Şimdi Ara

SAPPHİRE 1950gt PROBLEMİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 4 gün önce sapp. arka x1950 gt agp kart aldım bilgisayar açılışta anakart logosunu bozuk gösteriyordu aldırmadım performansın düşük olduğunu hissedince bilgisayara format attım ama sonuç değişmedi 3d mark skorlaması yaptım aldığım en iyi sonuç 3183 genelde 2800 civarı veriyor bu oldukça düşük bir skor diyerek aldığım yere geri götürdüm bu arada bazı oyunlardada artefackt veriyordu aldığım yer kartı derhal değiştirdi ancak değişen sadece kart oldu sonuç aynı oyunlarda takılmalar yapıyor hemde düşük çözünürlüklerde bile eski fx 5200 ile oynadığım ayarlarda bu kartla takılmadan oynanmıyor bu kart beni çıldırtacak ne diye bu kadar para verdim bilmiyorum 25$ lık fx 5200 en azından artefackt vermiyordu bi daha sapphire dan uzak durcam... ( sistem p4 3.0 ht prescott 768 mb ram msi 865 pe neo2 anakart 400 watt fps power supply). Denemediğim sürücüde kalmadı acaba yanlış veya eksik yaptığım bişey mi var???

• quote:

bilgisayar açılışta anakart logosunu bozuk gösteriyordu

Kardeş kartı iyi taktığından eminmisin . ve ekran kartının güç girişini bağladığından emin ol . olmassa tüm bileşenleri ( cpu-rem -anakart-e.kartı-hdd-cd-dvd)tak çıkar tekrar dene
  • Eski ekran kartını taktığımda logo normale dönüyor kartla ilgili bi durum yani...
  • Güç kaynağın yeterli mi ?
  • slm daha önce böle bi sorun la bende karşılaştım
    sorun şurdan kaynaklanıyo
    bazı anakart chipsetleri kendisinin uyumlu çalışacagı chipsetlerini seciyor.
    yani atı chipsetli bi e.kartını nf chipsetli bi anakartta kullandıgınızda ekranda titreme gibi sorunlarla karşılaşıyorsunuz
    bu durumda sana tavsiyem nvidia dan şaşma.. derim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.