Şimdi Ara

Sigortasız Çalışmak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
3.953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Ben sigortasız çalışmak istiyorum. Hemen nedenini açıklayayım. Ben henüz 18imi doldurmadım. Bu yazı boş geçirmektense çalışmaya karar verdim. Ancak buldugum işler sigorta istiyor. Ama ben 1-2 ay çalışıp çıkmayı düşünüyorum ve eger sigorta yaptırırsm babamn üzerinden düşerim ve tekrar yararlanma hakkım yokmus. Ne yapmalıym? Sigortasz çalışma hakkı yok mu yav?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• özel sigorta yaptır ben staj yaparken yaptırmıştım 50000 tl'lik özel sigortanın bedeli 20 liramıydı neydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kid Lazer

özel sigorta yaptır ben staj yaparken yaptırmıştım 50000 tl'lik özel sigortanın bedeli 20 liramıydı neydi

Nasıl ya o kadar ucuz mu? Biraz açarmisn

• up
  • özel sigorta bunlar 50000 tl'ye kadar olan hasarı karşılıyor sigorta tutarını belirleyebiliyosun tabi ücreti değişiyor. kısa dönemli olduğu için ucuz.
  • quote:

özel sigorta bunlar 50000 tl'ye kadar olan hasarı karşılıyor sigorta tutarını belirleyebiliyosun tabi ücreti değişiyor. kısa dönemli olduğu için ucuz.

Hadi ya çok iyimiş. Bir şekilde halledilebilir yani.

• Özel sigorta ne alakadır ya.Adı üstünde özel sigorta.Konunun özünü okumadan yorum ve fikir vermeyin.

Bir işte çalışırken mutlaka sigortan olmalı.Sosyal Sigortalar kurumuna bu bildirilmeli.

İllegal çalışabilirsin.Mesela işyeri sahibine sigorta istemediğini söylersin kabul ederse olur.Ama bir kaza geçirsen her ikinizin de hayatı kararır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M e t i n

Özel sigorta ne alakadır ya.Adı üstünde özel sigorta.Konunun özünü okumadan yorum ve fikir vermeyin.

Bir işte çalışırken mutlaka sigortan olmalı.Sosyal Sigortalar kurumuna bu bildirilmeli.

İllegal çalışabilirsin.Mesela işyeri sahibine sigorta istemediğini söylersin kabul ederse olur.Ama bir kaza geçirsen her ikinizin de hayatı kararır.

arkadaşım okudun mu mesajı?

staj yaparken de sigorta zorunlu koca Ford gölcük fabrikasında 1 ay staj yaptım 50000tl'lik özel sigorta yaptırdım kazaya karşı ve kabul edildi aynı şeyi uygulayabilirsin diyorum anlayabildik mi?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: M e t i n

Özel sigorta ne alakadır ya.Adı üstünde özel sigorta.Konunun özünü okumadan yorum ve fikir vermeyin.

arkadaşım okudun mu mesajı?

staj yaparken de sigorta zorunlu koca Ford gölcük fabrikasında 1 ay staj yaptım 50000tl'lik özel sigorta yaptırdım kazaya karşı ve kabul edildi aynı şeyi uygulayabilirsin diyorum anlayabildik mi?

quote:

. Öğrencinin zorunlu olarak yaptığı staj süresince işveren bu kişileri sigortalı yapmak zorunda değildir. Staj süresince okulun bilgisi dahilinde öğrenci bir işyerinde uygulama eğitimi görür ancak o işyerinde sigortalı olmaz. Örneğin; Meslek lisesi öğrencileri hakkında, Sosyal Sigortalar Kanunu’nun sadece iş kazaları, meslek hastalıkları ve hastalık sigortaları hükümleri uygulanır. Sigorta primleri de İş Kanunu gereğince yaşlarına uygun asgari ücretin yüzde 50’si üzerinden Milli Eğitim Bakanlığı bütçesine konulan ödenekten karşılanır.

Cumhur Sinan Özdemir
    Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı
    İş Müfettişi -Ankara
    Alıntı.

Staj yapmak başka fiili olarak çalışmak başka.

Konuyu hala kavrayamamışsın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.