Şimdi Ara

şanzıman değişimi sonrası...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2000 model polo aracımın şanzımanını ve baskı balatasını değiştirdikten sonra arabanın sağından solundan gelen sesler kesildi
    ve vitesi kavraması oldukça kolaylaştı.. arabama tekrar bağlandım resmen,
    ama arabanın hakimiyetinde kötü yönde bariz bir değişim var bunun sebebi ne olabilir arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler..

• dediğin şeylerle ne gibi sorun olduğunu veya bir sorun olup olmadığını söylemek zor nasıl bir hakimiyet kaybından bahsediyosun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cr1546

merhaba arkadaşlar,
    2000 model polo aracımın şanzımanını ve baskı balatasını değiştirdikten sonra arabanın sağından solundan gelen sesler kesildi
    ve vitesi kavraması oldukça kolaylaştı.. arabama tekrar bağlandım resmen,
    ama arabanın hakimiyetinde kötü yönde bariz bir değişim var bunun sebebi ne olabilir arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler..

Neden olabilir, aracın çekiş kuvveti arttığı için kontrol zorlaşıyor olabilir. Önceden çekiş görece zayıf kaldığı için alışık olduğunuz laçkalık vardı. Ayrıca araç bazı şeyleri tolare ediyordu. Şimdi çok daha sıkı ve toleransı yok. Kalkışlarda bariz hissedebilirsiniz.

• ozgur_gs_91 O kullanıcısına yanıt
    yani direksiyon daha kolay döner oldu ama yolda mesela çat diye dönmemesi için çaba sarfettiğimi farkettim.
  • quote:

yani direksiyon daha kolay döner oldu ama yolda mesela çat diye dönmemesi için çaba sarfettiğimi farkettim.

hocam direksiyonla şanzımanın nasıl bir alakası olabilir tecrübeli arkadaslar yardımcı olur
    konuyu uplamış olalım bari.
    bu arada arkadasım 98 poloda şanzıman değiştirdi arabası çok rezil olmuştu hiç gitmiyordu sanırım sen sıfır yaptırdın şanzımanı

bu arada aks falan olabilirmi acaba ya aklıma o geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jjuuddaass -- 28 Mart 2014; 13:12:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jjuuddaass

quote:

hocam direksiyonla şanzımanın nasıl bir alakası olabilir tecrübeli arkadaslar yardımcı olur
    konuyu uplamış olalım bari.
    bu arada arkadasım 98 poloda şanzıman değiştirdi arabası çok rezil olmuştu hiç gitmiyordu sanırım sen sıfır yaptırdın şanzımanı

bu arada aks falan olabilirmi acaba ya aklıma o geldi

bi ara rot balansa götürücem, sonucunu yazarım.. şanzımanını komple değiştirdim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.