Şimdi Ara

Statik IP adedi nedir? 1 alıp kullansan ne olur?????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Statik IP adedi nedir? 1 alıp kullansan ne olur?????
    1
    2
    4
    8
    16
    32
    64
    128
    256
    şeçenekler var lütfen 1 alsam ne olur 2 alsam ne olur......vs.vs.vs.vs.vs.vs.

• E hade Bea bekliyommmmmm

quote:

Orjinalden alıntı: Maniaclover

1
    2
    4
    8
    16
    32
    64
    128
    256
    şeçenekler var lütfen 1 alsam ne olur 2 alsam ne olur......vs.vs.vs.vs.vs.vs.
  • Static Ip nedir biliyormusun ?
    Static Ip adresini ne için kullanıcaksın ?
  • eğer server konumunda isen veya dışardan sürekli makinana erişmen gerekiyorsa (modem kesilip geldiğinde farklı bir ip alır) o zaman statik ip al yoksa uğraşma
  • Yaw statik IP değişken Ip olduğunu biliyorum..........Ben Türk Telekom sunduğu Statik IP Şeceneklirini soruyorum.......Ok
    quote:

Orjinalden alıntı: OsmanAtabey

Static Ip nedir biliyormusun ?
    Static Ip adresini ne için kullanıcaksın ?

• türkiyeye verilen 85, 81, 212, 195 gibi ip'lerden biri alırsın
    85.x.x.x
    81.x.x.x
    212x.x.x.x
    195.x.x.x
  • quote:

Orjinalden alıntı: cellmaster

türkiyeye verilen 85, 81, 212, 195 gibi ip'lerden biri alırsın
    85.x.x.x
    81.x.x.x
    212x.x.x.x
    195.x.x.x

ama değişecek demi

1 alırsam olacak şey mi????? öbür şecenekler de ne olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maniaclover -- 2 Nisan 2005, 16:26:12 >
  • 1. Static Ip değişken değildir Dinamik Ip değişkendir.
    2. Static Ip ücretlidir
    3. Her aldığın Static Ip için ayrı bir ücret ödersin + Bağlantı ücreti + ADSL faturası demek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OsmanAtabey -- 2 Nisan 2005, 16:27:59 >
  • hayır abi
    sen mesela istanbulda oturuyorsun ben 0376 528 xx xx gibi bir telefon numarası istiyorum hesabına döndü
    o an hangi ip grubunda boş yer varsa o sana veriliyor ve sabit kalıyor
    örnek 85.95.255.255 gibi bir ip
    modemi açıp kapasanda resetlesende aynı ip'yi kullanırsın
    türkiyeye verilmiş olan ip gruplarından birini kullanırsın kalkıpta 64'lü ip verilmez o amerikanın ip grubu çünkü
  • STATİK IP ADRESİ

Internet'e ISDN veya Çevirmeli Bağlantı (Dial-Up Connection) ile bağlanıyor olmanıza rağmen, değişmeyen bir IP numarası almak isteyebilirsiniz. Örneğin, arkadaşlarınızla oluşturduğunuz bir grubun ya da şirketinizin kullanmış olduğu özel bir yazılım, başka bir kullanıcının bilgisayarınızdaki verilere erişmesine imkan tanıyor. Böyle bir durumda bilgisayarınızın IP numarasının diğer bilgisayar tarafından bilinmesi gereklidir. Eğer Internet'e çevirmeli bağlantı ile erişiyorsanız, IP numaranız her bağlandığınızda farklı değerler alacaktır. Bu durum da bağlantı kuracak yazılıma her seferinde bu yeni numarayı bildirmek gerekecektir. Bu durum uygulamanın çalışmasını neredeyse imkansız hale getirir.

Unimedya size modeminiz ve/veya ISDN bağlantınız ile her Internete eriştiğinizde aynı IP adresini atayacaktır. Dolayısla bilgisayarınıza bağlanacaklar sadece bu numaraya ihtiyaç duyacaklardır.

Edit:Google a Statik IP yazınca çıkan ilk yer...

http://www.unimedya.net.tr/network/services/staticip.asp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nick -- 2 Nisan 2005, 16:33:03 >

• Yaw kusura bakma benim IP Sabit değişken IP nasıl Yapacaz
    quote:

hayır abi
    sen mesela istanbulda oturuyorsun ben 0376 528 xx xx gibi bir telefon numarası istiyorum hesabına döndü
    o an hangi ip grubunda boş yer varsa o sana veriliyor ve sabit kalıyor
    örnek 85.95.255.255 gibi bir ip
    modemi açıp kapasanda resetlesende aynı ip'yi kullanırsın
    türkiyeye verilmiş olan ip gruplarından birini kullanırsın kalkıpta 64'lü ip verilmez o amerikanın ip grubu çünkü
  • nasıl anladın sabit olduğunu
    verdiğim ip gruplarının bazıları statik bazıları dinamik
    statik olduğunu nasıl anlarsın : modemi kapat aç (elektriğinden) sonra tekrar bi bak
    192.168.x.x
    10.0.x.x

bunlar ağ içi ip'lerdir bunlara aldanma

www.ipbul.com orda yazar
    yada modemin configuraion'una bak wan ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atasoykcomputer -- 2 Nisan 2005, 16:41:43 >
  • Kardeşler benim IP hep sabit res atsam fişinide çeksem modemin hep sabit bilgisayara fotmatta atsam her ne yaparsam yapayım sabit 85.99.XXXXXXXX hep bu Ip var bende ben bunun değişken olmasını istiyorum.....Ban yediğim yerlere tekrar girebilmek için değişken IP istiyorum...Ok anlatabildim.....İlginize teşekkür....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maniaclover -- 2 Nisan 2005, 17:16:11 >
  • o zaman tt'ye gidiyorsun ben dinamik ip istiyorum diye form dolduruyorsun
  • Yaw Son Soru Hangisi daha iyi Statik mi?? Dinamik mi???
    Lütfen Sabit IP nin faydaları Statick IP Faydaları neler ?????

quote:

o zaman tt'ye gidiyorsun ben dinamik ip istiyorum diye form dolduruyorsun
  • server konumunda isen al yoksa gerek yok
  • Yaw ben şimdi Dinamik IP alacam yawwww modemi kapatıp açınca Ip değişecek Dimi.... Yani ban yediğim yerlere girebileceğim...Dimi

quote:

server konumunda isen al yoksa gerek yok
  • bi arkadaş mail atarak da oluyo demişti dinamik ip ye geçiş ip@ttnet.net.tr gibi bişeydi tam hatırlayamadım forumda vardı
  • Yaw kardeşler Ben Static Ip Kullanıyorum....Ama ben Dinamik IP istiyorum...Peki Bu static Ip ini çeşitleri var onlar ne işe yara ben hangi çeşidindeyim Cevap verin.....Yaw Annnnne Bu static IP yine Peşimde Bırak peşimi Ya git Sittttirrr yaw....Olmaz Böle Ne biçim Ip Sen Değişken Ol biraz....Sittir iistemiyom seni...Türün bile belli değil....De get yalan Static Dünya

quote:

Orjinalden alıntı: 2189®

bi arkadaş mail atarak da oluyo demişti dinamik ip ye geçiş ip@ttnet.net.tr gibi bişeydi tam hatırlayamadım forumda vardı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.