Şimdi Ara

Skoda Superb vs Volvo S60

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Ötv indirimi ile sıfır araç alacağız. Bu iki araç arasında kaldık. Superb bagaj ve iç hacim olarak geniş, dizel. S60 ise daha hacimsiz ve benzinli. İkisinin fiyatı da aynı. Aracı en az 7-8 sene kullanırız, S60'ın 2017de kasa değiştiricek olması da bir dezavantaj. Bir de S60 en baz model, koltuklar siyah kumaş. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiriusBlack -- 9 Kasım 2016; 12:56:30 >

• Biri Kardeşler Kundura biri Kemal Tanca
  • Bagaj hacmi önemli mi ? ( s60 ın bagajı golf le aynı hacimde)
    donanım önemli mi?
    iç hacim ne kadar önemli? araca kaç kişi bineceksiniz.
    konforlu bir sürüş mü yoksa sportif bir sürüş mü hangisini tercih edersiniz.
    biri dizel, biri benzinli. yakıt önemli mi.
    birini servisi muhtemelen diğerine göre daha ucuz.
    biri elma biri armut tek ortak yanları ikisi de d segment
    burada ihtiyaç sahibi sizsiniz. Bu soruları sorup doğru aracı belirleyecek olan da siz.
  • kartalus kullanıcısına yanıt
    Bir alemsiniz usta.
    Ben yinede Superb diyorum.
  • İki aracı da birer gün kiralayıp kullanmanızı öneririm.

Ben budgettan s60'ı 140tl gibi uygun bir fiyata kiraladım geçenlerde. Araç motor, şanzıman, konfor, kalite olarak gayet başarılı. Kullandığım bmw 3 serisine göre daha iyi diyebilirim.

s60 ile pendikten izmit'e giderken sakin kullanımla 5.6 ortalama ile gittim. Sonra akşama kadar gezip dönüş trafiği ile birlikte aracı teslim ettiğimde ortalaması 7.0dı. Sakin kullandım ama izmitte, tuzlada trafiğe yakalandım.

Superb kullanmadım, bilemem ama yakıt olarak avantajlı olacağı kesin.
    Superb
    Yakıt,
    donanım(aynı fiyata),
    genişlik
    Yürütme maliyeti artıları var.

s 60

güvenlik,
    performans,
    sürüş zevki, konforu,
    yalıtım,
    yol tutuş,
    imaj gibi konularda daha iyidir.
  • Bomboş benzinli eski kasa arabaya ya para vereceğime dizel dolu yeni arabaya para veririm...
    Adı olup tadı olmayan bir araba olur s 60 ...
  • İki araçta da değer kaybı yüksek olacaktır.

Superb iç ve bagaj hacmi olarak S60'tan fersah fersah önde. Kasası yeni, en azından bir 5 sene daha güncel kasa olarak kalacaktır.

Dizel motoru ile 6 litre civarı tüketimle dolaşılabilir, aynı koşullarda benzinli Volvo S60 T3, 8 8.5 litre yakacaktır.

Malzeme ve işçilik kalitesi olarak S60 daha kaliteli bir araç, fakat baz donanım S60'ın kumaş koltukları ile çokta über kaliteli durduğunu söyleyemem, işçiliği gayet kaliteli fakat ona lafım yok, Superb Prestige ise donanım olarak ağzına kadar dolu ve içerideki ambiyansı da oldukça yüksek.

Superb'deki DSG şanzıman, 6-7 yıl boyunca sağlam kalamaz, kavrama veya mekatronik ünite zamanı geldiğinde değişir.

S60'daki Aisin şanzıman tork konvertörlü olduğundan, kolay kolay birşey olmaz, sizi yarı yolda bırakmaz.

Superb'in bakım maliyetleri, kaskosu sigortası da daha ucuza mal olacaktır.

S60'ın bagaj ve iç hacmi size yetiyorsa, yıllık yaptığınız km 15.000'i aşmıyorsa, 8.5 litre civarı yakıtı gözden çıkarıyorsanız, S60 alınabilir. Sonuç olarak Premium bir araç, kalitesi daha yukarıdai marka algısı da Skoda'dan çok daha yukarılarda.

S60'ın hacmi bize yetmez, benzinlinin yakıtı düşündürür, hem dizel hem dolu olsun derseniz Skoda Superb'de çok mantıklı bir tercih olacaktır, fakat alırken mutlaka dsg şanzıman için garantiyi 2 ya da 3 yıl uzatmanızı tavsiye ederim.

Style donanımlı Superb bile, tasarım olarak baz donanım 16 jantlı xenonsuz S60'dan daha yakışıklı duruyor bence.

• Hocam fiyatları nasıl
    Bilgi verirmisiniz
  • Bu iki marka arasında kalsam kesinlikle ikisini de sıfır almazdım.
    Özellikle S60 almazdım.
    Hocam bomboş benzinli araç, aldığınız gün 15bin değer kaybeder.Yazıktır günahtır.
    Gidin ikinci el temiz bulun alın. 1-2 yaşında sıfırından enaz 20-25bin ucuz bulursunuz.
  • reallist55 kullanıcısına yanıt
    Sıfır alma sebebimiz ötv indirimiyle alıyor olmamız. 110 bin civarındaki arabalar 75 bin civarına geliyor. O yüzden ikinci el bakmıyoruz.
  • SiriusBlack kullanıcısına yanıt
    Bütçenizi bilmiyorum ama ötv indirim hakkınızı bunlardan yana kullanmayın

Ben BMW olsam 3.20 böw yada C180 bakardım
  • iki marka arasında kalmış olsam kesinlikle superb alırdım. s60 ın mezar taşı tasarımı konsolu bile almamak için bir sebep benim için.
  • Ben superb diyorum. Güncel kasa dizel olması ve içinin ferah olması mantıken öne çıkarıyor. Volvo yeni kasa getirecek değer kaybı fazla olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: trust06

Bomboş benzinli eski kasa arabaya ya para vereceğime dizel dolu yeni arabaya para veririm...
    Adı olup tadı olmayan bir araba olur s 60 ...

Ben de böyle düşünüyorum. S60 dizel olsa tercih edilirdi..
  • Eğerki performans olarak üst beklentin yoksa kesinlikle superb derim. Superb kullanan biri olarak şunu soyleyebilirim.
    2.arabamız leon ama superbden inip leona binince kendimi çok tuhaf ve konforsuz hissediyorum. Sadece ben değil, eşim ve çocuklarımda aynı şeyi söylüyor.
  • Hacim sizin için önemli gibi geldi bana o nedenle direk superb bence. S60 zaten Superb'den daha küçük bir araba.
  • S60'tan inip superb kullansaniz genişlik haricinde sıkıntı yasardiniz. Öyle bir durum yok, dizel superb güzel arac, uzatılmış garanti denalin kafa rahat binin
  • Kesinlikle superb. Skodanın octavia efsanesinin paralel versiyonudur superb.

Kimseler bilmez octavianın passat ayarı ve neredeyse aynısı araç olduğunu. Ancak kullananlar bilir. Kesinlikle pişman olmazsınız. Skodadan korkmayın.
  • D sınıfı tercih etsem benim önemli olan hacimdir.
    Superb hacim olarak çok iyi
  • Bende bu iki araç arasında kaldım basit bir örnek vereyim; s60 ön park sensörü alt paketlerde yok ama süper b nin en boş paketi bile bir sürü özelliğe sahip s6 s60 ekranı küçücük bir şey Süperb büyük dokunmatik ve hacim konusunda açık ara farkla superb
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.