Şimdi Ara

SKODA FAVORİT Mİ LADA SAMARA MI TOFAŞ MI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
15.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar maksimum 4000 bütçem var ve bir araba almak istiyorum kararsızım. sizde favorit mi lada mı tofaş mı (eski kasa doğan, yeni kasa şahin ve yeni kasa doğan)

*sağlamlık(sorun çıkarmazlık)
    *konfor
    *yakıt ekonomisi
    *yedek parça fiyatı veya bulunurluğu
    *2. el piyasasındaki durumu

yönünden kıyaslayabilir misiniz?
    ADAM GİBİ YAZACAKLAR BAŞIMIN ÜSTÜNE, AŞAĞILAYIP DALGA GEÇECEKLER ANNELERİNİ SEVİYOLARSA BULAŞMASINLAR ŞU KONUYA

• aslında skoda biraz daha iyi ve lüks gibi duruyo ama tofaşın parçasını filan daha rahat bulursun daha az sorun çıkartır temizini bulursan skodayı tercih et
  • Lada samara efsanedir, dedem anlataıyor erzurumda -25 mi neymiş hava araçlar marşa basmıyor bmw mercedes farketmez. Lada samara tek marş da çalışmış Tip yok araçda, ama sağlam en azından. Gerçi tofaş ve skodada tip yok. LADA SAMARA EFSANEDİR
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caipirinha

Lada samara efsanedir, dedem anlataıyor erzurumda -25 mi neymiş hava araçlar marşa basmıyor bmw mercedes farketmez. Lada samara tek marş da çalışmış Tip yok araçda, ama sağlam en azından. Gerçi tofaş ve skodada tip yok. LADA SAMARA EFSANEDİR

Soğuğu hissetirmeyen arabadır lada.Kışın ortasında kar yağsa bile kaloriferi açtımaya gerek kalmazdı.Şahin'den daha seriydi.Şasesi daha sağlamdı.Sigortasının üstte oluşu her samara sahibine sorun çıkarmıştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Caipirinha

Lada samara efsanedir, dedem anlataıyor erzurumda -25 mi neymiş hava araçlar marşa basmıyor bmw mercedes farketmez. Lada samara tek marş da çalışmış Tip yok araçda, ama sağlam en azından. Gerçi tofaş ve skodada tip yok. LADA SAMARA EFSANEDİR

kesinlikle lada
  • Hocam bu sorunun kesin cevabı bence lada. 4 bine tofaşın 88 modelini falan sanırım anca alırsınız. Skoda favorit hakkında fazla bilgim yok ancak Skoda'nın VW tarafından satın alınmadan önce ürettiği otomobillerin şanı belli. 1000 km den fazla yol yaptığım lada samara ise bence bu fiyata alınacak en toplu otomobil olacaktır. Bakımı parçası yakıtıda üzmez. ANCAK konfor bekliyorsanız hata edersiniz. Zaten 4 bin liraya alacağınız otomobilden konfor bekliyorsanız ikinci elde parça bulunabilirliği beklemeyeceksiniz. İkisi bir arada ne yazık ki olmuyor. Bakımı düzgün yapılan lada kolay kolay sorun çıkartmaz.
  • peugeout' u sattın mı?
  • Temizini bulamazsan, lada bencede.Fakat temiz bir tofaş her zaman ikinci elde değerlidir..
  • kardeş saydığın araçlar içinde marka önemi yok hangisi en temizse onu al yazın sattım aracımı 4-5 bin liralık bir lada samara bakarken mahallemde bulunan 93 model skoda forman aldım gayet memnunum lada kadar seri değil ama daha geniş 100 km de 7 litre gaz tüketiyo kaloriferi süper 24 lira ocak pulu ancak skoda alırsan 93 model ve sonrası olsun
  • arkadaşlar ladalara bakıyorum hepsi ölü, düzgünlerine 5 bin lira fiyat çekiliyor. Bugün bitane 94 samara sedan buldum. araba genel olarak iyi, ön tamponu kırık, motoru ne iyi ne de kötü, sol arka çamurluk çürümüş macunlanıp boyanacak 4 binden 50 lira aşağıya inmedi
  • Skoda
  • bahsettiğim 94 lada samara sedanı almış bulunmaktayım, ufak tefek eksikleri hariç arabanın yürüyeni çok güzel, ben genelde sürat yapmam ama yeni aldığım bi arabaya basarım dün bastım 170 yaptım hiç beklemezdim ladanın bu kadar seri ve süratli olacağını, sürüşüde çok keyifli skodadan daha çok hoşuma gitti
  • Hayırlı olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ally_0607

bahsettiğim 94 lada samara sedanı almış bulunmaktayım, ufak tefek eksikleri hariç arabanın yürüyeni çok güzel, ben genelde sürat yapmam ama yeni aldığım bi arabaya basarım dün bastım 170 yaptım hiç beklemezdim ladanın bu kadar seri ve süratli olacağını, sürüşüde çok keyifli skodadan daha çok hoşuma gitti

kardeş bu soguklarda hele birde samara ile 170 yapilirmi aman diyim ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tofaşı zaten geç.uzun süre lada kullandık emektar diyebileceğim bir arabaydı.gerçekten motoru seri direksiyonu kara düzen arabalar içinde yumuşak sayılabilir.Eh konfor pek olmasada az logar çukurlarına girip çıkmadık dünyanın yükünü taşımadık.lpg de bile seriliğinden pek bişi kaybetmiyordu.

bu yüzden lada diyebilirim
  • lada daha ön planda benim içinde
  • hatchback ını almanız daha iyi olurmuş

sedanı bana hep tipsiz gelmiştir ama iyi arabadır

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

quote:

Orijinalden alıntı: ally_0607

bahsettiğim 94 lada samara sedanı almış bulunmaktayım, ufak tefek eksikleri hariç arabanın yürüyeni çok güzel, ben genelde sürat yapmam ama yeni aldığım bi arabaya basarım dün bastım 170 yaptım hiç beklemezdim ladanın bu kadar seri ve süratli olacağını, sürüşüde çok keyifli skodadan daha çok hoşuma gitti

kardeş bu soguklarda hele birde samara ile 170 yapilirmi aman diyim ya

lada soğuk iklim arabası zaten :) rus kaplanıdır kendisi, bişi olmaz :) :) şaka bi yana eski arabayla bende sürat yapmam aslında da her aldığım arabayı deneme babında, aldığım vakit bi basıyorum, bu 170 o 170 yani :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ULTIMATE93

hatchback ını almanız daha iyi olurmuş

sedanı bana hep tipsiz gelmiştir ama iyi arabadır

aradım ama ölüydü hepsi, en temizi buydu maalesef

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.