Şimdi Ara

SNR değerlerim çok mu düşük?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Airties RT205 kullanıyorum, paketim Ultranet 16MB sınırsız.
    Hız testlerinde genelde ortalamam 10-11mb civarlarında. Yurtiçi ping süresi de 15-17ms civarında.

SNR değerlerim çok mu düşük? Yada neden bu kadar düşük?
    Kopma yaşamıyorum, fakat çok nadir de olsa bir anda hızım 5-6mb'e düşebiliyor, resetlediğimde yine 10-11mb seviyesine dönüyor.
    Fakat Güç, SNR, Hat zayıflaması değerlerim hiç bir şekilde değişmiyor, her seferinde aynı değerli alıyorum.

Ayrıca bu değerlere göre Hipernet 20mb veya 35mb pakete geçiş yaparsam ne kadar hız alabilirim.

• RT205'lerde SNR ölçüm sorunu var. Başka bir modemle deneyin.

Bu arada elektrikler gidip gelince SNR coşabiliyor. Tecrübe ile sabit.
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Kardeş senin binanda ki fazla kişilerin bağlanıp SNR inmesi sorunu bizde de varmış. Tüm katların kablolarını aşağıda ki portlardan çıkardım benimki 27.6'ya çıktı, hepsini yeniden taktım 15.3'e düştü..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

Kardeş senin binanda ki fazla kişilerin bağlanıp SNR inmesi sorunu bizde de varmış. Tüm katların kablolarını aşağıda ki portlardan çıkardım benimki 27.6'ya çıktı, hepsini yeniden taktım 15.3'e düştü..

Evet kardeşim, xDSL'in doğası ama bunun altında yatan nedenler var. İş hanı düşün, 50 kişi ADSL bağlatıyor ama herkesin hattı 6 mbps için 20 db SNR seviyesinde, yani çok iyi. Dolayısıyla gelen sinyalin yekünü ve voltaj önemli.
    Bende santral'de ki tanıdığa söyledim, o da ne yapalım hattına 220 volt elektrik mi verelim dedi. (Meali o da ne yapacağını bilmiyor.)
  • quote:

Bende santral'de ki tanıdığa söyledim, o da ne yapalım hattına 220 volt elektrik mi verelim dedi. (Meali o da ne yapacağını bilmiyor.)

Konuyla ilgili detaylı bir açıklama yapsaymış bari? Gelen toplam sinyal neden ankastrede bölününce tecavüze uğruyor açıklasın.
    Ben söyledim, o da Anadolu Yakası Müdürlüğü'nde Z Katına in dedi, ismini söyledi, onunla görüşücem. Tabii Z Katına beni alacaklar mı orası da bir muamma. Öğrenirsem söylerim.
  • quote:

Ben söyledim, o da Anadolu Yakası Müdürlüğü'nde Z Katına in dedi, ismini söyledi, onunla görüşücem. Tabii Z Katına beni alacaklar mı orası da bir muamma. Öğrenirsem söylerim.

Anladım, Youtube videoları yüklenmiyor şimdide. Kökünü kazıyorlar herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Anladım, Youtube videoları yüklenmiyor şimdide. Kökünü kazıyorlar herhalde.

Bende çalışıyor, ama AKK'ye yakalandığım için sadece 480p izleyebiliyorum.
    Aynen hocam.
  • RT205'lerde SNR ölçüm sorunu var, ben elimdeki RT205 modemi duvara fırlatıp çöpe atmış biriyim..
  • Srcn81 kullanıcısına yanıt
    Parçalanma anını videoya kayıt etsen süper olurdu airties gönderirdik. Şaka bir yana eski bir modem zaten normal yani onca zaman sonra bozulması.
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Airties çağrı merkezine söylemiştim hocam, bu modeme güncel fırmware yoksa parçalamak isitiyorum dediğimi hatırlıyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Srcn81

RT205'lerde SNR ölçüm sorunu var, ben elimdeki RT205 modemi duvara fırlatıp çöpe atmış biriyim..

Neyse ki bende değerler yanlış gösterse de bağlantı sorunu yaşamıyorum.
    Ama yine de modemi değiştirme zamanının geldiğini farketmiş oldum.

Şimdi bu yanlış ölçüm nedeni ile daha önce güvendiğim Airties'dan tekrardan 5650 modelini alsam mı diye teredütte kaldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pixelcik

quote:

RT205'lerde SNR ölçüm sorunu var, ben elimdeki RT205 modemi duvara fırlatıp çöpe atmış biriyim..

Şimdi bu yanlış ölçüm nedeni ile daha önce güvendiğim Airties'dan tekrardan 5650 modelini alsam mı diye teredütte kaldım.

http://forum.donanimhaber.com/m_89629360/tm.htm

bununla alakalı bir konu açtım tam da :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VeterözeR -- 24 Mart 2014; 11:51:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: pixelcik

quote:

Ben RT-205 ten sonra Air5650 aldım, tavsiye ederim..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.