biraz araştırma yapıp kurcaladıktan sonra windows 7 deki değerleri tam yakalayamasamda baya bir düzelme sağladım.
    http://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=legacy4&os=Windows%2010%20-%2064 indirip kuruyoruz.
    Normalde w10 nasılsa tüm driverları kontrol edip yüklüyor diye es geçmiştim.

Samsung 850 evo Random Hızlarda Aşırı Yavaşlama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fishermanx -- 28 Şubat 2016; 21:07:04 >

• Ayni sorun bendede var bir cozum bulabildinizmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ray Man R kullanıcısına yanıt
    Kafaya takmadan test yapmadan kullanmak suan uyguladigim cozum :) Maalesef bi cozum bulamadim.

• Muhendismurat ile konusmamda anakart yuzunden oldugu bilgisini vermisti. Sizin anakartiniz nedir?

• Ray Man R kullanıcısına yanıt
    gigabyte ud3p fakat anakartla alakası olamaz daha önce aynı anakartla normal değerleri alıyordum tek fark w7 kullanıyordum şuan w10 yüklü
  • Fishermanx kullanıcısına yanıt
    os kurulu ssd lerde bir teste bakmamak lazım , zira sistem meşgul olabilir vs. birçok şey denenebilir en iyisi ikincil disk olarak takıp format atıp test yapmak değerler yine düşük çıkıyorsa (tabi bağlantılar , driver vs) herşeyden eminseniz .. ssd güç kaybediyor demektir başka açıklaması olamaz.. tabi smart verilerinede bakmak lazım bir problem gözüküyormu vs..

Not: ayrıca diskin doluluk oranı iops değerlerine ciddi olarak yansıyor.. kısaca diski tamamen sildiğinizde yüksek değerler alıyorsanız disk sağlıklıdır.. örneğin benim 1 tb hdd de 4k rastgele 0.730mb iken disk e os kurduğumda ve 2/3 doldurduğumda 4k 0.430 mb lara kadar düşüyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casual -- 18 Aralık 2015; 14:52:37 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.