Şimdi Ara

Seagate harddisk kart değişimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
4.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Elimde iki tane ST3500418AS 500gb 7200.12 sabit disk. Raid 0 yapmıştım. Birisi sağlam, birisi yandı. Sağlam olanın kartını bozuk olanla değiştirdiğimde motor çalışıyor, kafa sesi yok, iç aksam sağlam sanırım. Ama bozuk diske sağlam kartı taktığımda da bilgisayar görmüyor. Bu konuda tecrübesi olan. sabit diskini kart değişimi ile canlandıran oldu mu?

• Disklerin içinde vakumlanmış hava bulunmaktadır,açmanızı tavsiye etmem.
  • Vakumlanmış hava 20 sene önceki efsanemizdi. :-)

Tozdan arınmış ortamda açılması gerekir. Disk içerisine girecek tek bir toz tanesi ile kötü sonuçlar doğabilir.
  • Arkadaşlar sabit diskin içini açmayacağım zaten. Devre kartı sabit diskin altında. Bunu söküp yeni kartı takacağım. Benzer bir işlem yapan oldu mu? Bu şekilde çalışır mı?
  • Özel tercüman tutmak gerekecek herhalde,

Arkadaş ilk mesajında kart değiştirdim çalışmadı demişsin. Sabit disklerde zaten 1 tane tek parça bir kart var. Onuda değiştirip denemişsin çalışmamış.
  • Konuyu net olarak anlamışsın. Konuyla ilgili bir bilgin yoksa yazmayabilirsin. Ben bu olayla ilgili tecrübesi olan var mı dediğime göre sen geç bu mesajı. Piyasada, forumda dahil, sabit disk kartları satılıyor. Ben de şansımı deniyorum. Diskin içindeki tozu nereden çıkardınız ve neden üstüne alınıyorsun. Soru: "sabit diskini kart değişimi ile canlandıran oldu mu?" cevabın yoksa yazma.
  • Pardon da tecrübemi nerden çıkardın onu anlamadım ?
    Sen önce Türkçe cümle yapısı hakkında tecrübe kazan sonrasında inanıyorum ki sorunun cevabını bulman daha kolay olacak.

Kimse cevap veremediğine göre sorun bende değil sende !
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

Pardon da tecrübemi nerden çıkardın onu anlamadım ?
    Sen önce Türkçe cümle yapısı hakkında tecrübe kazan sonrasında inanıyorum ki sorunun cevabını bulman daha kolay olacak.

Kimse cevap veremediğine göre sorun bende değil sende !

Ben yardım edecek birini arıyorum. Belli ki mevzudan haberin yok. Neden taktın bu konuya anlamıyorum.
  • Birde chip değişimi gerekiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Battle With The Enemy

Birde chip değişimi gerekiyor

Bu hardiskler 3 senelik. Garantileri yok. Garantisi olsa dahi yeni harddisk veriyorlarmış. Seagate servisi ücreti mukabilinde bu chip değişimini yapıyor mu? Başka herşeyi tamir yoluna giderler. Ancak içinde veriler olan harddisk bozulunca garantisi varsa yenisini al, yoksa çöpe at politikası izleniyor. Ya da 800 dolar karşılığında data recovery yapıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: taniker

quote:

Bu hardiskler 3 senelik. Garantileri yok. Garantisi olsa dahi yeni harddisk veriyorlarmış. Seagate servisi ücreti mukabilinde bu chip değişimini yapıyor mu? Başka herşeyi tamir yoluna giderler. Ancak içinde veriler olan harddisk bozulunca garantisi varsa yenisini al, yoksa çöpe at politikası izleniyor. Ya da 800 dolar karşılığında data recovery yapıyorlar.

Bilen birine veya bir servise yaptırabilirsiniz

http://cyberguy.web.tr/?p=531

Burayı okuyabilirsiniz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: taniker

quote:

Bilen birine veya bir servise yaptırabilirsiniz

http://cyberguy.web.tr/?p=531

Burayı okuyabilirsiniz

Teşekkür ederim. Sorunum direk bu yazıda bahsedildiği gibi. Bir elektronikçiye bu chip'i değiştirtmeyi de deneyeyim son olarak. Havalı havya gerekecek bu iş için.

• kardeş ben kurtarabilirim inşallah.
    mikail1313@gmail.com

05054033580

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikail13 -- 4 Mayıs 2014; 21:07:18 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.