Şimdi Ara

Sony Experia Z su aldı (Media Markt Rezaleti)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 7 ay önce Media Markt tan satın aldığım Sony Experia Z model cep telefonum test amaçlı üstüne bir bardak su döküldü ve 1.700 TL verdiğim cihazın ön ve arka kamerası su aldı. Satan arkadaş ürünü yarım saat suda bekletebilirsiniz hatta tazyikli suda bile yıkayabilirsiniz dedi. Sonymobile.com da da buna benzer yazılar mevcut. Ürünü iyi araştırdım ve ihone5, samsung s4 değilde gidip Experia Z aldım. Çünkü Sony yıllardan beri bilindiği gibi kaliteli içerik ve kaliteli hizmet sunuyor. Ürün su aldığında media markt a verdim 27.02.2014 de ürünü yanlış yere göndermişler bugün 08.03.2014 olmasına rağmen ürün ne servise gitmiş ne de arıza kaydı açılmış. Arkadaşlar Media markt tan ürün alırken iki kere düşünün lütfen.

• Hocam bence git olay cikar yoksa üste çıkmaya çalışıyorlar olay cikar dediğim bağırıp çağırma yani müdürle konuş müdüre baya sert konuş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arifceken

7 ay önce Media Markt tan satın aldığım Sony Experia Z model cep telefonum test amaçlı üstüne bir bardak su döküldü ve 1.700 TL verdiğim cihazın ön ve arka kamerası su aldı. Satan arkadaş ürünü yarım saat suda bekletebilirsiniz hatta tazyikli suda bile yıkayabilirsiniz dedi. Sonymobile.com da da buna benzer yazılar mevcut. Ürünü iyi araştırdım ve ihone5, samsung s4 değilde gidip Experia Z aldım. Çünkü Sony yıllardan beri bilindiği gibi kaliteli içerik ve kaliteli hizmet sunuyor. Ürün su aldığında media markt a verdim 27.02.2014 de ürünü yanlış yere göndermişler bugün 08.03.2014 olmasına rağmen ürün ne servise gitmiş ne de arıza kaydı açılmış. Arkadaşlar Media markt tan ürün alırken iki kere düşünün lütfen.

Siz 27.02'nin üzerine 20 iş günü sayın, telefon hala gelmemişse mediamarkt'tan paranızın iadesini talep edin ve geri adım atmayın. Kendi hataları, direkt servise gönderselermiş.

• TacoNikky T kullanıcısına yanıt
    20 işgünü dolmasını bekliyorum zaten. Tüketici hakem heyetine başvuruda bulunucam ordan alacağım emsal kararla Tüketici Mahkemesi ne gideceğim.
  • Arkadaşlar benden de 1200 TL para istediler Experia Z cihazım için. Cihaz çalışıyor sadece ön ve arka kamerası su almıştı. Cihazı açıp üfleseler geçerdi ama yapmamışlar :)

Sony Mobile - Teleservice ve hepsinden önemlisi Media Markt ı tüketici makemesine vereceğim. Elimdeki delilleri burada paylaşıyorum. Bilinçli arkadaşlar lütfen haklarını arasınlar.

Sony Experia Z nin suya dayanıklı olduğu videolar aşağıdaki linklerde ve sitede yazan reklamlarda mevcuttur. Mahkemede hakkınızı arayın lütfen.

https://www.youtube.com/watch?v=5qi2oc7CW_A

https://www.youtube.com/watch?v=guOkVMWqP90

https://www.youtube.com/watch?v=gWysHOjl95E

https://www.youtube.com/watch?v=nDuYUlHc1r4 bu da Sony ZR modeli.

• zaten telefon su geçirmiyor değil suya dayanıklı olarak yazıyor

burdan bakabilirsiniz :http://www.sonymobile.com/tr/products/phones/xperia-z/
  • Dostum 1 bardak suya dayanıklı olmayan telefon için su dayanıklı demek nedir yani ? Açıklar mısın? Orda 30 dakika suya dayanıklıdır diyor ama tüm kapakları kapalı olmasına rağmen su aldı cihaz.
  • arifceken A kullanıcısına yanıt
    bilemiycem hocam
  • Arkadaşlar ben de zamanında Z den başı yananlardanım ama Sony den kaynaklı değil direk kendi hatam.Su geçirmez dediler neredeyse hergün yıkıyodum yetmedi havuza haftada 3-4 gün götürüp hava civa olsun diye 1849tl verdiğim cihazla su altı video cektim aylarca akabinde yetmedi denize girmiştim
    girmiştim. Çekirge misali 3.zıplamada deniz suyu aşırı tuzlu ve basınçlı denize girip dalış yaptıktan 2 dk sonra kapandı bi daha açılmadı.Doğal olarak garanti kapsamına girmedi.ve o haliyle ekranı kırık birine satmıştım.Fakat sizdeki olay kullanıcı değil fabrikasyon hatası kasa açıklığı vardır muhtemelen ön ve arka kameraya yakın kasanın kenarına dikkatli bakın bu garanti kapsamına girer ve bire bir değişim gerektirir. Nitekim benim gazıma gelip Z alan 2 arkadaşımda bu sıkıntı çıktı ve sıfıryla değiştirildi.Eğer telefonunuzun garantisi netcell- brighster gibi Sony Disbritör garantisi altındaysa direk Media Markla muhatap olmadan servise gönderin. Fakat Media mark pararlel cihaz getiriyo genelde sizinki nasıl bilemiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sen git 1700e tel al sonrada dayanıyomu diye su dök binlerce aferim

• quote:

Orijinalden alıntı: erpls

Arkadaşlar ben de zamanında Z den başı yananlardanım ama Sony den kaynaklı değil direk kendi hatam.Su geçirmez dediler neredeyse hergün yıkıyodum yetmedi havuza haftada 3-4 gün götürüp hava civa olsun diye 1849tl verdiğim cihazla su altı video cektim aylarca akabinde yetmedi denize girmiştim
    girmiştim. Çekirge misali 3.zıplamada deniz suyu aşırı tuzlu ve basınçlı denize girip dalış yaptıktan 2 dk sonra kapandı bi daha açılmadı.Doğal olarak garanti kapsamına girmedi.ve o haliyle ekranı kırık birine satmıştım.Fakat sizdeki olay kullanıcı değil fabrikasyon hatası kasa açıklığı vardır muhtemelen ön ve arka kameraya yakın kasanın kenarına dikkatli bakın bu garanti kapsamına girer ve bire bir değişim gerektirir. Nitekim benim gazıma gelip Z alan 2 arkadaşımda bu sıkıntı çıktı ve sıfıryla değiştirildi.Eğer telefonunuzun garantisi netcell- brighster gibi Sony Disbritör garantisi altındaysa direk Media Markla muhatap olmadan servise gönderin. Fakat Media mark pararlel cihaz getiriyo genelde sizinki nasıl bilemiyorum

Hocam Teleservice garantili benim cihazım ama o kadar kötü bir firmaymış ki ne çalışan telefona ile 1200 TL fiyat istedi. Sony Mobile de aynen şunu dedi "Biz size ürünü sattık gerisine karışmayız." Bir daha Sony mi asla. (Ürünün kalitesine diyecek bir şeyim yok ama hizmet katileri sıfırın da altında.)

• quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf Saracen

Sen git 1700e tel al sonrada dayanıyomu diye su dök binlerce aferim

Paşam o telefona 1700 TL vermeden önce satan arkadaş ve ürünün yayınlandığı reklamlarda suya dayanıklı olduğu yazıyor ve gösteriliyor. Bu güne kadar böyle birşey sözkonusu bile olamazdı ama Sony yapmış dedik reklamı da var dedik madem o kadar para verdik bi de biz deneyelim dedik. Sonu hüsran tabi...
  • Kameralar su aldı derken? Suya sokunca soğuktan kameralar buhar olur, 5 - 10 dakika bekleyince geçer. Çalışmayan aksanı var mı telefonun?
  • experia değil xperia
  • quote:

Orijinalden alıntı: _conscript_

Kameralar su aldı derken? Suya sokunca soğuktan kameralar buhar olur, 5 - 10 dakika bekleyince geçer. Çalışmayan aksanı var mı telefonun?

Ön ve arka kamerada su baloncukları oluştu. Cihaz çalışır durumda hiçbir sıkıntısı yok. Kameralar bulanık gösteriyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _conscript_

Kameralar su aldı derken? Suya sokunca soğuktan kameralar buhar olur, 5 - 10 dakika bekleyince geçer. Çalışmayan aksanı var mı telefonun?

Ön ve arka kamerada su baloncukları oluştu. Cihaz çalışır durumda hiçbir sıkıntısı yok. Kameralar bulanık gösteriyor.

Geçer o zamanla buhar onlar
  • Geçmiş olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf Saracen

Sen git 1700e tel al sonrada dayanıyomu diye su dök binlerce aferim

Paşam o telefona 1700 TL vermeden önce satan arkadaş ve ürünün yayınlandığı reklamlarda suya dayanıklı olduğu yazıyor ve gösteriliyor. Bu güne kadar böyle birşey sözkonusu bile olamazdı ama Sony yapmış dedik reklamı da var dedik madem o kadar para verdik bi de biz deneyelim dedik. Sonu hüsran tabi...

O zaman dicenki sok cihazı suya dayanırsa alırım dayanmazsa almam balığı baştan kokutcanki sonra sorun olmasın

• Telefonum için Teleservice 1200 TL para istemişti fakat ben kabul etmedim cihazı geri istedim. Dün Media Markt tan aradılar ve cihaz geri geldi dediler gidip cihazı aldığımda ön ve arka kameralardaki su baloncukları buhar olup uçmuş :) Cihaz ilk alındığı gibi orjinal çalışıyor ve kamera görüntüsü de gayet net. Buna rağmen aptal herifler benden 1200 TL para istediler. Gerisini siz düşünün artık. Mahkemeye başvuruda bulunucam bu hafta içinde.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.